”Ayten Yılmaz Öğrencileri Kan ve İlik Bağışı Toplama Kampanyası Düzenlendi” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Ayten Yılmaz Öğrencileri Kan ve İlik Bağışı Toplama Kampanyası Düzenlendi”
”Ayten Yılmaz Öğrencileri Kan ve İlik Bağışı Toplama Kampanyası Düzenlendi”
''Ayten Yılmaz Öğrencileri Kan ve İlik Bağışı Toplama Kampanyası...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON;Şalpazarı’nda Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Eğitim Öğretimine devam eden   2014-2019 yılları arasında mevcut Okul Müdürü olan Mustafa Demir’in 1992 yılında kurucu Müdür olarak Şalpazarı İlçe merkezinde küçük bir binada Eğitim Öğretime başladı. Hatırlanacağı gibi 2000 yılında Okul Meslek dersi Öğretmenlerinden Karakaya mahallesi sakini Ayten Yılmaz’ın Beşikdüzü’nde yaşanan Deniz kazasında vefat etmesiyle beraber ” 2000-2001 Eğitim Öğretim yılında ‘’Şalpazarı Sağlık Meslek Lisesi- Şalpazarı Ayten Yılmaz Meslek Lisesi’’  Okul İdaresinin Bakanlığa yaptığı teklifin kabul edilmesin ardından bu isim teyit edilmişti. Okulun ismi üçüncü defa değişime uğrayarak ‘’ 2015-2016 Eğitim Öğretim yılında Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’’ ismiyle beraber eğitim öğretime devam eden okul adeta Şalpazarı İlçesinin bir anda dumansız ekonomi bacası oldu. Kurucu Okul Müdürü Mustafa Demir her yıl Okulun mezun ettiği öğrencilerin mezuniyet törenlerinde yurdumuz genelinde bulunan 81 İlimizin ve 7 Bölgemizin değişik yerlerinden Okulumuza Öğrenci kayıtlarımız oluyor bizler buraya gelen  işlenmemiş öğrencilerimizi eğitim için özenerek 4 yıl boyunca   onlara yaşamları boyunca öğrenecek bilgilerin en güzelini öğreterek onların birer meslek sahibi olmalarını sağlıyoruz.

Öğrencilerimize İlçe İçinde Periyodik Uygulamalar Yaptırıyoruz

Şalpazarı Ayten Yılmaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kızılay  Trabzon Kan Merkezi işbirliği ile ‘’Kan ve İlik Bağışı’’ kampanyası düzenledi. Okul idaresi bu programı daha önceki yıllarda iki defa daha düzenlemişti. Üçüncüsünü düzenlediği uygulama programa 14 Okul Öğrencisiyle beraber katıldı.

Uygulamalı Eğitim programına geçtiğimiz dönemde Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız bazı organlarını bağışlayarak destek olurken İlçe Kaymakamız Beşikci de Kan Bağışıyla destek olmuştu.. Bu kampanyaya Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukız, Jandarma Komutanı Serdar Ceylan, İlçe Emniyet Amiri Soner Dinler ve İlçe Milli eğitim Müdürü Güner Cengiz destek oldular bu kampanyaya katılan öğrenciler gün boyu vatandaşlara bilgilendirici broşürler dağıttılar.

Okul Müdürü Mustafa Demir bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz ‘’Kan ve İlik Bağışı’’’ kampanyamıza yoğun katılım sağlayan herkese teşekkür ederim dedi.

 

Bu Haber 2.460 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa