...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Üç Anne Aynı Evde Yaşıyor; Anneler Gününüz Kutlu Olsun”

TRABZONi Şalpazarı İlçesi Akçiriş Mahallesinde yaşayan 1945 doğumlu  74 yaşındaki 7 çocuk Annesi Nebahat Usta Özcan 4  Oğlu Öğretmen,  1 Oğlu Serbest meslek, 2  kızı hemşire, 2 gelini Öğretmen, 2 gelini hemşire, 1 damadı  Öğretmen, 1 damadı Müdür, 1 gelini ev hanımı  olan Nebahat Anne eşinin Dedesinin sözünü yerine getirdi.

6 yıl önce hayat arkadaşı eşi Yusuf Özcan’ı  kaybeden Nebahat Usta Özcan hayat hikayesini anlatırken gözleri doldu. 1945 yılında Trabzon Vakfıkebir’de  dünyaya  geldiğini belirten Nebahat Usta Özcan eşimle 1964 yılında evlendik dünyaya  5 erkek,  2 kız olmak  üzere toplam 7 evlat getirdik dedi, Genç yaşta evlendirilen Nebahat Usta Özcan Ailenin büyüğü ve kız olması nedeniyle okula gönderilememişliğin ezikliğini yaşadığını  fakat içindeki okuma azmi her geçen gün artarak devam ettiğini bu nedenle çocuklarının öğretmen ve sağlık alanlarında görev almasıyla beraber bu özlemi bir nebze olsun son buldu.

 

Gece Okulunda Okumayı Öğrendi ; Yurdumuz genelinde 23.03.1981 yılında başlatılan Okuma Yazma seferberliğiyle  ‘‘Okuma Yazma Öğrenme’’ projesinde Nebahat Anne zoru başardı. O günün şartlarına göre evinde gündelik işlerini yaparak akşam olunca da gece okuluna giderek burada öğrendikleriyle günümüz şartlarında Gazete okuyabiliyor, bunun yanında en önemlisi olan telefon rehberiyle eşini dostunu ve evlatlarını arayan Nebahat Anne son zamanların teknolojisi olan Cep telefonuna da adapte olarak bununda kullanımını öğrendi.

Dedesinin Vasiyeti Üzerine    Sözünü Tuttu; Nebahat Usta Özcan’ın merhum eşi Yusuf Özcan doğumun ilk günlerinde Babasını kaybeder. Dedesi tarafından büyütülerek 16 yaşında Nebahat Usta Özcan ile evlendirilir. 10 günlük çocukken babasının yakalanmış olduğu hastalığın bilinmeyişi okuma yazma bilmemelerinden kaynaklandığına inanırlar. Dede   10 günlük yetim kalan torunun çocuk yaşta evlendirdiği torunun eşine  torunlarımı okut onları öğretmen yap, Doktor yap ve hastalara derman çare olsunlar diye söyler. Öğretmenler yetiştir onlarda öğrencilerin yetişmesini sağlasın bilgisiz kalmasınlar hastalıklara çare bulsunlar vasiyetini verdi.

 

 

Onlar Benim İçin Hiç Büyümeyen Bebek;Özcan evlatlarım her zaman sürprizler yaparak bazen kendileri gelirler, bazen hediyelerini gönderirler dedi Nebahat Anne özel günleri hiç unutmazlar her zaman ararlar. Evlatlarım diye söylemiyorum  7 evladım, 5 gelinim. 2 damadım ve  15  torunum  onlar bana Allah’ın bir lütfüdür.  Çocuklarım ve gelinlerim’le aramda güçlü bir sevgi bağı var. Bir Anne için evlat sevgisi her şeyin üstünde geliyor. Onlar hiç büyümeyen bir bebek gibiler benim gözümde diyen Nebahat Usta Özcan bütün Annelerimizin Anneler gününü kutlar ellerinden öperim dedi.

 

 

Üç  Anne Aynı Evde Yaşıyor Anneler Gününüz Kutlu Olsun;Trabzon Şalpazarı İlçesi Akçiriş mahallesinde bir evde üç  Anne bir arada yaşıyor. 94 yaşındaki  4 erkek. 2 kız çocuk 33 torun  Annesi Hacı Keziban Usta büyük kızı olan Nebahat Usta Özcan 7 evlat 15 torun olan kızının yanında ikamet ediyor. Nebahat Anne büyük Gelini  2 çocuk Annesi Hanife Diner Özcan ile aynı evde üç Anne olarak mutlu bir yaşam sürüyorlar.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZONi Şalpazarı İlçesi Akçiriş Mahallesinde yaşayan 1945 doğumlu  74 yaşındaki 7 çocuk Annesi Nebahat Usta Özcan 4  Oğlu Öğretmen,  1 Oğlu Serbest meslek, 2  kızı hemşire, 2 gelini Öğretmen, 2 gelini hemşire, 1 damadı  Öğretmen, 1 damadı Müdür, 1 gelini ev hanımı  olan Nebahat Anne eşinin Dedesinin sözünü yerine getirdi. 6 yıl önce hayat arkadaşı […]

Bu Haber 2.161 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa