...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”BGC’den Başkanlara Ziyaret Dördüncü Bölümle Son Buldu”

 

Büyükliman  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Gelleci, yönetim kurulu üyelerinden Sayman Hasan Bahadır, Sekreter Mehmet Bülent Alp  Üyeler Bekir Öztürk, Ahmet Ceylan, Ahmet Saraç,  Cemal Aksoy ve Mustafa Özcan önce Görele   Belediye Başkanı Tolga Erener makamında ziyaret eden BGC Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri burada başkana başarı dileklerinin ardından ayrılarak programın ikinci bölümü olan Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım’ı makamında ziyaret ederek başarı dileklerinde bulundu.

BGC Başkanı Aydın Gelleci yönetim kurulu ve üyelerle beraber ‘’Büyükliman Platformunu’’ yeniden hayata geçmesi   için yapılan bir dizi çalışmalarımızdan Büyükliman Gazeteciler Cemiyetinin 32 üyesinin bulunduğu merkezi Vakfıkebir başta olmak üzere 31 Mart 2019 Pazar günü yapılan mahalli idareler seçimleri sonrasında seçilen belediyelere hayırlı olsun ziyaretinde bulunarak Büyükliman Platformu hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu.

Büyükliman Gazeteciler Cemiyeti   Vakfıkebir, Çarşıbaşı, Tonya, Beşikdüzü, Şalpazarı, Eynesil, Görele, Çanakçı beş İlçe Trabzon’un üç  İlçe Giresun’un oluşan Başkanları dört bölüm halinde ziyaret ederek göreve gelen Belediye Başkan adaylarına çalışmalarında başarı dileklerinde bulundular. Büyükliman Gazetecileri tarafından geleneksel olarak kutlanan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününün 2020  10 Ocak Çalışan Gazetecileri günü kutlama programının da Görele Belediyesi tarafından organize edilmesi karara bağlandı.

1461 de Osmanlı Egemenliğine giren bölge 1879 yılında Görele ilçesinin kurulmasıyla bu ilçeye bağlanmıştır. 1916 yılında Rus işgali altında kalan ilçe 13 Şubat 1918 tarihinde Görele ile birlikte bu işgalden kurtulmuştur. 1960  yılından  beri  Görele  İlçesine  bağlı  bucak iken, buradan ayrılarak  29 Ağustos 1991  tarihinde  3644  Sayılı  Kanunla  İlçe olmuştur. Eskiden beri Çanakçı İlçe merkezinde üretilmekte olan ağaç kap ve çanaklar nedeniyle “Çanak ustasının bulunduğu yer” anlamında bu günkü merkezin adı ortaya çıkmış ve ÇANAKÇI adı buradan gelmiştir

BGC olarak ziyaretlerimizin dördüncü ve şirin bir İlçesi olan Giresun’un  yeşilliklerin koynundaki Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay Kasım’ın kısıtlı bütçelerle beraber İlçe merkezindeki Belediye Binası girişinde 15 Temmuz Şehitlerimizin anısına Bayrak Köşesi Belediye Binasın dışına Çanakçı Kabartma  yazısı  akabinde de Belediye girişindeki yöresel kemençe maketi biz değerli Basın emekçilerinin fotoğraf karesi almasını sağladı kısaca şirin ilçe Belediye binasına ayrı bir görünüm kazandırdığı belirlendi.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

  Büyükliman  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Aydın Gelleci, yönetim kurulu üyelerinden Sayman Hasan Bahadır, Sekreter Mehmet Bülent Alp  Üyeler Bekir Öztürk, Ahmet Ceylan, Ahmet Saraç,  Cemal Aksoy ve Mustafa Özcan önce Görele   Belediye Başkanı Tolga Erener makamında ziyaret eden BGC Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri burada başkana başarı dileklerinin ardından ayrılarak programın ikinci bölümü olan Çanakçı Belediye Başkanı Tuncay […]

Bu Haber 1.587 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa