...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı Çevre Yolunda Köprü Tablaları Yerleştirilmesiyle Çalışmalar Yeniden Başladı”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Trabzon Şalpazarı çevre yolu İlçe merkezine giriş olan Halısaha Tesisleri arkasından başlayarak Çamkiriş ve Turalıuşak Düzköy mahallesi sınırlarından İlçe merkezine yeni bir görünüm kazandırmak için uzun bir zaman önce çevre geçiş yolu yapımına başlanmış olup bir takım olumsuzluklardan dolayı sağlıklı bir şekilde bitirilme aşamasına gelmediğinden  ve Şalpazarı İlçe trafiği de rahat bir nefes alamamıştı.

 Geçtiğimiz aylarda yeniden ihale edilen Çevre yolu  Karadeniz’in sahile en yakın ve en yüksek Sisi Dağı eteklerinden doğarak İlçe merkezi içerisinde birleşen Ağasar Deresi üzerinde yapılan köprü ayaklarının üzerine geçiş köprüsü tablaları takıldı.  Şalpazarı çevre yolunun ihalesinin yapılması sonrası yüklenici firma tarafında çalışmalara başlandı. İlk olarak köprü tablaları takıldı Yapılan açıklamada  çalışmaların hızlı bir şekilde devam edeceği inşallah kısa bir sürede çevre yolu sorununun ortadan kalkacağını söylendi.

Şalpazarı Tarihi Bir Ana Şahitlik Yaptı;Şalpazarı Çevre yolu üzerinde daha önceden köprü ayakların yapılmasın ardından Kaymakam Uğur Ünsal, Belediye Başkanı Refik Kurukız, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin de tırlarla getirilen köprü tablalarının yerleştirildiği bu tarihi ana tanıklık ettiler.

Çalışmaları yerinde takip eden Kaymakam Uğur Ünsal: “Şalpazarı için tabiri caizse kanayan yarasıydı Çevre Yolu sorunu. Bu sorun artık çözülüyor. Bir sorunun çözüldüğü gün de diyebiliriz buna. Emeği geçenlere teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız: “İlçemizde, halkımızın öncelikli taleplerinin ilki olan Çevre Yolunun bugün köprü geçişi sağlanıyor. Buradan çok kıymetli Cumhurbaşkanımıza, çok kıymetli bakanlarımıza, genel müdürümüze, bölge müdürümüze ve hepsinden önemlisi 4 Trabzon Milletvekilimize teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun diyorum. Kaymakam ve Belediye Başkanı ile birlikte çalışmaları yerinde takip eden AK Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Zeki Çabuk, “Bugün yağmurlu havanın bereketiyle birlikte hizmetimiz de bereketiyle geldi” diyerek sevincini şöyle dile getirdi:

“Yıllardır bitmeyen Şalpazarı Çevre Yolunu Cumhurbaşkanımız Trabzon Meydanındaki mitingde söz vermişti. Şalpazarı Çevre Yollunu bitiriyoruz demişti. Sonraki süreçte daha önceki Bakanımız Mehmet Cahit Turan beyin katkıları, Genel Müdürümüz Abdulkadir Uraloğlu‘na, Bölge Müdürümüz Mehmet Aşık beye, Şimdiki bakanımız Adil Karaismailoğlu‘na çok teşekkür ediyoruz. Şalpazarı’nın bir problemini daha Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızla hep birlikte geriye bırakmanın sevinci içindeyiz. Yüklenici firmaya da çok teşekkür ediyoruz. İnşallah yakın bir zamanda Şalpazarımızın bu sorunu sıkıntısı da bitmiş olur.”

 

MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin de, “Şalpazarı’nın olmazsa olmazlarından Çevre Yolunu, ihaleyi yeni alan müteahitin çalışmalarıyla 1000 günde bitiriceğini söylediler. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

NOT;HABERİN VİDEOSU YATINA HAZIRLANIYOR

Bu video 1.133 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa