ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”BEŞİKDÜZÜ’NDE 1 TEMMUZ 2021’DE HORON BAŞLIYOR”
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

Trabzon Beşikdüzü İlçesinde son yıllarda haberleşme adına Dijital yayın olmadığını fark eden İlçenin girişimcileri   tarafından oluşturulan bir ekip tarafından bu açık giderilmek için önümüzdeki günlerde Beşikdüzü’nde adeta bir teknoloji çağı yaşanacak bu haberle ilgili yazı metni haber altında belirtilmiştir.

 

Trabzon Vardallı mahalle sakini Gazeteci şair ve yazar Ahmet Saraç, 1962 yılında Beşikdüzü’nde doğdu. İlkokulu Vardallı İlkokulu’nda, ortaokulu Beşikdüzü Lisesi orta kısmında, liseyi ise 1979 yılında Beşikdüzü Ticaret Lisesi’nde tamamladı.

 

Gazeteciliğe, 1981 yılında Antalya Yelken Gazetesi’nde başladı. 1982 yılında askerlik dolayısıyla ara verdiği mesleğe, 1986 yılında Trabzon’da günlük olarak çıkan Karadeniz gazetesinin Beşikdüzü, Vakfıkebir ve Tonya muhabirliklerini 12 yıl yürüttü.  Karadeniz’den ayrıldıktan sonra Anadolu Ajansı, Hürriyet Haber Ajansı, Kuzey Haber, Beşikdüzü, Türksesi, Ortadoğu, Karadeniz Olay, Hürses, Yöre Haber, Büyük Kurultay, Karadeniz Haber (TAKA), İlkhaber ve Hüryol gazetelerinde kısa aralıklarla da olsa muhabirlik yaptı.

1990 yılında kurulmasında öncülük ettiği Beşikdüzü gazetesinde yazı işleri müdürü olarak bir dönem görev yaptı. 1991 yılında Beşikdüzü’nde çıkardığı Bakış gazetesinin sahipliğini ve yazı işleri müdürlüğünü yürüttü. 1995-1997 yılları arasında Vakfıkebir Belediyesi’nin yayınladığı Vakfıkebir  adlı haber bültenini yayına hazırladı. 1998 yılında Beşikdüzü’nde Yeşilkıyı gazetesini kurdu. Daha sonra bu gazetenin adını 2018 yılında Horon olarak değişti.

GAZETECİ SARAÇ’IN ŞAİRLİK YÖNÜ DE BULUNUYOR; Şairlik yönümüz de vardır. Şiir yazmaya 1978’de (lise yıllarında) başladı. 1980 yılında  Aşkın Çilesi adını verdiği ilk şiir kitabını çıkardı. 2. eseri olan İçimden Geldiği Gibi şiir kitabını 1998 yılında, 3. eseri olan Beşikdüzü Basın-Yayın Tarihi adlı kitabı  2014 yılında, 4.eseri olan Trabzonspor ve Tarihi Gerçekler adlı kitabı 2016 yılında, 5.eserim olan Karadeniz’den Esintiler adlı Karadeniz türkülerinden oluşan kitabı 2017 yılında, ilkokul anılarından oluşan Sen mi? adlı 6. eserimi 2019 yılında okuyucularının  beğenisine sundu. Şimdi ise Gönül Sazından Dökülenler adlı şiir kitabını  yayına hazırlıyor.  

Bu çalışmaların dışında 1998-1999 yılları arasında Gazeteci Hasan Bahadır’la birlikte Mercan Fm’de spor programı yaptı. Daha sonra 2007 yılında Vakfıkebir Den yayın yapan Radyo T’de “Sporda Bu Hafta” adlı spor programını hazırlayıp sundu. 2014-2015 yıllarında, günlük yayınlanan Karadenizde İstikbal gazetesinde muhabirlik ve yazı işleri müdürlüğü yaptı. Bu gazetenin kapanmasından sonra 2015 yılında, Trabzon’da günlük yayınlanan Kuzey Ekspres gazetesinde Büyükliman Bölge Temsilcisi olarak görev yaparak bu gazeten 2018 yılında emekli oldu. Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti üyesi olarak Erbay ve Pınar adında iki çocuk babası.

CORONAVİRUS SARAÇ’I EL SANATLARINA YÖNLENDİRDİ; Beşikdüzü ilçesinin ilk ve tek emekli gazetecisi olarak corona virüs dolayısıyla boş zamanlarımı şiir yazarak, sepet ve çakıldak yaparak değerlendiren Gazeteci Saraç hatırlanacağı gibi 23 yaşında trafik terörüne kurban verdiği tek evladına 12 yıl önce cenaze merasimine katılanlar ve taziyede bulunanların gazetede yayınlana haberlerin yer aldığı dizgisini kendisinin yaptığı renkli 4 sayfa gazete bastırarak oğlunun anısına ücretsiz dağıtmıştı.

 

GAZETECİ SARAÇ 23 YILLIK  GÖZ AĞRISINI DEVRETTİ; Beşikdüzü’nde 23 yıldır ara vermeden aylık olarak çıkardığı Gazeteyi Dünyada baş gösteren Covid-19 pandemi hastalığından dolayı aylık olarak çıkardığı Gazetenin basım işlemlerini durduran Ahmet Saraç’a müjdeli haber Bayramdan geldi.

EĞİTİMİN YUVASI BEŞİKDÜZÜ TEMMUZDA PARLAMAYA BAŞLAYACAK; Beşikdüzü İlçesine bağlı Takazlı mahallesi sakini Adnan Bayram Beşikdüzü hep eğitim yuvası beşiği olarak anılıyor. Ancak İlçemde haberleşme ve yayın organı olmadığından adeta sesini duyuramadığını fark ettiğini belirtti.

BEŞİKDÜZÜ GAZETE ,TELEVİZYON VE HABER SİTESİ İLE TANIŞACAK; Beşikdüzü’nün evladı Adnan Bayram Beşikdüzü Cumhuriyet Mahallesi Sami Zeytin     Caddesi üzerinde bulunan binasını Günümüzün değişen teknolojisine oluşturmuş olduğu seçkin bir çalışma ekibiyle beraber ‘’Dijital Dünyaya Merhaba Diyor’’  Saraçın kapattığı siyah beyaz gazeteyi satın aldı.

https://youtu.be/hjIOABuw2l0

HORON GAZETESİ 6 SAYFA RENKLİ, 6 SAYFA SİYAH BEYAZ OLMAK ÜZERE 12 SAYFA OLARAK YAYINA BAŞLIYOR; Adnan Bayram tarafından kendisine ait binanın bir katını oluşturmuş olduğu ekip tarafından 1 temmuz 2021 tarihinde 6 sayfa renkli, 6 sayfa siyah beyaz olmak üzere sembolik bir fiyat olan 30 kuruş ile  yeni sahibi Adanan Bayram tarafından bir yıl boyunca ayda 2000  adet baskısıyla ücretsiz olarak Beşikdüzü merkezli Beşikdüzü, Şalpazarı, Vakfıkebir, Çarşıbaşı ve Tonya İlçelerinde dağıtımın yapılacağını belirtti.

Beşikdüzü’nde yeni sahibi tarafından yayın hayatına başlayacak Horon Gazetesi sahibi Adnan Bayram çalışmak için gitmiş olduğu Yurt dışında Türk Bayraklı olarak Türk Ekspres Gazetesini bir süre haftalık olarak çıkardığını belirterek daha sonra bu gazeteyi kapattıklarını ve Balkan Gazetesi ve Balkan Tv’nin sahibi Hamdi Yımaz ile beraber Gazeteyi çıkardıklarını bu arkadaşını ilerleyen zamanlarda Beşikdüzü İlçesinde ağırlayacağını ve Horon Gazetesinin ardından dijital yayın Horon.com ardından Horon Haber Tv olarak yayın hayatına başlayacaklarını belirtti.

Bu video 344 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa