ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Anadolu Şapkadan Büyükliman Gazeteciler Cemiyetine İftar”
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

Anadolu Şapkadan Büyükliman Gazeteciler Cemiyetine İftar; Trabzon Şalpazarı’lı   genç girişimci Anadolu Şapka atölye sahibi Özdemir yapılan çalışmaların Basın yayın Haber yoluyla İlçe tanıtımına katkı sunan  Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarını da içinde barındıran Bölgenin bağımsız olarak nabzını tutan Türkiye de bir ilk olan 2 İlin Basın mensuplarını barındıran kısa adı (BGC)  Büyükliman Gazeteciler Cemiyetine üye basın mensuplarını da unutmayarak onları da huzurun beşiği olan Karadeniz’e en yakın ve en yüksek olan Sis Dağı yolu üzerinde bulunan  Hasan Ali Karagöz’e  ait Zirve  otelde değerli Basın mensuplarına iftar yemeği verdi. Yemek bitiminde bazı konuşmaların ardından işletme sahibi Özdemir tarafından iftar programına katılan basın mensuplarına bazı hediye takdimiyle program son buldu.

TRABZON; Şalpazarı İlçesine bağlı Dorukkiriş mahallesi sakini Emriye & Mustafa Özdemir çiftinin 1980 doğumlu 42 yaşındaki 2 çocuk Babası  genç girişimci Ömer Özdemir doğup büyüdüğü yere 07.05.2017 Nisan ayı içerisinde 120 kişinin istihdam ettiği Şapka atölyesiyle adeta  çalışma azmiyle bir anda İlçenin can suyu oldu.

Ancak aradan geçen 5 yılda bazı ekonomik krizlerden ötürü Türkiye’nin ilk istihdam yaratan ‘’Anadolu Şapka’’  ve bu hızlı yükselişini biraz azaltarak işçi sayısını 120 kişiden Trabzon’un plakası olan 61’e düşürdü. İşletme sahibi Ömer Özdemir iş yerinde çalışan 61 İşçinin 50 tanesi İlçede bulunan ev hanımı kadınlarımız burada çalışarak ev geçindiriyorlar dedi.

Anadolu Şapka Olarak Yılda 5 Milyon Şapka Dikiyoruz; Kısa zamanda bu istikrarlı çalışması meyvelerini vermeye başladı önce ‘’Genel hizmet, Çevik Kuvvet, ve koruma hizmetleri sınıfı dahil 5 birimin kıyafetlerinde değişiklik yapılan emniyet teşkilatı personelinin şapkalarının 5 yıldır ilk günkü kaliteyle dikerek titiz bir çalışmayla ürünleri zamanında teslim ederek bu zor zamanlardaki güveni kazanmayı bildi.

Trabzon’un Şalpazarı İlçesinde bulunan Ömer Özdemir’in atölyesinde hazırlanarak ürünlerini zamanında teslim olmanın gururu içerisinde olan ’Anadolu Şapka’’ sahibi bir başka gurur verici bir Şapka dikimi daha aldı. Yurdumuzdaki Jandarma Komutanlığına ait bütün Şapka dikimi de Şalpazarı’nda üretilmeye başlandı.

Anadolu Şapka olarak Yurt genelindeki Türkiye’nin gözde firmalarının da hazır bulunduğu İstanbul da bir promosyon fuarına katıldı. Ben burada şuna inanıyorum daha güzel işlere imza atacağız dedi.

Afrika ve Irak’a Ağasar Şapka Pazarından Şapka; Yurdumuz dahil olmak üzere Afrika ve Irak’a Seçim Şapkaları Şalpazarı atölyesinde yapılarak teslimi yapıldı. Yurdumuz genelinde faaliyet gösteren bütün siyasi partilerin mahalli idareler seçim şapkaları da Şalpazarı’nda dikildi.  Cumhurbaşkanımızın seçim çalışma bölgelerinde dağıttığı doğayı korumalı cüzdan görünümlü milyonlarca çantayı da Şalpazarı atölyemizde üreterek teslimin yaptık. Bunlara ilave olarak Irak ve Afrika Ülkelerindeki seçim kampanyasının Şapkaları da Şalpazarı’nda dikilerek teslim edildiğini belirten  Özdemir Yunanistan, Gürcistan ve Azerbaycan Ülkeleriyle de görüşme halinde olduklarının altını çizdi.

Başarıya Giden Yolda Hızlı İlerledik; Bir anda Anadolu Şapka demek Yurdumuz kucaklamak demek gibi bir şey biz başarıya giden bu yolda çok hızlı ilerledik. Firma ortaklarından olan Özdemir  bu hızlı ilerlemesinin amacı ben zaman geliyor patron oluyorum zaman geliyor arkadaş oluyorum, zaman oluyor işçi eleman oluyorum bu çalışmaya sevgide katılınca şu an ilçemizde 61 kişi istihdam yapıyorum.  Önümüzde bir kriz gözüküyor ancak biz bu krizi bazı tedbirlerimizle beraber etkilenmemek istiyoruz. Allaha çok şükür işlerimiz çok iyi.

Personellerimiz İşlerini Severek Yapıyorlar; Trabzon’un Şalpazarı İlçesinde faaliyet gösteren Anadolu Şapka firma ortaklarından olan Ömer Özdemir Şapka atölyesinde çalışanların yüzde 90’ı  yeni eleman olmasına rağmen bunun altından kalkıyoruz. Türk Polisimizin kullanacağı Şapkalar su itici bazlı kumaşlardan üretildiğinden işimizi severek yaptığımızdan çalışmalarımıza sevgimizin gücünü de katarak Polisimizin şapkasını Şalpazarı’nda yapmak bizim için gurur verici bir olay bizler özverili bir şekilde dikiyoruz dedi.

Anadolu Şapka Dağılan Yuvaları Birleştirdi Mutluluk Getirdi; Trabzon Şalpazarı İlçesinde Nisan 2017 yılından itibaren faaliyet gösteren   ‘’Anadolu Şapka İlçenin bir anda dumansız fabrikası oldu. Evlerde mutlulukların çoğalmasını sağladı. Bir anda Şalpazarı esnafına sıcak para girdisini sağladı İlçenin her yönüyle tanınmasını sağladı. Anadolu Şapka ortaklarından Ömer Özdemir konuşmasına şöyle devam etti biz burada bir aile ortamı yaratarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

Dağılan Yuvalar Yeniden Filizlendi; Anadolu Şapka İlçe ekonomisine can suyu olmakla kalmadı bir anda parasızlıktan mutlu bir yuva hayal ederek evlenen gençlerin parasızlıktan ayrılmaya karar verdikleri anda Özdemir’e yakın olan çevrelerin destekleriyle işe almasıyla dağılma üzere olan yuvalar feraha huzura kavuştu. Aynı atölyede çalışan gençler birbirleriyle evlenerek yine çalışmaya başladı bunlar Şalpazarı’nın dumansız fabrikası ‘’Şapka pazarı sayesinde oldu.

Personeliyle Piknik Yaptı; Hatırlanacağı gibi Şalpazarı İlçesi yaz dönemlerinde yöresel yayla şenlikleri ve bir o kadarda kültür şenliklerinin yapıldığı bir İlçede faaliyet gösteriyor. Bu sıcak yaz döneminde atölyede bulunan personelleri ve servis sürücüleriyle beraber bir hafta sonu yaza veda pikniği yaparak yoğun yaz çalışma temposunu üzerimizden atmak için hep beraber hafta sonu pikniği yapıyoruz dedi.

Önümüzdeki Krizin Bitiminde Şalpazarı’na Bir Müjdem Olacak ; Şalpazarı’nın genç girişimcisi Ömer Özdemir önümüzde bir kriz olabilir diye adımlarımızı düzenli atıyoruz. Şalpazarı’nda başka istihdamların yaratılması ve burada daha fazla gençlerimize iş vermek adına bir takım çalışmalarının olduğunu bunu da ilerleyen zaman diliminde şekillenecek olduğunu belirtti.

Askerlerimize Ait 500 Bin Şapka Dikimini Yine Biz Aldık; Şu an Şalpazarı İlçemizde 61 kişi istihdam yapıyoruz bu elemanların 50 tanesi bayan kadınlarımız Şalpazarı İlçemize ait yöresel elbiselerini de giyerek adeta  bir renk cümbüşü olarak çalışıyorlar. Burada çalışan elemanlarımızın hepsinin bir başka yaşam öyküsü var biz burada bir aileyiz. Askerlerimize ait 500 bin şapka dikimini yine biz aldık önümüzdeki günlerde dikimine başlayacağız. Kendime ait İstanbul ve Şalpazarı olmak üzere yıllık 5 milyon şapka dikimi yapıyoruz.

Personelimiz İle İftarımızı Açıyoruz; Şalpazarı’nda can suyu olan Anadolu Şapka imalat sahibi Özdemir İlçe merkezinde hizmet vermeye başladığından beri atölyesinde çalışan personelinin tamamına toplu bir iftar yemeği vererek onlarla bir arada olmanın gururunu yaşadığını belirtiyor.

Basın Bizim Güneşimizdir; Şalpazarı’lı   genç girişimci Anadolu Şapka atölye sahibi Özdemir yapılan çalışmaların Basın yayın Haber yoluyla İlçe tanıtımına katkı sunan  Yerel ve Ulusal Basın Mensuplarını da içinde barındıran Bölgenin bağımsız olarak nabzını tutan Türkiye de bir ilk olan 2 İlin Basın mensuplarını barındıran kısa adı (BGC)  Büyükliman Gazeteciler Cemiyetine üye basın mensuplarını da unutmayarak onları da huzurun beşiği olan Karadeniz’e en yakın ve en yüksek olan Sis Dağı yolu üzerinde bulunan  Hasan Ali Karagöz’e  ait Zirve  otelde değerli Basın mensuplarına iftar yemeği verdi. Yemek bitiminde bazı konuşmaların ardından işletme sahibi Özdemir tarafından iftar programına katılan basın mensuplarına bazı hediye takdimiyle program son buldu.

Başkan Gelleci’den Anadolu Şapkaya Teşekkür; Trabzon Şalpazarı’nda 61 kişiye 5 yıldır istihdam sağlayarak Şapka dikimi yapan işletme sahibi Ömer Özdemir’e Büyükliman Gazeteciler Cemiyet Başkanı Aydın Gelleci yapmış olduğu çalışmaları ve Büyükliman Bölge Basınına iftar programında ağırladığı için teşekkür etti. Akabinde de İşletme sahibi Özdemir tarafından katılım sağlayan Basın mensuplarına hediyelerini takdim etti. Başkan Gelleci Sis Dağı yolu üzerinde bulunan Zirve Otel İşletme sahibi Hasan Ali Karagöz ve personeline göstermiş olduğu titiz ve hızlı servis imkânlarından dolayı teşekkür ederek bol kazançlı günler diledi.

 

Bu video izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa