...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Cafer & Asiye Yılmaz Çifti  Yayla Şenliği Kalabalığında  Düğünle Evlendiler”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON; Şalpazarı İlçesine bağlı Üzümözü mahallesi sakini İlçemiz esnaflarından  Şalpazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooparatifi Başkanı Hacı  Murat Yılmaz’ın  kendisi gibi İlçenin sevilen esnafı küçük oğlu Cafer Yılmaz Atatürk Okulu bahçesinde yapılan düğün merasimiyle Asiye Yavuz Yılmaz ile evliliğe adım attılar.

Şalpazarı’nın  Gülen Yüzlü Esnafı Cafer Yılmaz Evlendi

Şalpazarı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooparatifi Başkanı Hacı  Murat & Gülüşan Yılmaz çiftinin son beşikleri Cafer Yılmaz yine İlçemiz Kuzuluk mahallesi sakini merhum Hasan & Nazmiye Yavuz çiftinin biricik kızı Asiye Yavuz evliliğe giden mutluluk yolunda Yılmaz ve Yavuz Ailelerinin birlikte almış olduğu bu mutlu kararın ardından Şalpazarı Atatürk Okulu bahçesinde 22 Haziran 2019 Cuma Saat;18.30 ve 24.00 arasında yapılan muhteşem bir kalabalığa sahne olan adeta bir yayla şenliği kalabalığı seçkin davetli misafirin katılımlarıyla düğün merasimi yapıldı.

 

 

 

Yağmur Görevini Yaptı

Şalpazarı’nın Gülen yüzlü esnafı Cafer Yılmaz’ın düğün merasiminden bazı hafızalarda kalanlar. Karadeniz Bölgesinde  20 gündür aralıklarla etkili olan yağmurun Damat ve Gelin’in düğün merasiminin yapılacağı alana geldiği sırada adeta mutluluk yağmuru misali yağmaya başladı Damat ve Gelin aracın içerisinde bir süre beklediler ancak yağmur durmayınca Gelin arabası bir İlçe turu atarak yağmurun kalmasıyla beraber düğün merasimin yapılacağı  yere tekrar gelmesiyle Damat  Cafer& Gelin Asiye çifti beraber yürüyerek beraber ilk danslarını yaptılar.

 

Yöresel Sanatçılar Katılımcıları Coşturdu

Şalpazarı Atatürk Okulu bahçesinde gerçekleşen Yılmaz ve Yavuz Ailesin düğün merasimine katılanları İlçemizin yetiştirdiği Yöresel Sanatçılardan Serdar Kumaş ile Hüseyin Aydın  tarafından çalınan kemençe söylenen türküler düğün merasimine katılanlar tarafından ellerinde cep telefonuyla çekim yaparak sosyal medya hesaplarında bu anı paylaşarak güzel bir anıya tanıklık yaptılar.

 

Damat ve Gelin Birbirlerine Pasta İkramında Bulundular

Artık her düğün merasimlerinin vazgeçilmezi olan Düğün pastası kesiminde yoğun katılıcıların izdihamı altında Pasta kesilerek karşılıklı olarak yeni evli çiftler Gelin ve Damat birbirlerine pasta ikramında bulundular.

 

Düğünde Takı İzdihamı Yaşandı

Yılmaz ve Yavuz Ailesin Atatürk Okulu Bahçesinde yapılan düğün merasimin her kademesi uzun süre hafızalardan silinmeyecek anlara tanıklık yaptı.

 

Düğün merasimine katılanlar adeta bir birleriyle yarışarak  hediyelerini verme sırasında zaman zaman izdihamların yaşanmasıyla 2 saat süren takı merasimin sonunda davetliler yine yöresel sanatçılar eşliğinde eğlendiler.

 

Şalpazarı’nda son yılların en kalabalık Düğün merasime sahne olan Yılmaz ve Yavuz Ailesin düğün merasiminde Gelin ve Damata ilk hediyeyi Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız takdim etti.

 

Akabinde Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan yardımcısı İlçemizin değeri Atila Ataman hediyesini takdim etti.

 

Düğün merasimine katılan seçkin davetliler arasında bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet  Kooparatifleri Merkez Birliği Genel Başkan vekili aynı zamanda 15.Sanatkarlar Bölge Birliği Başkanı Murat Gümrükçüoğlu hediyesini verdi.Takı merasimi hız kesmeden 2 saat boyunca Belediye Başkanları, Siyasi Parti Temsilcileri, Daire Amirleri, toplumumuzun her kademesinden değişik Kurum ve kuruluşların temsilcileri kalabalık bir halk katılımıyla  devam ederek ‘’Yayla Şenliği Kalabalığında ‘’ olan düğün merasimi son buldu.

 

Bu video 13.965 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa