”Şalpazarı’nda 2019-2020 İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı’nda 2019-2020 İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı”
”Şalpazarı’nda 2019-2020 İlköğretim Haftası Kutlaması Yapıldı”
TRABZON; Yurdumuzda olduğu gibi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Şalpazarı İlçe  Kaymakamlığına bağlı İlçe Milli Eğitim nezdinde  bulunan İlçe merkezi ve taşrada bulunan okullardaki toplam öğrenci sayısı ‘’1045’’ bu öğrencilerin dağılımı...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON; Yurdumuzda olduğu gibi 2019-2020 Eğitim Öğretim yılı Şalpazarı İlçe  Kaymakamlığına bağlı İlçe Milli Eğitim nezdinde  bulunan İlçe merkezi ve taşrada bulunan okullardaki toplam öğrenci sayısı ‘’1045’’ bu öğrencilerin dağılımı ise şöyle  Okul Öncesi 68 Öğrenci, İlkokul Öğrencisi 255, Ortaokul Öğrencisi 334, Lise Öğrencisi 388, bu Okullarda eğitim gören öğrencilerin  toplam öğretmen sayısı;138, bunlara ücretli Öğretmen sayısı olarak 10 öğretmen daha ilave edilerek toplam öğretmen sayısı 148 olarak eğitim öğretim verilen okullarda dersi Öğretmensiz olan sınıf  bulunmuyor.

 

Bu arada bir hatırlatma sa saha bulunalım her yıl Şalpazarı’nda 150 ve üzerinde bir Öğrenci azalması yaşanıyor. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında Şalpazarı’nda 1200 öğrenci bulunuyordu bu sayı bu yıl 1045 olarak belirlendi bu sayıda Öğrenci nakillerinin netlik kazanmasıyla beraber ilerleyen günlerde Öğrenci sayısı kesin olarak belirlenecektir.

 

18 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 09.45’te okul/kurum müdürleri, öğretmenler, öğrencilerle birlikte Atatürk İlk/Ortaokulu Atatürk Anıtı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi sunulmasıyla beraber 2019-2020 eğitim öğretim yılın ilköğretim haftası kutlama programı yapıldı.

Bilindiği gibi yine de hatırlatmakta yarar var İlköğretim haftası her okulun eğitim öğretime başlamasıyla beraber Eylül ayının üçüncü haftasında kutlama programları yapılır bu nedenle Milli Eğitim Bakanlığın bazı değişikliklerden dolayı program okullarımızın açılmasıyla beraber bir anlam da İlköğretim kutlaması yapılarak Şalpazarı Kaymakamlığına vekalet eden Beşikdüzü Kaymakamı Şakir Öner Öztürk ilk zili çalarak ders başlangıcını yaptı.

Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi; Atatürk Ortaokulu Anıt önünde hazır bulunan Okul öğrencilerinden Adem Geldi  ve Uğur Yılmaz eşliğinde Atatürk Anıtına sundular.

 

Tören sunuculuğunu Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Elif Aksoy yaptı.Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması; 18 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 09.45’te çelengin Atatürk Anıtına sunuluşunun ardından saygı duruşunda bulunulmasıyla. İstiklâl Marşımız İmam Hatip Lisesi Müzik Öğretmeni Gülşah Bülbül yönetiminde söylendi. Şanlı bayrağımız Atatürk Ortaokulu Öğretmeni Mustafa Yılmaz sorumluluğunda aynı okuldan ( bir kız, bir erkek) iki öğrenci tarafından göndere çekilecektir Çelenk sunma törenine; Okul ve Kurum Müdürleri ile her okul/kurumdan (Gökçeköy,Simenli,Doğancı İlk/ortaokulu hariç)  ( dersi boş olan öğretmenler),merkez ortaokul, liselerin bayrak-flamaları katıldılar.

İlköğretim Haftası Kutlama Töreni 18 Eylül 2019 Çarşamba günü saat 10.00’da Atatürk İlk/Ortaokulu bahçesinde yapıldı. Kutlamaya çelenk sunma törenine katılan tüm yönetici, öğretmen ve öğrenciler katılım sağlandı. Kutlama töreni sunuculuğu Atatürk Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Elif Aksoy tarafından yapıldı. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, şehitlerimiz ve ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimiz için saygı duruşunda bulunulmasının akabinde İmam Hatip Lisesi Müzik Öğretmeni Gülşah Bülbül yönetiminde İstiklâl Marşımız söylendi.

Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Selin Bektaş öğrenciler adına konuşma yaptı,Atatürk İlkokulu Öğrencisi Sümeyye Bayraktar “Okulumuz” adlı şiiri okudu.

Atatürk İlkokulu öğrencileri “Balon Patlatma” oyununu sergilediler. Atatürk İlkokulu öğrencisi Zehra Bülbül Tavukçu “Okula Dönüş” adlı şiiri okudu. Atatürk İlkokulu öğrencisi Aslınur Keltioğlu “İlköğretim Haftası” adlı şiiri okudu. Atatürk İlkokul öğrencileri “Yumurta Taşıma” oyununu sergileyerek büyük beğeni topladılar. Atatürk İlkokulu 1. Sınıf Öğrencileri “Daha Dün Annemizin Kollarında Yaşarken” adlı şarkıyı seslendirdi. Atatürk İlkokulu öğrencilerimizin  ront gösterisi yapılarak program sona erdi.

Kaymakam Öztürk ve Başkan Kurukız ve Cengiz Sınıf Ziyaretinde Bulundular

Şalpazarı Kaymakamlığına vekalet eden Beşikdüzü kaymakamı  Şakir Öner Öztürk, Belediye Başkanı Refik Kurukız, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner  Cengiz İlköğretim kutlama programı sonrasında Şalpazarı İlçe Müftülüğü tarafından Şalpazarı İlkokulu binası alt kısmına dizayın edilerek oluşturulan Müftülük Anaokulu ziyaretinde bulunan Kaymakam ve beraberindekiler daha sonra İlkokulu da bulunan Öğrenci sınıflarında ziyaretlerde bulunarak öğrencilerle sohbet ettiler.

Türkiye’nin En Büyük  Gölü ‘’Uzungöl’’

Şalpazarı İlköğretim haftası kutlama programı sonrasında Kaymakam Öztürk ve beraberindekilerin Öğrenci sınıf ziyaretlerinde  gezdikleri sınıf öğrencisine Yurdumuzun en büyük gölü siye sorması üzerine sınıfta bulunan öğrenciler ağız birliği yapmarcasına  ‘’Uzungöl’’ cevabını verdiler ve koskoca sınıftan tek bir öğrenci utana sıkıla Van Gölü diye cevap verince arkadaşları olur mu En uzun göl Uzungöl dediler ancak Kaymakam Öztürk doğru cevabı veren öğrenciyi yanına çağırarak kutladı.

Yurdumuzun  En Uzun Akarsuyu ‘’Acısu’’

Kaymakam Öztürk Sınıf gezilerindeki Öğrencilere başı mesleki sorular sorark onlarla yakından ilgilendi. Doktor, Öğretmen, Diş Doktoru, Kaymakam, Belediye Başkanı kim olmak ister gibi sorular sordu ancak kimse Kaymakam olurum demedi. Kaymakam  Öztürk burada da öğrencilere Yurdumuzun en uzun akarsuyu neresidir diye sorması üzerine  ‘’Acısu’’ diye cevap verildi sınıfta bilen çıkmayınca Kaymakam Şakir Öner öztürk Kızılırmak olduğunu belirterek Hangi Takımı desteklediklerini sordu Öğrencilere onlarda Burada Trabzonspor tutulur Biz bir ders öğreniriz bir de Trabzonspor tutarız.Öğrencilerden birisi Kaymakamım sana bir soru sormak istiyorum Barselonayı yenen takım kimdi biliyormusun biz işte onu yenen Trabzonspor’u tutuyoruz dediler.

Bu Haber 2.511 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
Dağlıca İmamı Göreve BaşladıDağlıca İmamı Göreve BaşladıŞalpazarı İlçemiz Geyikli mahalle sakinlerinden olan Din görevlisi...
”BGC’den Başkanlara Ziyaret İkinci Bölümle  Devam Ediyor””BGC’den Başkanlara Ziyaret İkinci Bölümle Devam Ediyor”Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu 31 Mart yerel...
”Erikbeli Dağ Tesisleri Temeli Atıldı””Erikbeli Dağ Tesisleri Temeli Atıldı”Trabzon’un Tonya ilçesi Erikbeli Yaylası’nda İşadamı Atilla Ataman’ın...
”Ağasar’ın Şoför Fatma Ablası””Ağasar’ın Şoför Fatma Ablası”’Ağasar’ yöresinin 52 yaşındaki şoför Fatma Ablası 4...
”Uluslararası Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi””Uluslararası Yarışmalarda Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi”TRABZON;Şalpazarı Anadolu Lisesi Öğrencisi Onur Yılmaz İtalya da...
”Bu Mu  Erkan  Ocaklı  Sevginiz?””Bu Mu Erkan Ocaklı Sevginiz?”Karadeniz müziğinin güneşi Erkan Ocaklı, ölümünün 11.yılında Trabzon’da...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Şuan bir anket mevcut değildir.