...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Başkan Kurukız’dan Bakan Turan’a Organik Hediyeler’
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yurdumuz genelinde 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan mahalli idareler seçimlerinde son kulvara girildi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Hemşehrimiz Mehmet Cahit Turan Cumartesi sabah saatlerinde Trabzon Havaalına indi. Akabinde de İl genelinde bulunan mahalle muhtarlarıyla istişare toplantısı yapmasın ardından Tonya da seçim bürosu açılışına katıldı ardından Şalpazarı’na devam etti.

Şalpazarı Cumhur İttifak adayı Refik Kurukız’a geç saatlerde haber verilmesi üzerine Başkan Kurukız Şalpazarı’na gelecek olan Ulaştırma ve Altyapı  Bakanı Mehmet Cahit Turan’ı en iyi bir şekilde karşılanması için AK Parti kadın kollarıyla beraber hareket ederek İlçe merkezindeki programa yöresel elbiselerle gelinmesini sağladı.

 

Başkan Kurukız  Şalpazarı ziyaretinde bulunan AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Zorluoğlu’nun da aralarında bulunduğu AK Parti Trabzon Milletvekillerinden Salih Cora, Bahar Ayvazoğluyla beraber karşılama yerine ayak basan Bakan Turan Başkan Kurukız’ın hilal şekliyle hizalandırdığı yöresel elbiseli bayanların  buluşmasını sağladı.

 

Şalpazarı’na gelen Bakan Turan  Burada Ağasar yöresel kıyafetleri giyerek Bakanı karşılayan Bayanları görünce şaşkınlığını gizleyemedi.Bakan Mehmet Cahit Turan  salonda bulunan katılımcılara konuşmasına bir Ağasar türküsüyle başlayarak onların gönlünü aldı.’’Şimdi Ağasar’dayız, Ağasarın Dereleri Farklı Akıyor,Coşkulu ve  Kükremiş Şekilde Önümüzde bir  Seçim Var ‘’ancak ben buradan konuşmam öncesi burada gördüğüm yöresel renk güzelliğini sağlayan eli öpülesi bayanlarımıza teşekkür ederim dedi.

Başkan Kurukız’dan Bakan Turan’a Organik Hediyeler

Şalpazarı Mevcut Belediye ve Cumhur İttifak adayı Refik Kurukız Şalpazarı ziyaretinde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Hemşehrimiz Mehmet Cahit Turan’a Şalpazarı’na özgü olan hediyelerden ‘’ Yöresel Elbiseli Bebek, Şalpazarı Yöresine Özgü Çentiği, yine yöremize özgü organik yoğurt mayalama kapı Tahta Külek Son olarak ta Ağasar yöremizde bulunan çiçeklerden elde edilmiş Yöremizin Bal takdiminde bulunarak Bakan Turan’a bu anlamda organik hediyeler verdi.

 

Bu video 91.343 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa