” POSTMODERN AFRODİTLER” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
” POSTMODERN AFRODİTLER”
” POSTMODERN AFRODİTLER”
8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bahane edip kadının haysiyetini ayaklar altına alan post modern Afroditler’i izledik İstanbul’da bütün rezaletiyle… (Burada içeriğini yazamayacağım afişleri, pankartları, dövizleri yazının sonunda fotoğraf olarak ekledim...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü bahane edip kadının haysiyetini ayaklar altına alan post modern Afroditler’i izledik İstanbul’da bütün rezaletiyle…

(Burada içeriğini yazamayacağım afişleri, pankartları, dövizleri yazının sonunda fotoğraf olarak ekledim affınıza sığınarak…)

 

 

 

Ah İstanbul, yine Konstantinopolis mi olmaya başladın ya da hep öyleydin de biz mi adına İstanbul deyip kendimizi kandırdık.

Yoksa Tevfik Fikret’in Sis şiirindeki,

 

 

Ey kanlı sevişmeleri titremeden, tiksinmeden
sefahate susamış bağrında yaşatan.
Ey Marmara’nın mavi kucaklayışı içinde
sanki ölmüş gibi dalgın uyuyan canlı yığın.
Ey köhne Bizans, ey koca büyüleyici bunak,
ey bin kocadan artakalan dul kız

…..

Örtün, evet ey felâket sahnesi… Örtün artık ey şehir; 
örtün ve sonsuz uyu, ey dünyanın koca kahpesi! 

gibiydin de biz mi bilmiyor gibi yapıyorduk…

 

 

 

Veya Yakup Kadri’nin Sodom ve Gomore romanını mı yaşıyorsun hala…

Madem öyle bir bakalım bu roman vesilesiyle bir asır önceki benzerliklerinize… Ya da hiç değişmeyen hali pür melaline/ rezilliğine…

Türk edebiyatının en büyük romancılarından olan Yakup Kadri Karaosmanoğlu Sodom ve Gomore romanında işgal yıllarındaki İstanbul’u bütün rezilliği ile anlatır.

Sodom ve Gomore, semavi dinlere göre halkının eşcinsel olması sebebiyle tanrının gazabına uğrayan günahkâr şehirler olarak bilinir. İsrail -Ürdün sınırı boyunca uzanan, Tuz gölü/ Lut Gölü (ölü deniz) olayların geçtiği yerdir.

 

 

 

Göle Lut Gölü isminin verilmesinin nedeni ise; Hz. Lut’un peygamber olarak gönderildiği Lut Kavmi’nin yaşadığı Sodom ve Gomore şehirlerinin, bu gölün altında kaldığına dair olan inançtır. Ve coğrafyada da geçen tabirle dünyanın en ALÇAK gölüdür.

( Kuran’-ı Kerim’de Araf ve Hicr Surelerinde bu konu hakkında şu ayetler yer almaktadır;

Hani Lut da kavmine şöyle demişti: “Sizden önce âlemlerden hiç kimsenin yapmadığı hayasız-çirkinliği mi yapıyorsunuz? “Gerçekten siz kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşıyorsunuz. Doğrusu siz, ölçüyü aşan (azgın) bir kavimsiniz.”… Ve onların üzerine bir (azap) sağanağı yağdırdık. Suçlu-günahkârların uğradıkları sona bir bak işte. (Araf Suresi, 80-84)

,

 

 

Anında (yurtlarının) üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık. Elbette bunda ‘derin bir kavrayışa sahip olanlar’ için gerçekten ayetler vardır. O (şehir de) gerçekten bir yol üstünde (hala) durmaktadır. Elbette, bunda iman edenler için gerçekten ayetler vardır. (Hicr Suresi, 74-77) )

 

 

 

Romanda;  İngiliz- Fransız erkekleri ile düşüp kalkan sözde Türk kızlarının rezillikleri başta olmak üzere dönemin İstanbul’unda homofobik her türlü rezalet yer almaktadır.( anlatılanlar aslında bir realitenin roman yoluyla kurgusal halidir…  )

Tıpkı dünkü rezalet gibi…

 

 

Kadınlar gününü bahane ederek kadının kutsiyetini ayaklar altına alan bu post modern Lutçular işgal İstanbul’unda muhtemeldir ki temelleri atılan neslin günümüzdeki gayri meşru çocuklarıdır.

Dini, dili, rengi ve ırkiyeti ne olursa olsun hiçbir onurlu ve asil bir kadın böyle bir pankart açmaz, açamaz.( ki seçim öncesi bir provokasyon planı bile olsa,  )

Onun içindir ki kadınlığına saygısı olmayanlardan ezana da saygı beklenmez, beklenemez…

(ki tepkimiz ezana değil de poliseydi savunması yapılmış olsa bile )

Bilinmelidir ki bu fahişe damar bu topraklardan hiçbir zaman eksilmedi, eksilmeyecek de…

 

 

 

Cemil Meriç,  ‘Olympos dağının çocukları  Hira dağının evlatlarını asla kabullenmeyecekler.` sözüyle sosyolojik,kültürel ve tarihi açıdan bu gerçeği gözler önüne belli ki bu sebepten sermiştir.

Onlara göre bu topraklar bir Helen uygarlığıdır ve Türkler bu toprakta işgalcidir… Ve bir gün Konstantinopolis’ten de Anadolu’dan da atılıp geldikleri yer olan Orta Asya’ya katledile katledile  sürgün edilecektir. Ki bunun gizli ajandadaki adı da Şark Meselesi’dir.

 

 

 

( Çanakkale’yi, Mondros’u, Sevr’i, Anadolu’nun İşgali’ni, yeni devletle birlikte 90 yıldır içte yaşatılan tüm kaos süreçlerini, FETÖ/PKK-PYD/ DEAŞ gerçeğini, Suriye’nin İşgalini ve en son 15 Temmuz’u böyle okuyun. Ve bu adamlar emellerinden asla vazgeçmediler ve vazgeçmeyecekler de…

Arz-ı Mev’ud, Megola İdeala, Büyük Ermenistan, Rum Pontus, Büyük Kürdistan birilerinin içindeki ateştir. Bunların bu ateşlerini ve Haçlı Seferlerinden beri gerçek niyetini bilenler Beka meselesinden dem vurup durur,  onların köpekliğini yapanlar da ne bekası der durur.)

 

 

Bu pankartlar ve zihniyet de bunun bir göstergesidir.

Olympos ideası taşıyan bu zavallılar da  ‘aşk, güzellik ve şehvetin sembolü olan(bilinen adıyla Seks Tanrıçası) Afrodit’in ete kemiğe bürünmüş günümüzdeki yüzüdür.

İşte Olympos Dağının çocuklarından olan bu damar yüzlerce yıldır Türk maskesiyle bu topraklarda kendini kamufle etmeyi başarmıştır…

 

 

Hira (ve Tanrı) Dağının çocukları bunları iyi tanıyacak, bu gerçekleri böyle bilecek ve Türk- İslam mefkûresiyle yaşayıp bunlara pabuç bırakmayacaktır.

Allah’ın izniyle kıyamete kadar bu topraklar Türk yurdu olarak kalacak, Ezan susmayacak, bayrak da inmeyecektir.

Ezcümle… Postmodern Afroditler…

Bu Haber 1.114 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”TEŞEKKÜR EDERİZ””TEŞEKKÜR EDERİZ”Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş köyü sakinlerinden olan Merhum...
”Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti”;Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
”Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden Aldılar””Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden Aldılar””Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
”Cumhurbaşkanımız Şalpazarı’lı Taşkın Ailesini Ağırladı””Cumhurbaşkanımız Şalpazarı’lı Taşkın Ailesini Ağırladı” Cumhurbaşkanı’ın 29 Ekim konuklarından İlçemiz Geyikli sakini Kazım...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Sorry, there are no polls available at the moment.