ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Gönüllerin Din Görevlisi Muhcu Emekli oldu”

TRABZON;Şalpazarı İlçesine bağlı Dereköy mahallesinde  18.07.1960 yılında dünyaya merhaba dedi. Necati Muhcu Okul çağı gelince 1967 yılında İlkokulu Şalpazarı Merkezde okudu. İlkokulu bitirmesinin ardından 1972 1974 yılları arasında Trabzon Yomra Kur’an Kursunda öğrenim görerek hafızlığa başlamasıyla beraber Arapça Dil Eğitimini ilerleterek 1975 yılında Trabzon İmam Hatip Lisesi Ortaokuluna başladı. Buradan 1982 yılı sömestre tatili olan Haziran ayında mezun oldu.

Şalpazarı İlçe Müftüsü Hacı Hüseyin Hacıfettahoğlu Şalpazarı Müftülük personellerinden emekli olan Necati Muhcu’yu plaketle onurlandırdı.

Muhcu da uzun yıllar beraber olduğu mesai arkadaşlarına emeklilik yemeği ile onurlandırarak  program son buldu.

Evli Olarak Öğrenime Devam Etti;Hayatın merdivenlerindeki başarı basamaklarını tırmanmaya devam eden  Trabzon İmam Hatip Lisesi Ortaokulundaki  öğrenim yılının 2 yılını parasız  yatılı olarak okuyan Necati Muhcu 1979 yılında evlendi. Akabinde de mezun olduğu okulun ardından 14 Eylül 1982 yılında doğup büyüdüğü Şalpazarı İlçesi Kalecik mahallesi Cami İmam Hatibi olarak göreve başladı.

Vatan Borcunu Jandarma Olarak Yaptı;Şalpazarı Kalecik mahallesinde ilk memuriyetine 1982 yılında başlayan Muhcu burada yaklaşık olarak bir yıl kadar çalışmanın ardından 1983 yılı Mart celbinde 24 aylık askerlik görevinin acemi kısmının Jandarma Erbaş olarak Bilecik 9.Jandarma Er Eğitim Alay Komutanlığında tamamlamasının ardından  1984 yılında Ankara Esenboğa Havalimanı Koruma Bölüğünden Erbaş olarak terhis oldu.

 

Muhcu Artık Hayat Daha Farklı Bakıyor;Şalpazarı Dereköy mahallesi sakini merhum Hacı İmamın Hasan oğlu Necati Muhcu Okul yıllarında mutluluk kervanı olan evliğe 19 yaşında  sevdiğiyle önünde uzun bir yaşam sürecek ömür için evet dedi. Vatani görevini de sağ salim tamamlamasının ardından. Doğduğu yer olan Dereköy mahallesi 1986 yılı Mayıs ayında  Dereköy mahallesi yeni cami imamı olarak göreve başladı.

Görev yaptığı Dereköy Cami imamlığında Hatipliğe becayiş yaparak, Muhcu 1988 yılı Eylül ayında Müezin  kayyum olarak aynı yerde görev yaptığı sırada 1990 yılı Eylül ayında Şalpazarı İlçe Müftülük Şoförü olarak kadro değiştirdi.

 

Gönüllerin Din Görevlisi Necati Muhcu;Trabzon’un Şalpazarı İlçesi Dereköy mahallesi sakini  59 yaşındaki kendisini İlime adayan ve halk arasında çok sevilen gönüllerin Din görevlisi  olarak tanınan Muhcu 59 yıllık yaşamın  memuriyet hayatının emeklilikle sona ermesiyle beraber görev yaptığı yerlerde öğrendiklerini yine İlçe  halkıyla hasbihal ettikleri sıralarda mütevazi bir üslupla anlatarak bilgilerinden bilgilendirmesi de çevresinde olanları mutlu ediyor.

Muhcu Babadan kalma Şalpazarı’nda Tuafiye işletmeciliğine devam  ederek Babasından aldığı güven ve istikrarı kendisinden sonra gelenlere bir Bayrak sevdası uğruna taşımak için çabalıyor. Muhcu Baba yadigarı Dükkanında alışveriş için gelenlere gösterdiği alçak gönüllülükle beraber İlçe halkına güven veriyor.

 

Muhcu; 2001 yılından 2019 yılı Nisan 15 emekliliğine kadar bir fiil İlçe Müftülük memurluğu ve Türkiye Diyanet Vakfı Şalpazarı Şubesi muhasebe işlemleri asli görevinde bulundu.

 

Muhcu Başarılarını Plaketlerle Taçlandırdı;Şalpazarı İlçe  Müftülüğünde görevli işine sadık birisi olan Necati Muhcu 2008-2012-2015-2017 yılları arasında Diyanet İşleri Başkanlığı ve  Türk Diyanet Vakfı Genel Merkezi tarafından teftiş edilen kurumlarda başarılı çalışmalarından dolayı  bu yıllarda Takdir ve Teşekkür belgeleriyle Muhcu’yu onurlandırdılar.

Şalpazarı’nda Unutulmayacak Eserlere İmza Attı;Şalpazarı Dereköy mahallesi sakini olan Necati Muhcu doğup büyüdüğü yerde görev yapmanın ne kadar zor olduğunu en iyi bilenlerden olduğunu ancak İlçesinde görevde kaldı zaman dilimlerinde kalıcı bir esere imza atarak zor olanı gerçekleştirdi.

Muhcu; 1990-2000 yılları arasında İlçe Müftülük hizmet binası, lojman 1993-1994 yılları arası Dereköy mahallesi cami tadilatında kubbenin  22 ton kurşunla kaplanmasına öncülük, Şalpazarı İmam Hatip Lisesi binası arsa alımı ve inşaatında   Şalpazarı İlçe genelinde faaliyet gösteren İlçe Müftülüğü tarafından yapılmış olan bütün çalışmalara önderlik etti.

Şalpazarı’nda Görev Süresinde  37 Yılına Hizmetler Sığdırmaya Çalıştı;Muhcu;  Şalpazarı İlçe genelinde bir fiil 37 yıl görevde bulunduğu zaman içerisinde İlçe kurulmasından bu güne kadar bütün çalışmalarda bulunduğunu ve emekli olmasından sonrada bu çalışmalara önderlik etmeye devam edeceğini belirtti. Muhcu Gazetemiz Haber müdürüne 59 yaşındaki yaşam ömrünün 37 yılını Şalpazarı’nda memuriyet hayatını tamamlayarak 15 Nisan 2019 tarihinde emekli olmasının kısa zaman dilimlerine sığdırılmasının kolay olmadığını ve şu an gözlerim doluyor.

Muhcu konuşmalarına şöyle devam etti.Bundan 37 yıl önce bu günleri görmemi sağlayan yüce Allaha hamd olsun Şalpazarı’nda başladığım 1982 memuriyetinin sonunda Şalpazarı nahiyesi Bakanlar Kurulunun 07.12.1953 tarih ve 4-1945 sayılı kararı ile tam teşekküllü bucak haline  getirilen Şalpazarı 02.06.1968 tarihinde Belediye teşkilatına kavuşmuş ve Şalpazarı İlçe statüsüne kavuşmasıyla beraber 07.12.1987 yılında Türkiye Cumhuriyetinin 111 Bucağın İlçe oldu.  Şalpazarı’na ilk Kaymakam 02.08.1988 tarihinde Şalpazarı’nda  İlçeye bağlı yatırımlarda ve kurumlar arası daire ilişkilerinde    hep önderlik etme başarısı göstermede destek olan önce Devlet büyüklerime  ardından da İlçe Büyüklerine bu meziyeti veren Yüce Rabbime hayır hizmetlerinde güvenen İlçe Müftülerime İlçe  halkına sonsuz şükran ve saygılarımı sunarım diyen Gönüllerin Din görevlisi 15 Nisan 2019 itibariyle Şalpazarı İlçe Müftüsü Hüseyin Hacıfettahoğlu’na emeklilik dilekçesini sundu.

 

Şalpazarı İlçe Müftüsü Hacı Hüseyin Hacıfettahoğlu Şalpazari Müftülük personellerinden emekli olan Necati Muhcu’yu plaketle onurlandırdı. Muhcu da uzun yıllar beraber olduğu mesai arkadaşlarına emeklilik yemeği ile onurlandırarak  program son buldu.

 

Gönüllerin Din Görevlisi Necati Muhcu evli 2 kız, 1 erkek çocuk Babasıdır.

ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

TRABZON;Şalpazarı İlçesine bağlı Dereköy mahallesinde  18.07.1960 yılında dünyaya merhaba dedi. Necati Muhcu Okul çağı gelince 1967 yılında İlkokulu Şalpazarı Merkezde okudu. İlkokulu bitirmesinin ardından 1972 – 1974 yılları arasında Trabzon Yomra Kur’an Kursunda öğrenim görerek hafızlığa başlamasıyla beraber Arapça Dil Eğitimini ilerleterek 1975 yılında Trabzon İmam Hatip Lisesi Ortaokuluna başladı. Buradan 1982 yılı sömestre tatili […]

Bu Haber 9.987 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa