...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Giresun BGC Yogun İlgi Gösterdi”

Trabzon BGC tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler kutlama programı geleneksel hale dönüştürülerek her yıl bir başka İlçede kutlama programı yapılıyor. Bu yıl yapılacak olan 10 Ocak 2020 Çalışan Gazeteciler Cemiyet programı Trabzon’un beş İlçesi Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Tonya, Beşikdüzü, Şalpazarı ve komşu İlimiz Giresun’a bağlı Eynesil, Görele, Çanakçı, Tirebolu ilçelerinde bulunan Gazete, Dergi Basın çalışanlarının her yıl değişik İlçede yapılmasının yanında bu yıl ilk defa BGC üyelerin bulunduğu Trabzon İline komşu Giresun İline bağlı Görele de gerçekleşmesi bir anlamda İstanbul’un Anadolu ve Avrupa Yakası gibi Trabzon ve Giresun Köprüsüne benzetebiliriz.

Bu yılki 10 Ocak 2020 Çalışan Gazeteciler kutlama programı Giresun Görele Belediye Başkanı Tolga Erener tarafından Görele de toplanılmasını bir önceki  programda belirtmişti. Bu program için BGC Başkanı Aydın Gelleci Trabzon’a Demiryolu projesini anlatan ve aralık ayında imza günüyle okurlarıyla buluşan Gümüş Kazma kitabını yapılacak olan program davetiyesini dağıtarak okuyucularına da ulaştırmaya devam ediyor.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları‘nın Teknoloji Anısı ;BGC Başkanı Aydın Gelleci Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Özcan ve üyelerden Eynesil Anadolu Ajansı Ahmet Ceylan, Giresun İHA Temsilcisi Ahmet Bilge 10 Ocak 2020 Çalışan Gazeteciler Görele programına davet için gittiğimiz Giresun Valisi Basın Müdürlüğü ve Giresun Valisi sayın Harun Sarıfakıoğulları tarafından bizlere mükemmel ilgi ve alaka gösterdiler. Biz Basın Mensuplarına Basın adına bir anısını il defa paylaştığını belirtti.Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları İstanbul da eğitimini sürdürdüğü 1987 yıllarında bir arkadaşının vasıtasıyla İstanbul’un Cağaloğlu’na Gazetecilerin mekanına yolunun düştüğünü belirtir ve o günlerdeki teknoloji daha gelişmediğini daktilo dönemleri olduğunu haberin okuyucuya ne zorlukla ulaştığını belirten bir büyüğü oğlum şundan ben adım gibi eminim biz gazeteyi bu gün basıyoruz yarın okuyucuya ulaşıyor. Yurdumuzun bazı İl ve İlçelerine 2 gün sonra ulaşıyor.Ancak gün gelecekkki günde gazete sayfaları anlık olarak 4 defa beş altı defa değişecek söyleyince  o nasıl olacak diye sormuştum. Aradan geçen 20 yılda teknoloji gelişti onun dediği gibi hayatımıza internet denen teknoloji girdi. Bundan sonra ne olcak onu bilemiyoruz bu anımı da ilk defa sizlerle paylaşıyorum dedi. Sayın Valimize Başkan Gelleci Gümüş Kazma kitabı ve Görele de yapılacak olan 10 Ocak 2020  Gazeteciler gününe davet ederek Valimizin makamından ayrıldık.

BGC Olarak 1.Giresun Kiyap Fuarına Katıldık;Giresun ziyaretimizin ikinci bölümünde 4 ocak 12 ocak tarihleri arasında devam eden  1. Giresun yazarlarının  Kitap fuarına katıldık burada bulunan Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve Giresun Miletvekili Cemal Öztürk’ü de Görelede yaplacak 1Ocak 2020 Çalışan gazeteciler programına davet ederek Başkan Gelleci onlar da Gümüş Kazma adlı kitabını takdim etti.

Giresun 1. Kitap Fuarı’ndan Özcan’a İmzalı Kitap;Giresun 1. Kitap Fuarında BGC Yönetim Kurulu Üyesi Özcan’ı Giresun Kitap fuarında gören değerli meslektaşlarımız ve yazarlarımızın göstermiş olduğu yoğun ilgi görülmeye değerdi. Bir ara BGC Başkanı Gelleci Mustafa bey her nereye varsak hep seni bir tanıyan çıkıyor burada da bulunan bazı  yazarlarımızın göstermiş oldukları ilgiden dolayı sana teşekkür ederim dedi.

Giresun’da 04-12 Ocak 2020 tarihlerinde devam eden 1.Giresun Kitap fuarındaki Giresun’lu yazarları’mızn teşhir stantlarını BGC adına gezdiğimiz sırada ‘’Ayrılık Şımarmasın’’  kitap yazarı olan ve tabiri yerinde olarak kullandığımız bir kelime vardır on parmağında on marifet diye dedikleri bu olsa gerek 50 yaşındaki bu bayan kardeşimiz  bir çok sivil toplum dernek oluşumlarında yer aldı. Almış olduğu görevleri burada saymaya kalksak zamanımız yetmez BGC Yönetim kurulu üyesi ve Şalpazarı Ses Haber editörü Mustafa Özcan’a kendi yazmış olduğu ‘’Ayrılık Şımarmasın’’ adlı kitabını takdim etti. Giresun’lu yazar Hatice Satgun TİGAD Kent Başkanı Karadeniz ve Giresun Bölge Temsilcisi’nin imzalı kitabının ardından Zehra Kemaloğlu Öztürk ve Ömer Erden Menteşoğlu’nun  eserlerini ise oğlu Hüseyin Gazi Menteşoğlu tarafından  kitap takdiminde bulundu.

Giresun’lu Yazar Ömer Erden Menteşoğlunun  oğlu Hüseyin Gazi Menteşoğlu adeta babadan deden kalma bir tarih hazinesi desek yalan olmaz kendisi Giresunlu ancak Babası ve Dedesi uzun zaman öncesinden  Trabzon gazeteleri biriktirmeye başlamışlar ve halen de bu arşivleme işlemine devam ettiğini belirti.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Trabzon BGC tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler kutlama programı geleneksel hale dönüştürülerek her yıl bir başka İlçede kutlama programı yapılıyor. Bu yıl yapılacak olan 10 Ocak 2020 Çalışan Gazeteciler Cemiyet programı Trabzon’un beş İlçesi Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Tonya, Beşikdüzü, Şalpazarı ve komşu İlimiz Giresun’a bağlı Eynesil, Görele, Çanakçı, Tirebolu ilçelerinde bulunan Gazete, Dergi Basın çalışanlarının her […]

Bu Haber 2.485 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa