ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”UZUN BİR ARADAN SONRA ŞALPAZARI’NDA 23 NİSAN COŞKUSU 102. YILINDA YAŞANDI”
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

Dünyayı etkisi altına alan ölümcül virüs Koronavirüs Covid-19’dan dolayı Yurdumuz da olduğu gibi İlçemizde de çocuk bayramının 2 Sessiz 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması  102. Yıl kutlama programı eski dönemler de olduğu gibi coşkulu bir şekilde kutlanmaya başladı.

Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde Saat;10.00’da çelenk sunumuyla bitirildi; Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengini Atatürk Anıtına yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen’e eşlik eden iki öğrenciyle beraber kondu.

Akabinde de saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla program akışına geçildi.

Trabzon Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde geçmiş yıllarda kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programına yağmur engellemesiyle beraber kapalı salon ve konferans salonlarında dar ve kısıtlı imkanlarda yapılan program bu gün mevsim normallerinin üzerinde seyreden güneşli bir havada gerçek bir 23 Nisan coşkusu yaşanarak yoğun sivil halkında eşlik etmesiyle kutlama yapıldı.

Kaymakam Şahan Öğrencilerin Bayramını Kutladı; Şalpazarı İlçe Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram kutlamasının yapıldığı alana girerek öce Aliibrahim Ağaoğlu öğrencileriyle beraber aynı karede yer aldı. Akabinde de bütün öğrencilerin bayramını kutladı.

Yeni İlçe Milli Eğitim Müdürü Türkmen Biraz Heyecanlı Görüldü; Geçtiğimiz aylarda Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak doğup büyüdüğü memleketinde hizmet bayrağını teslim almıştı.

Bugün Atatürk’ün bu günün çocukları yarının büyüklerine etmiş olduğu bu anlamlı Bayram coşkusunda eksiksiz bir şekilde Bayram programının tamamlanması adına Şube Müdürü ve Okul Müdürleriyle yürüttüğü koordineli çalışmalarının Bayram programının yapılacağı alandaki çalışmaları bire bir yerinde takip etmesi bizlerin de dikkatimizi çekti.

Öğrenci Velileri Evlatlarının Bu Anlarını Teknolojiyle Ölümsüzleştirdiler; Şalpazarı Yeni İlçe Müdürü Hüseyin Türkmen aynı zamanda emekli bir eğitimci babanın evladı olarak geçmişten günümüze kadar gelen 23 Nisan Bayramlarında eski Bayram kutlamalarında yapılan Okul yarışmalarının günümüzde unutulmaya başladığımız anda Türkmen’in gayretiyle  nostaji yarışmaların yapıldığını gören çocukların anneleri kameralar ve cep telefonlarıyla evlatlarının bu anını ölümsüzleştirdiler.

 Şalpazarı’nda Uzun Bir Aradan Sonra 3 Saatten Fazla Bayram Kutlaması Yapıldı; Şalpazarı İlçemizde 23 Nisan Bayram kutlamaları temsili olarak Şalpazarı Belediye başkan yardımcısı Mustafa Özendi’nin koltuğunu 23 Nisan çocuğuna devretmesi, Yine İlçe Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Türkmen temsili öğrencilere makamlarını devretmişlerdi.

Başarılı Öğrenciler Ödüllendirdiler; Şalpazarı Atatürk ilk ve Ortaokul bahçesinde gerçekleşen 102. Yıl 23 nisan bayram kutlamasında başarılı öğrencilere ödülleri Şalpazarı Kaymakamı Zekeriya Murat Şahan, Belediye Başkan vekili Mustafa Özendi ve İlçe Emniyet Amir Ahmet Kılıç ve İlçe Jandarma Komutan vekili tarafından ödülleri verildi.

Siyasi Parti Temsilcileri Hazır Bulundular; Şalpazarı AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran ve İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz ve kalabalık halk katılımı gerçekleşti.

 

Öğrencilerin Müzik Aletleriyle Buluşası İzleyenleri Şaşırttı; Şalpazarı’nda gerçekleşen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına katılan öğrencilerin çeşitli müzik aletleriyle beraber müzik öğretmeni eşliğinde korolar halinde türkü söylemesi başta mülki amirler olmak üzere öğrenci velilerini de mutlu etti.

 Anadolu Lisesi Bando Takımı Fark Yarattı; Şalpazarı Anadolu Lisesi Müdür Kadir Özdemir tarafından Okul öğrencileri tarafından oluşturulan Şalpazarı Anadolu Lisesi Bando takımı programı izleyenlerden deyim yerindeyse tam puan aldı diyebiliriz.

Bu video izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa