ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”7.Eğitim Derneği Gençlik Festivali İzlenimleri”
”7.Eğitim Derneği Gençlik Festivali  İzlenimleri”
Merkezi İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren  Trabzon Şalpazarı Eğitim Derneği tarafından düzenlenen 7. Gençlik Festivali için geçtiğimiz hafta Şalpazarı hareket ve planlanan çalışmalar sonucunda 18-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşen gezi izlenimleri...
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

Merkezi İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren  Trabzon Şalpazarı Eğitim Derneği tarafından düzenlenen 7. Gençlik Festivali için geçtiğimiz hafta Şalpazarı hareket ve planlanan çalışmalar sonucunda 18-22 Mayıs 2022 tarihleri arasında gerçekleşen gezi izlenimleri aşağıda belirtilmiştir. Değerli okuyucularımız yazı uzun ancak bir o kadarda sürükleyici bir izlenime sahip bitimine kadar okumalısınız.

Gezi sorumlu Öğretmeni Şükrü Uçar’ın gezi ve geziye katılım sağlayan öğrencilerin yanı sıra gezinin amacını değerlendiren sürükleyici bir anlatım şeklindeki izlenimleri.

İstanbul’da faaliyetlerini sürdüren  Trabzon Şalpazarı Eğitim Derneği tarafından düzenlenen 7. Gençlik Festivali’ne katılmak üzere 70 öğrencimizle birlikte yola çıktık.

Şehitlerimize Borçlu Olduğumuzun Bilinceydik

Çanakkale’ye gitmeden olmazdı. Gezip eğlenebiliyorsak, özgürlüğün tadını çıkarabiliyorsak bunu

Şehitlerimize  borçlu olduğumuzun bilincindeydik. Birer nefer olduk ve gittik. 18 Mayıs’ta ” uygun adım ileri marş!” diyerek ilerledik.

Samsun’da Güç Topladık

 Samsun’da, 19 Mayıs 1919 coşkusuyla güç topladık. Asla ölmeyecek şanlı şehitlerimize doğru yaklaştıkça heyecanımız artıyordu. Otobüsümüz de bize katılmıştı ve zamanda yolculuğa götürüyor gibiydi bizi; 1915’e, Boğaz Harbi’ne… Hani bizim boğazımızı sıkacaklarını, kendi boğazlarını doldurmak için Çanakkale Boğazını  geçeceklerini sanan ütopyacıların, sırtlan kümelerinin, his yoksunlarının, tek dişi kalmış canavarların tehdidine gülen kahraman şehit oğlu şehitler ordusunun huzuruna İşte Çanakkale. Çanakkale, ey Çanakkale, sen ki geçilmezsin.  Çiğnenmezsin, çiğnenemezsin.

Bir Karış Toprağını Çiğnetmedik

Bir karış toprağını çiğnetmedik, çiğnetmeyiz, çiğnetmeyeceğiz.

İşte geldik. O gün gibi, fert fert, dizildik. Küçük-büyük, bağrında, koynunda hazır yoldayız. Kimlermiş yan gözle vatanımıza bakan? Malazgirt’te başlayan aşkımıza kimlermiş göz koyan? Savururuz yine olsa, geldikleri gibi kovarız, hatta boğarız, dökeriz denizlere, getiririz dize… Sen de biliyorsun, Gelibolu, Conkbayırı,  Anzak Çıkarmasını, 57. Piyade Alayını. Bir lokmaya minnet kucağında Anzak askerini taşıyan şehidin merhametini gördük, Mehmetçiğin sıcacık ruhunu hissettik. Çonkbayırı’ndaki taarruza, Seyit Onbaşı’nın top mermilerini İngiliz’in dümenine atışına şahit  Eceabat’ta biz de Kınalı Ali gibiydik.

Öğrencilerimiz Seyit Onbaşıyı Gördüler

  Seyit Onbaşı’nın top mermilerini İngiliz’in dümenine atışına şahit  Eceabat’ta biz de Kınalı Ali gibiydik. Öğrencilerimiz, mezun olamayan liseli 62 gencin yerine, sulhun kılıcı olan kalemlerini kuşanıp devraldıkları şanlı bayrağı sonsuza dek dalgalandıracaklarına burada ant içtiler. İlelebet var oldukça bu millet, ilelebet var olacak bu vatan! Çer çöp dökülmüştü o gün denize. Şehitlerimizin ruhları şad olsun. Onları, Peygamberin aguşuna emanet ederek içimizi azimle doldurup kuzeye doğru yol aldık. Şimdiki zamana gelirken o gün olmasaydı bu gün ve bu yerler bizim olmayacaktı diyerek İstanbul’a ve çevresine özgürce kanat çırptık.

İstanbul’a ve çevresine özgürce kanat çırptık

 Unutmak mı? Asla! Şehitlerimizin her birinin ismini biz, kalbimize kazıdık. Alnımız ak bizim. Geçmişimiz gururumuz bizim, geleceğimiz umudumuz.

Tekirdağ Valisi, Aziz Yıldırım beyefendinin ikramına, Kartal ilçesinde DSİ tesislerindeki misafir erliğine, Valide Sultan Gemisi Boğaz turuna müteşekkiriz. Kılıçla kazanılır, kalemle yaşatılır bilinciyle Burhaniye Mehmet Genç Kütüphanesi açılışına katıldık. Devasa görünümü haşmetli duruşuyla  bir kale gibi duran Çamlıca Camii’ni gezdik. Nakkaş tepe Millî Parkı’nda dolaştık. Nigar Hoca’mızın bağlamasıyla Necati Bey’in sunuculuğu ile gecelere neşe kattık. Zamanı biraz daha gerilere sarıp Ayasofya ve Sultanahmet Camii’ni ziyaret ettik.  Sonra ileri sarıp, Alibeyköy Barajı ve Millet Bahçesini gördük.

Ve aklımızı ve gönlümüzü şehitlerimizle bütünleştirip onlara verdiğimiz sözleri yanımıza alarak durmadan çalışacağımız ve vatanımız uğuruna didinip muasır medeniyet seviyesini aşacağımız inancıyla donandık.

Umarım Öğrencilerimizin Girecekleri Sınav İçin Motive Edebilmişizdir

Hayatlarına ışık olacağına, milli, manevî ve kültürel değerlerimizi tanıtmayı amaçladığımız gezimizin öğrencilerimizin girecekleri üniversite sınavı için de onları motive edeceğine inanıyoruz. İyi ki gitmişiz.

Biz İdareciler ve Şalpazarı İlçemiz Lise Son Sınıf Öğrencileri için hazırlana bu organizasyonda emeği geçenlere teşekkürler.; Şalpazarı Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne,

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’na Üsküdar Belediye Başkanı Sayın Hilmi Türkmen’e

Tuzla Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Sayın Ahmet Çabuk’a

Trabzon Şalpazarlılar Eğitim Derneği Başkanı Sayın Hasan Keskin ve Yönetim Kurulu üyelerine,

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir’e,

Samsun Büyükşehir Belediyesi özel kalem müdürü Sayın Süleyman Demirtaş’a, Samsun Şalpazarlılar Dernek Başkanı Sayın Metin Çolak ve Yönetim Kurulu’na, Çanakkale Truva Turizm  sayın Turgay  Kılıç’a, İş adamı Sayın Osman Kıt’a,

Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Sayın Necati Selvitop’a,

STK başkanlarımız Sayın Ali Erata ve Sayın Erol Yanık’a,

İdareci Öğretmenlerimiz Sayın Kemal Türkmen, Sayın Muhammet Töngel, Sayın Yasin Baltürk, Sayın Elif Kaya, Sayın Nigar Kukuoğlu, Sayın Sinan Metin, ve Sayın Ahmet Ramazan hocalarımıza çok teşekkür ederiz.

Ali Erata

Anlatılmaz Yaşanır Gezdik Gördük Dinledik Hafızalarımıza 70 öğrencimizle beraber Şahit Olduk.

Bu Etkinliğin Baş Mimarı Eğitim Derneğimizin Başkanı Hasan Keskin ve Kıymetli Yönetim Kurulu.

İlk Teşekkür Onlara. İkinci Teşekkürümüz Medarı İftiharımız Hilmi Türkmen Başkana, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Ustaya ,Emeği Geçenlere Sponsorlarımıza ,İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Öğretmen Arkadaşlarımıza, Tabi ki Pür Dikkat Tüm Dediklerimizi Yerine Getiren Şalpazarılı Öğrencilerimize, İstanbul da ki Festival  Gecemize Katılım Sağlayan Bütün Davetlilere. Kocaman Teşekkürler, Sizler Varsanız Farkındalıklı Etkinlikler Yapılıyor. Tabi Bu arada İlçemizde Faaliyet Gösteren yazılı Medya Basını Turgay İkinci, Mustafa Özcan ve Bülent Şirin ve bu eşsiz çalışmaları sosyal medya hesaplarından paylaşım yapan dostlarımız ne demiştik işimizde gücümüzde eğitim diyoruz bir başka eğitim etkinliğinde görüşmek üzere hoşça kalınız.

ŞEKST Dernek Başkanı Hasan Keskin’in Gezi Değerlendirmesi

 

Şalpazarı’ndan  70 öğrenci ile öğretmen ve görevlilerle yola çıkan kafile Eğitim Derneği tarafından organize edilen 7. Eğitim Gençlik Festivaline katılan Öğrenciler ve idari kadro ile daha önceden tertiplenen bir dizi gezi, ziyaret ve Kültür ziyaretlerin tamamlanmasının ardından gezi sonundan  ailelerinin yanına  İstanbul’dan Şalpazarı’na kazasız bir şekilde ulaştıklarını öğrendikten sonra bir eğitim çalışmasının daha huzurlu bir şekilde tamamlamış olduk.

 Geziye Katılan Öğrencilerimiz ve İdarecilerimizle Helalleştık

Şalpazarı Eğitim, Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Hasan Keskin 7. Eğitim Gençlik festivaline katılan öğrencilerin İstanbul’dan  memleketlerine uğurlama esnasından bütün geziye katılan öğrenci ve idarecilerle helalleştiğini bazı aksaklıklarımız olmuş olabilir bu oluşan aksaklıklardan dolayı sizlerden helallik istiyorum Bizim ilçemizde tek çaremiz okumak eğitim ile yükselmek onun için işimiz de gücümüzde eğitim diyerek uğurladığını söyledi.

Bu arada ilçemizin yetiştirdiği bir diğer Samsun Şalpazarılılar Dernek Başkanı Metin Çolak İstanbul Eğitim Derneğimizin faaliyetleri çerçevesinde Şalpazarı’nda eğitim gören 12.sınıf öğrencilerimize yönelik düzenledikleri İstanbul – Tekirdağ – Çanakkale gezisi programı dönüşü kafileyi Samsun Şalpazarı Ağasarlılar Derneğimizde düzenlediği kahvaltı programında ağırlayarak ailelerinin yanına uğurlama sırasında  dönüş yolunda verdiği kahvaltıda bizlerin her zaman yanında olan İlçemizin yetiştirdiği değerlerimizden olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir’e de bizlere verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Başkan Keskin ayrıca bu çalışmaların arkalarında olan ve bizlerin her zaman yanımızda gizli kahraman olarak bu zorlu çalışmalarınızı destekleyen arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Medya Olmadan Yapılan Çalışma  Amfisiz Saza Benzer

Bu yaptığımız Eğitim çalışmalarımızda İlçe basınından Turgay İkinci, Mustafa Özcan, Mustafa Atalar, Bülent Şirin, İsmet Şengül ve bizlerin bu çalışmalarını sosyal medya hesaplarından paylaşım yaparak çalışmalarımıza yer veren dostlarımıza teşekkür ederiz.

Erol Yanık’a Teşekkürler.

Şalpazarı Eğitim Kültür Sanat Turizm Derneği tarafından düzenlenen geziye katılan Sayvançatak Dernek Başkanı Erol yanık Öğrencilerimizin Çanakkale Gezisi boyunca rehberler eşliğinde anlatılan Çanakkale savaşlarının tarihine tanıklık yapan anlatım ve görseli canlı olarak sosyal medya sayfasında paylaşarak adeta orayı ziyarete giden ya da gidemeyenlere canlı yaın ile duyurması takdir ile karşılandı kendisine teşekkür ederiz.

Bu Haber Okundu
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

”Damla Projesi Gönüllüleri 561. Kadırga Yaylasında””Damla Projesi Gönüllüleri 561. Kadırga Yaylasında”Gümüşhane’de Gençlik ve Spor Bakanlığı...
”EMİRHAN 14 YAŞINDA 5 GÜNLÜK YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ””EMİRHAN 14 YAŞINDA 5 GÜNLÜK YAŞAM SAVAŞINI KAYBETTİ”Trabzon’un Yomra ilçesinde 14 yaşındaki Emirhan Kerimoğlu yakalandığı...
”Caner 17 Yaşında Yaşam Mücadelesini Kaybetti””Caner 17 Yaşında Yaşam Mücadelesini Kaybetti”Trabzon Akçaabat’ta Denize Giren Genç...
”Zeynep İrem 15 Yaşında Kalbine Yenildi””Zeynep İrem 15 Yaşında Kalbine Yenildi”Trabzon Uzungöl’lü Zeynep İrem Aygün...

eczane
  • Anket

    • Şuan bir anket mevcut değildir.