ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”KIZ KARDEŞLER 7 YIL ARAYLA EVLENDİLER”
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

Dünyayı 2019 Aralık ayında bir anda etkisi altına alan ve hızlı bir şekilde yayılarak akabinde de 2020 yılında Yurdumuzu etkisi altına alan ölümcül Coronavirüs Covid-19 pandemiyle mücadele önlemlerine 2020 Mart ayı ilk haftasında başlanmış ancak ilerleyen zamanlarda alınan  korunma tedbirleri sonrasında her şeyin kısıtlaması yapılmıştı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan son açıklamada bu salgın hastalıkla mücadelede alınan önlemlerin başarılı olmasıyla beraber kurallarda esnetilmeler dahilinde  Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek düğün ve kına gibi etkinliklerin yapılması başlamasıyla beraber bir anda dengesi bozulan halkımızda eski sosyal yaşantı özlemine döneye çalışmamın mutluluğunu yaşamaya başladılar.

Trabzon Şalpazarı İlçemizde dededen toruna esnaf olarak devamlılık yapan Akçiriş mahallesi ve  İlçenin eski köklü hayırsever esnaflarından 30 Mayıs 2015 yılında vefat eden Hacı Mehmet Usta’nın 4 erkek ve 4 kız evlatlarından son beşiği İlçede ‘’Gül Bijuteri’’ olarak hizmet veren Şengül Usta aynı zamanda İlçede  Düğün Nişan Kına organizasyonluğu  yapan Şengül Usta yeni yuvaların kurulması için dağıttığı mutluluk çemberine kendisini de dahil etti.

MUTLULK ÇEMBERİNE KENDİSİDE KATILDI; Şalpazarı Akçiriş mahallesi sakinlerinden  Hacı Ayşe & Merhum Hacı Mehmet Usta’nın biricik son beşiği İlçemiz esnafı Şengül Usta yine İlçemiz Sütpınar mahallesi sakinlerinden  Yasemin  & Merhum Mustafa Öztürk’ün Samsun’da ikamet eden ve İstanbul Büyükşehir Belediyesinde görevli Feridun Öztürk Şalpazarı Atatürk Okulu açık hava da yapılan kına merasimiyle yeni evlilere dağıttığı mutluluk çemberinden Şengül Usta bir yaşamını ömür boyu sürdürecek son imzayı hayat arkadaşıyla beraber evliliğin kutsal simgesi Evlilik Cüzdanının alarak kanıtladı.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız tarafından Usta & Öztürk Ailesini buluşturan Kına merasimi nikahını Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız gelin Şengül Usta Öztürk’ün Nikah şahitliğini İlçemizde 4 yıl görev yapan ve temmuz ayında yeni görev yeri olan Balıkesir’e uğurlayacağımız Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Baş Çavuş Serdar Ceylan tarafından yapılırken Damat Feridun Öztürk’ün nikah şahitliğini Ahmet Kıran tarafından yapıldı. Evlilik cüzdanını Gelin hanıma Jandarma komutanı tarafından teslim edildi. Ardından Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız gün içinde bir çok düğün ve kına merasimin olduğunu onlara da katılması gerektiğini belirterek Şalpazarı belediyesi adına hediye takdimi fotoğraf çekim sonrasında ayrıldı.

PANDEMİ SONRASI KULAKLARIMIZ MÜZİK DUYDU: Şengül Usta Öztürk & Feridun Öztürk’ün Atatürk Okulu bahçesindeki kına düğünü ardından kısıtlamalara uygun olarak belirlenen müzik eşliğinde  yöresel oyunlar oynandı akabinde de Düğün ve Kınaların olmazsa olmazı takı merasimine geçilmesiyle beraber takı merasimi yapılmasın ardından Kına Gecesi programı yapıldı.

PROGRAM KINA YAKIMIYLA SON BULDU; Atatürk Okulu bahçesinde Şengül Usta Öztürk & Feridun Öztürk çiftinin kına merasiminin son halkası olan evlenmeye aday genç kızlarımızın da hazır bulunduğu sağlı sollu koridor oluşturularak ellerinde mum ve kına tepsisi eşliğinde türküler ve maniler söylenerek halkalar halinde dolaşılmasının ardından Gelin ve Damadın gelin masasına oturmasıyla kına yakma işlemin ardında Kına merasimi son buldu.

Şalpazarı Atatürk Okulu Bahçesinde  geçtiğimiz Cuma akşam saatlerinde gerçekleşen kına merasimin ardından 14 Haziran 2021 Pazartesi akşamı ikamet ettiği Samsundaki evinde  ilahi düğünü sonrası mutluluklarını yeni evliler perçinlediler. Şalpazarı Ses 61 ailesi olarak genç çiftlerimize bir ömür boyu mutluluklar dileriz.

KIZ KARDEŞLER 7 YIL ARAYLA EVLENDİLER” Şalpazarı’nda Songül be Şengül Usta kardeşlerin İlçede beraber iş yeri açarak birlikte çalıştılar ve bu iş yerlerinden mutluluğa giden evlilikle taçlandıran kız kardeşlerden abla Songül Usta Çakır’ın düğün merasimi 14 Haziran 2014 yılında gerçekleşmesin ardından evin son beşiği olan Şengül Usta Öztürk de 14 Haziran 2021 tarihinde mutluluğa giden yolda evlendiği tarihler olmaz böyle dedirtecek bir olaya tanıklık yaparak iki kız kardeş 7 yıl arayla aynı tarihte evlenerek annelerini yanında bulundular son karede.

Bu video 950 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa