ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
Trabzon ve İlçelerinde Kar Yağışı Sonrası Yollar Buz Pisti

Trabzon’da yoğun kar yağışı nedeniyle Beşikdüzü-Şalpazarı yolunun 10. kilometresinde aralarında yolcu otobüsünün de bulunduğu çok sayıda araç mahsur kalırken, yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluşmuştu.

Bu haberimizi araçların mahsur kaldığı yere intikal ederek yolcuların ve sürücülerin mağduriyetlerini çalışmış olduğumuz İHA haber ajansı ve TRT HABER’e servis ederek bu zor şartlardaki olumsuzlukları sizlere Ulusal kanallar ve bütün yazılı ve İnternet medyasında yer almasını sağladık.

Kar Yağışı Aile Bireylerinin Eve Ulaşmalarını Zorladı; Meteorolojiden yapılan açıklamaya ve aylar öncesinden bu yıl kış şartlarının çetin geçeceği belirtilmesine karşın yetkililerin ve vatandaşların gerekli önlemleri almadığını gördük.

Halk Arasındaki Söylemler Doğru Çıktı; Halk arasında bir söz vardır bölgemizde eskilerin söylediğine göre kış gökte kışlamaz geçtiğimiz yıllarda kış olmadı ancak bu yıl olacak ve haftalar öncesinden Karadeniz Bölgesinde gök gürledi kar bölündü bu sefer kar yağışı denizden gelecek dediler ve bu gerçek oldu.

Çarşamba Sabahı Sahil Karla Tanıştı İç Kesim de Yok; Tarihler 22 Aralık 2021’i gösterdiği anda kar yağışı Karadeniz sahilinde bulunan Trabzon ve sahil İlçe merkezini beyaza bürüyerek 10.cm kar yağdığında 16 km içeride bulunan Şalpazarı’nda kar olmayışı vatandaşların sahile kar yağdı İlçe merkezine pazarcı araçları gelemedi denmesi üzerine kimse bu doğa olayına inanamadılar ancak bu gerçekti.

Şalpazarı Beşikdüzü Karayolunun 10. KM Hayat Durdu; Kar yağışı bir anda bastırarak 22 Aralık günü saat 13. Sularında şiddetini artırarak devam eden kar yağışının ekipler yolu açmakta zorlandılar. Şalpazarı Beşikdüzü Karayolunun 10. Km’sinde yolcu otobüsünün kaymasıyla beraber yol kapandı akabinde de arkaya aşağı 2 km uzunluğunda araç kuyrukları oluştu. Yapılan ihbarla beraber kapanan yola ulaşan Jandarma ekibi yol güvenliğini sağlamaya çalıştı ancak bazı meraklı vatandaşlarımız hayatlarını tehlikeye atarak güvenlik güçlerinin işlerini zorlaştırdığı görüldü.

 

Yolu Ulaşıma Açmak Kolay Olmadı; Kar yağışından kapana yolu ulaşıma açmak kolay olmadı şiddetini artıran kar yağışından dolayı Karayolları ekipleri yolu açık tutmak için çalışmalarına devam ettiler. Yolu temizlediler akabinde de buluna yola tuzlama yaparak yolda kayarak mahsur kalan Otobüsü 4 saatlik bir uğraş sonucunda güvenli bir yere çekerek yolun sağlıklı bir şekilde akışını sağladılar.

 

İl Merkezini de Kar Vurdu; Bölgemizde etkili olan Kar yağışı Trabzon İl merkezinde de bir anda evlerine gitmek isteyen iş çıkışında kar yağışından dolayı ulaşım araçlarında sıkıntı yaşamalarının ardından bazı sosyal medya hesaplarından halk yolda kaldı paylaşımlarının ardından Trabzon Büyükşehir ekibi yolcuları ücretsiz bir şekilde taşıyarak evlerine ulaştırdılar.

 

Kar Yağışı Trafik Kazalarını da Beraberinde Getirdi; Ani Bastıran Kar Yağışından İl merkezi ve İlçeler arası yollarda Trafik Kazaları meydana geldi.

 

Ağasar Vadisi 3 Saat Elektriksiz Kaldı; Bölgemize ani bastıran kar yağışı ve  elektrik sağlayan ekiplerinde yaz dönemlerinde yeterli enerji nakil hat güzergahındaki budamaları yapmadığından  Şalpazarı İlçesine bağlı 30 mahallenin yanı sıra Beşikdüzü’ne bağlı bazı mahallerde elektrik kesintisi faturalarını zamanında ödeyen halkın bu kış şartlarında dala kar yağmadan elektriksiz kalmalarına tepkilerini ellerinde bulunan kendilerine ait sosyal medya hesaplarından paylaşarak tepkilerini belirttiler. Haksız da sayılmazlar düzensiz bir şekilde git gel yapan elektriklerin evlerdeki, elektronik eşyaların zarar görmesine neden olduğunu belirttiler.

 

Çocuklar Kar Yağışını Sevindiler; Trabzon’un bazı İlçeleri ve Büyükliman Bölgesindeki Okulların bir günlük eğitime ara verilmesi Okul Öğrencilerini sevindirdi. Gün boyu evlerinde beyaz örtü Karın tadını çıkaracaklarını belirttiler.

Karayolunu Kullanan Sürücülerimiz Kurallara Uyalım; Bölgemizde yeni yıla girmemize sayılı günlerin kala karakış yurt genelinde olduğu gibi Bölgemiz genelin dede zaman zaman etkili oluyor. Trafiğe çıkan araçlarımızda kış şartlarında araçlarında bulundurulması gereken malzemelerimizi bulunduralım. Yol güzergahında bulunan Trafik denetim ekipleri  tarafından yapılan bilgilendirmelere uyalım ve karayolunu kullanan sürücülerimiz unutmayalım evde bekleyen sevdiklerimizin olduğunu.

 

Haberin Videosu Yayına Hazırlanıyor

ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

Trabzon ve İlçelerinde Kar Yağışı Sonrası Yollar Buz Pisti-Trabzon’da yoğun kar yağışı nedeniyle Beşikdüzü-Şalpazarı yolunun 10. kilometresinde aralarında yolcu otobüsünün de bulunduğu çok sayıda araç mahsur kalırken, yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluşmuştu.

Bu Haber Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa