”Şalpazarı’nda   23 Nisan Coşkuyla Kutlandı” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı’nda   23 Nisan Coşkuyla Kutlandı”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON;Şalpazarı’nda bugün Yurdumuz genelinde olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile Türkiye Büyük Millet Meclisin açılışının 99. Yılında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhuriyet kurucularıyla TBBM açıldığı gün.

 Şalpazarı’nda 23 Nisan kutlamaları son yıllarda hep yağmurla beraber kutlama programı oluyordu.

 

 

Ancak 2019 23 Nisan kutlaması bunlara inat güzel bir havada gerçekleşti.Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz ve öğrenciler tarafından Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumun ardından  kutlama programı aynı yerde başladı.

 

 

Şalpazarı’nda 2019 yılı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı programına İlçe genelinde bulunan Şalpazarı Kaymakamı, Belediye Başkanı, İlçe Milli Eğitim Müdürü İlçe Emniyet Amiri, İlçe Jandarma Komutanlığının yanı sıra siyasi Parti temsilcileri Öğretmenler ve Öğrenci veliler hazır bulundular.

 

Şalpazarı Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde  bugün güneşli bir havada kutlana 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sunum moderetör gibi  Adnan Ruhi Gülay ve yardımcıları Yuşa Eymen  Avcı  ve Hüdanur Karadeniz tarafından yapılan sunum protokolde programı izleyenlerden bol bol alkış aldı.

 

Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci Makamı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Selin Bektaş’a devretti.

 

Şalpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Cengiz  koltuğu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bu koltuğa Yuşa Eymen Avcı ve Ecem Karagöl görev aldılar.

 

Şalpazarı Belediye Başkanlığı koltuğunu Başkanı Refik Kurukız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Sinem Kandil’e devretti.

 

 

23 Nisan 1920, Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarihtir.

 

Atatürk, 23 Nisan 1924’te ’23 Nisan’ gününün bayram olarak kutlanmasına karar vermiştir. Bu tarihten 5 yıl sonra 23 Nisan 1929’da Atatürk bu bayramı çocuklara armağan etmiştir ve 23 Nisan ilk defa 1929 yılında Çocuk Bayramı olarak da kutlanmaya başlanmıştır. 1979’da, yine ilk olarak altı ülkenin katılmasıyla uluslararası boyuta taşıdığımız bu millî bayramımıza, ortalama olarak her yıl kırkın üzerinde ülkeden gelen ve Türk çocuklarının misafiri olan yabancı ülke çocukları da katılmaktadır. Dünya’da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya ile paylaşan ilk ve tek ülke Türkiye’dir.

Türk milletinin gönlünde, onun bağımsızlığının sarsılmaz ifadesi olarak en önemli yeri işgâl eden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, her yıl yurdumuzda ve yurtdışındaki temsilciliklerimizde, bütün kurumlarımızda, okullarımızda ve her evde çeşitli etkinliklerle kutlanarak millî birliğimizin kenetlenmiş ifadesini temsil etmektedir.

Büyük önder Atatürk’ün düşüncesinde çocuklar, milletin geleceğidir. Onlara duyduğu sarsılmaz güvenin ve büyük sevginin ifadesi olarak, millî bayramımız olan 23 Nisanlar’ı çocuklara armağan etmiştir. Tarihimizin gurur dolu sayfalarının yeni nesillerce öğrenilmesi ve Türk Devleti’nin devamını emanet edeceğimiz yeni Cumhuriyet bekçilerinin bu bilinçle yetişmesi amacıyla 23 Nisanlar, önemli birer vesiledir.

Milletimize ve bütün çocuklara kutlu olsun.

Atatürk diyor ki:

“Bütün cihan bilmelidir ki artık bu devletin ve bu milletin başında hiçbir kuvvet yoktur, hiçbir makam yoktur. Yalnız bir kuvvet vardır. O da millî egemenliktir. Yalnız bir makam vardır. O da milletin kalbi, vicdanı ve mevcudiyetidir.

 

Bu video 2.185 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa