...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı Belediyesi Barış Pınarı Hareketine Kurban Kesip Dua Okutarak Destek Oldu”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Şalpazarı Belediyesi tarafından organize edilen  geçtiğimiz Çarşamba günü akşam saatlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından akşam saatlerinde Barış Pınar Hareketinin başladığını duyurmuştu.

Kur-an’ı Kerim Okundu

 Bugün Şalpazarı Belediyesi tarafından organize edilen Hürriyet meydanında Şalpazarı İlçe Müftüsü Hacı Hüseyin Fettahoğlu ve Müftülüğe bağlı Din görevlileri tarafın Kur-an okundu. Proğramı İlçede bulunan vatandaşlarında Cuma namazı öncesi olmasından dolayı katılım yüksek oldu.

 

Başkan Kurukız Konuştu

Kuran okunmasın ardından Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız bir konuşma yaptı.Başkan Kurukız konuşmasına  sayın Kaymakamım,çok kıymetli hocalarım kahraman ordumuzun kıymetli mensupları,emniyet güçlerimizin kıymetli mensupları,gazilerimiz, kıymetli Şalpazarılılar. Devletimizin 40 yıldır süregeldiği terörle mücadelesinin sonucunda Güneydoğu sınırımızda güvenlik koridoru oluşturmak için Suriyeye giren Ordumuzun bu harekatını rabbim muzaffer eylesin diyoruz.ordumuzun erinden en rütbelisine kadar ayaklarına taş değmesin diyorum.Şalpazarı belediyesi olarak Kahraman ordumuza bağışlanmak üzere bir kurban kesip kan akıtmak istedik.Bu anlamda keseceğimiz kurbanı rabbim kabul eylesin diyoruz. Kırk yıldır verilen mücadelede onbinlerce şehidimiz gazimiz ve 50 milyar doların üzerinde bir gücümüz heba olmuştur.

 

Kaymakam Öztürk Konuştu

Şalpazarı Kaymakamlığına vekalet bakan Beşikdüzü Kaymakamı Şakir Öner Öztürk Barış Pınarı Hareketine ilişkin uzun bir konuşma yaptı. Şalpazarı Kaymakamlığına vekaleten bakan Kaymakam Öztürrkün konuşmasına rabbim Ordumuzun hiçbir neferinin ayağına taş değdirmesin.Onları kazadan beladan uzak tutsun.hocalarımızın okuduğu bizimde eşlik ettiğimiz duaları Şalpazarı’ndan onlara gönderiyoruz.Başkomutanımız ve hazırda bulunan ordumuz terör örgütüne hak ettiği dersi vermek için bir barış harekatı düzenledi.Tarihte hiçbir zaman Türk Milleti savaş istememiştir.Elbetteki bizde savaş istemiyoruz ama sınırın diğer yanında oradaki otorite boşluğundan yararlanarak benim Yurduma zarar verirsen bedelini misliyle ödersin. Biz devamlı barıştan yanayız. Ve örnek olan bir Milletiz.  Savaş istemiyoruz diyenler bu Ülke şehit verdiğinde de savaş istemiyoruz deseler. Ayrıca Türkiye’nin terör belasını def etmek için meşru müdefa hakkını  kullanmak için yapmış olduğu bu harekat nedeniyle bir çok dünya ülkesinden de ses geldi.ve bu sayede kimin dost kimin düşman olduğunu gördük. Türkiyeye yapma diyenlerin hepsi terör örgütünü beşleyen ülkelerdir.karşımızda bize zarar vermek isteyenlerden oluşan bir örgüt var. Ben kürtleri tanıdım onlar vatanına milletine bağlı insanlar.Bu sözde örgüt benim oradaki kardeşlerimi temsil eden bir örgüt değil. Ve Şalpazarı halkı buradan haykırıyor . bu milletin birliğini ve bütünlüğünü bozamayacaklar. Başta başkomutanımız olmak üzere tüm güvenlik güçlerimize ve Milli Suriye ordusuna hürmetlerimi ve dualarımı iletiyorum.Allah yar ve yardımcıları olsun rabbim onlarla olsun.ayaklarına taş değmesin.Hepimizin duası onlarla.Belediye başkanımıza teşekkür ederek hepinize hürmetlerimi sunuyorum.

Kurban Kesildi Dua Yapıldı

Barış Pınarı Hareketine destek için Kurban kesildi.Kesilen Kurbanın kanı Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız tarafından askerlerin alınlarına sürüldü.

 

İlçe Müftüsü Hacı  Hüseyin Fettahoğlu tarafından dua  okunarak amin yapılmasın ardından program sona erdi.

 

 

 

Bu video 6.380 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa