”Şalpazarı’nda 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini 104. Yıldönümü’nde Andık” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı’nda 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini 104. Yıldönümü’nde Andık”

TRABZON; Şalpazarı Atatürk Okulu bahçesinde 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü Şalpazarı İlçe Kaymakamı Murat Beşikci ve Belediye Başkanı Refik Kurukız Atatürk Anıtına çelenk sunmasın ardından şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun akabinde İstiklal marşımızın okunması ve günün sunumun ardından Okul bahçesindeki program Atatürk İlkokulu konferans salonunda devam etti.

 

Çelenk sunumu 18 Mart 2019 Pazartesi günü Saat,09.30 da tören alanında hazırlıkların yapılmasın akabinde çelenk sunumu saat 10-00 da başladı ardından Saat; 10- 30  programın devamı Ataürk İlkokulu Konferans salonunda devam etti.

Şalpazarı'nda 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini 104. Yıldönümü'nde Andık

Burada 18 Mart Çanakkale Zaferinin anısına günün anlamına konuşmayı Şalpazarı İlçe Komutanlığı adına Jandarma Astsubay Üst Çavuş Mustafa Yıldırım yaptı. Buradan da İlçeye bağlı Pelitçik  mahallesinde terör Şehit’i  Piyade Uzman Çavuş Ahmet Çalık  kabri ziyaret edildi  burada Kur’an-ı Kerim  kerim okutulmasın ardından dualar yapıldı.

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’na; Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkanı Refik Kurukızİlçe J. K. Serdar Ceylan, İlçe Emniyet Amiri Soner Dinler, AK Parti İlçe Yöneticilerinden Erdan Demir, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, CHP İlçe Başkanı Erdoğan Kıran  İlçe Milli Eğitim MüdürüGüner Cengiz, Şube Müdürlerinden Hasan Akıl ve Birol Köse ve Okul Müdürleri,Şehit yakınları ve Gaziler, bazı daire amirleri ve öğrencilerle vatandaşlar da katıldı.

18 Mart Şehitler Günü Anma Program Düzenlenmesi

27.06.2002 Tarih ve 4768 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan  18 Mart Gününün Şehitler Günü ve 19 eylül Gününün Gaziler Günü ilan edilmesi hakkında kanun.

24.08.2003 Tarih ve 2529 Sayılı Resmi Gazetede 18 Mart Gününün Şehitler Günü ve 19 eylül Gününün Gaziler Gününde Yapılacak Törenler Hakkındaki Yönetmelik.

Kanunun ve Yönetmelik çerçevesinde ilçemizde,Vatan savunmasında eşi benzeri görülmedi mücadeleler veren Kahraman Milletimizin ve Onun evlatları tüm şehitlerimizin  hatırlanması,anılması ve tüm vatandaşlara sunulması.için programlar yapıldı.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON; Şalpazarı Atatürk Okulu bahçesinde 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 104. Yıldönümü Şalpazarı İlçe Kaymakamı Murat Beşikci ve Belediye Başkanı Refik Kurukız Atatürk Anıtına çelenk sunmasın ardından şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun akabinde İstiklal marşımızın okunması ve günün sunumun ardından Okul bahçesindeki program Atatürk İlkokulu konferans salonunda devam etti.   Çelenk sunumu 18 Mart 2019 Pazartesi günü Saat,09.30 […]

Bu Haber 1.379 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa