Menü
Kategoriler
”Ülkemize Ne Oluyor Deprem, Çığ Faciası, Uçak ve Trafik  Kazası”
05 Şubat 2020 Bölgemiz.Yurt ve Dünyadan Haberler

Yurdumuz son günlerde acı üstüne acı olaylara tanıklık yapıyor Önce Malatya Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımız ardından Manisa da artçı depremler derken dün akşam saatlerinde Van’ın Bahçesaray Karayolu’ndaki Çığ faciası akabinde bu gün ikinci çığ faciası derken akşam saatlerinde İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında uçak kazası yaşandı yaşana uçak kazasındaki 177 yolcudan 52 tanesi hastanelerde tedavi altına alındılar. İstanbul da yaşanan uçak kazası için Sabiha Gökçen havalimanına giderken kaza geçiren 5 polisimiz yaralandı

.

Van Bahçesaray’daki çığ felaketinden acı haberler geliyor!

 

Van‘dan üzücü bir son dakika haberi daha… Dün akşam saat 17.00 sıralarında üzerine çığ düşen minibüste bulunan 5 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 6 kişi ise sağ olarak kurtarılmıştı. Minibüste olduğu değerlendirilen ve sabah saatlerinden itibaren devam eden 2 kişiyi kurtarma çalışmaları sürdürülürken ikinci defa çığ düştü.

İlk bilgilere göre çığ altında araçlar ve kurtarma ekibinin kaldığı bildirildi. Çığ faciasından bazı kurtarma ekibi görevlileri ve bölgeye desteğe giden vatandaşlar kendi imkanlarıyla kurtulurken, arama kurtarma çalışmalarının yoğun şekilde devam ettiği belirtildi.

SON DAKİKA HABERİ… CAN KAYBI SAYISI 33’E YÜKSELDİ!

AFAD, Van’da meydana gelen ikinci çığ faciasına ilişkin yeni bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Alınan bilgilere göre olayda, aralarında şehit olan güvenlik görevlilerimizin de bulunduğu, toplam 33 kişi hayatını kaybetti; 53 kişi ise yaralandı.

 

Kaynak; https://www.hurriyet.com.tr/

 

Sabiha Gökçen’de uçak pistten çıktı

SON DAKİKA HABERİ: Sabiha Gökçen’de İzmir-İstanbul seferini yapan uçak pistten çıktı. Uçakta yangın meydana geldi. Kaza sonrası Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlara kapatıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan, kazada can kaybının olmadığını ve yolcuların tahliyesinin sürdüğünü açıkladı. İstanbul Valisi, yaralı 52 kişinin hastanelere sevk edildiğini duyurdu. Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, kazaya ilişkin soruşturma başlattı

Son dakika haberi! İstanbul Sabiha Gökçen’de İzmir-İstanbul seferini yapan uçak pistten çıktı. İçerisinde 177 yolcu bulunan uçakta yangın meydana geldi. Kaza sonrası Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşlara kapatıldı. 

Pegasus Havayolları’na ait yolcu uçağı, deniz üzerinden Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaparken piste tutunamadı. Uçak kayarak yola savrulup parçalandı.Açelya isimli parçalanan uçağın A320 Neo tipi olduğu belirtildi.

İSTANBUL VALİSİ: 52 KİŞİ HASTANELERE KALDIRILDI

 

SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI’NA GİDERKEN KAZA GEÇİREN 5 POLİS YARALANDI

Kaynak; https://www.ntv.com.tr/

Yorumlar kapalı
** *