”BU DEFANSLA ZİRVE YAKALANMAZ!” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”BU DEFANSLA ZİRVE YAKALANMAZ!”
”BU DEFANSLA ZİRVE YAKALANMAZ!”
Bu hafta yazıma tepeden inme başlamak istiyorum. 1976 yılından beri Trabzonspor’u basından ve TRT’nin radyo anlatımından takip ediyorum. Şampiyon olduğu yıllara bakıyorum bu kadar penaltı kaçırdığı sezon yok. Bir sezonda...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Bu hafta yazıma tepeden inme başlamak istiyorum. 1976 yılından beri Trabzonspor’u basından ve TRT’nin radyo anlatımından takip ediyorum. Şampiyon olduğu yıllara bakıyorum bu kadar penaltı kaçırdığı sezon yok. Bir sezonda bazen hiç kaçmazdı, bazen bir penaltı kaçardı.

 

İkincisi takımda penaltı atacak adam belliydi. Penaltı olduğunda penaltıcımız Turgay topu eline alır, penaltı noktasına koyar ve atardı. Ona başka bir takım arkadaşı penaltıyı ben atacağım diye istekte bulunmazdı.

Eğer Turgay yoksa maçta, ikinci penaltıcı devreye girerdi. ikinci penaltıcımız da kaleci Şenol’du. Şenol’un bir sezonda 5 penaltı attığına şahidim.

Şimdi golcülük başka bir şey , penaltı atmak başka bir şey. Gol kralı olabilirsiniz ama penaltı kralı olamazsınız. O ayrı bir meziyet ister. Herkes penaltı atamaz.

Maalesef bizde herkes sırasıyla penaltı atmaya çalışıyor gibi bir durum söz konusu. Takımda penaltı atacak oyuncu hala belli değil. Bu olmuyor Ünal hocam. Biran önce idmanda onlarca penaltı attırarak birinci ikinci penaltıcını belirle. Bu penaltı işini her hafta tekrar et. Kimse ben atmak istiyorum diyerek küsmesin, darılmasın. Her futbolcun penaltı olursa kimlerin atacağını bilsin.

Bir diğer konu, yapılan transferler. Yazmayacağım dedim ama dayanamadım. Hani banko 5 transfer. Kulübede otursun diye yabancıya para verilmez. Ben böyle bir anlayışı kabul edemiyorum.

Golcü diye alınanlar oynadıkları liglerde hangi sezon 20 golün üzerinde gol atmışlar. Bunların hiçbirinin golcülükle uzaktan yakından alakası yok. 20 golün altında gol atan bize yaramaz dedim dinleyen olmadı. Şimdi bakacağız. Golcü diye alınanların hangisi 20 gole ulaşacak.

Bunlardan çok canımız yanacak gibi. 34 maçta 8 gol atan veya 48 maçta 14 gol atan oyuncular santrafor diye alınmaz. 8 golü defansımızdaki Novak atıyor. O zaman çek Novak’ı santrafora. Golcü diye alınanların ondan daha üstün bir tarafları yok. Beş kez kaleci ile karşı karşıya kalan, penaltıyı atamayan adam bizim gol sorunumuzu çözemez. O meziyet yok onda. Bu açık olarak görülüyor. Biz klasman için değil, zirve için oynuyorsak, bu adamlarla bu zirve yakalanmaz.

Ünal hocam, kadronu gözden geçir. İlerde oynayacak başka oyuncuların da var. İlla da biz sana demek zorunda kalmayalım. Hazırlık maçlarında oynattığın oyuncular var. Şimdi kadroya bile almıyorsun. Biz o oyuncuları çok beğenmiştik. Ne oldu onlara da kadroya bile giremiyorlar? Kulübede oturttuğun bir Muhammet’in var. Neden hiç şans vermiyorsun? Belki iyi bir golcü kazanmış olacaksın. Oynatmazsan nasıl bu adam kendini göstersin.

Takımı enine değil, dikine oynat. Rakip kaleye en yakın oyuncuya biran önce pas atılsın ki, defansı az adamla yakalayalım. Enine oynandığında 2-3 kişi olan defans 6-7’ye çıkıyor. Böylece de gol atmamız zorlaşıyor. Bunları görmeli ve takımına televizyon başında anlatmalısın. Anlattıklarını da sahada uygulatmalısın.

Bu takım böyle gidemez. Siz de böyle gidemezsiniz. Sivasspor maçında yüzde 67’ye yüzde 33’lük topla oynama oranı. Bunun neresi iyi oyun? Yüzde 55’e yüzde 45 olsa biraz anlarım sizi. Buna iyi oyun diyemeyiz. Üstelik kaybettiğimiz bir maç. Zaten gol yemediğimiz maç yok. İki kötü sonuç daha alırsanız bu taraftar karşısında dikiş tutmanız epeyce zor olur.

O defansa çeki düzen vermelisin. Her hafta başka bir ikili oynamasın. Biliyorum. Sezonu erken açtın. Takım erken form tuttu. Şimdi ondan mı düşüşe geçti bilemiyorum! Bildiğim tek şey, kısa zamanda takımı toparlamalısın.

Lider ile aranda 5 haftada 7 puan fark oldu. Artık 4-5 maç galibiyet serisi yakalamalısın. Buna da Beşiktaş maçı ile başlaman gerekiyor. Ara transfere kadar arayı 5-6 puandan fazla açılmazsa, belki ara transferle birlikte sakatların da dönmesiyle toparlanırız.

Hedefimiz bu yıl ilk iki olmalı. Ligde öyle ahım şahım bir takım yok. Alınan sonuçlar bunu gösteriyor. Gerçi biz tam kadro olsaydık belki şimdi ikinci idik. Olsun henüz hiçbir şey kaybedilmiş değil. Yeter ki biz Trabzonspor gibi oynayalım!

Bu Haber 2.396 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
Dağlıca İmamı Göreve BaşladıDağlıca İmamı Göreve BaşladıŞalpazarı İlçemiz Geyikli mahalle sakinlerinden olan Din görevlisi...
”BGC’den Başkanlara Ziyaret İkinci Bölümle  Devam Ediyor””BGC’den Başkanlara Ziyaret İkinci Bölümle Devam Ediyor”Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu 31 Mart yerel...
”Erikbeli Dağ Tesisleri Temeli Atıldı””Erikbeli Dağ Tesisleri Temeli Atıldı”Trabzon’un Tonya ilçesi Erikbeli Yaylası’nda İşadamı Atilla Ataman’ın...
”Ağasar’ın Şoför Fatma Ablası””Ağasar’ın Şoför Fatma Ablası”’Ağasar’ yöresinin 52 yaşındaki şoför Fatma Ablası 4...
”Bu Mu  Erkan  Ocaklı  Sevginiz?””Bu Mu Erkan Ocaklı Sevginiz?”Karadeniz müziğinin güneşi Erkan Ocaklı, ölümünün 11.yılında Trabzon’da...
”Uluslararası Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi””Uluslararası Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi”TRABZON;Şalpazarı Anadolu Lisesi Öğrencisi Onur Yılmaz İtalya da...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Şuan bir anket mevcut değildir.