...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Hayaldi Gerçek Oldu;Kurukız Sayesinde 51 Yıllık Köprü Yolla Tanıştı”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

 

TRABZON;Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Şalpazarı Beşikdüzü İlçelerini birbirine bağlayan iki İlçenin Üzümözü  ve Kalegüney İlçe sınırları içerisinde bulunan  dere akarı üzerine 1968 yılında yapılan köprünün yolla tanışmasını sağladı.

''Hayaldi Gerçek Oldu;Kurukız Sayesinde 51 Yıllık Köprü Yolla Tanıştı''

Karadeniz Fıkrası Gibi Olay

Karadeniz Bölgesinde yaşayan halkımız ilginç bir olay olsa Karadeniz fıkrası gibi denir halk arasında burada habere konu olan olayda tam bu anlama geliyor. Edinilen bilgilere göre Trabzon’a bağlı Beşikdüzü İlçesi Kalegüney mahallesinin ve Şalpazarı İlçesine bağlı Üzümözü mahallesi sınırların birleştiği dere üzerinden geçerek mısırlarını öğüterek un haline getirmeleri için iki komşu mahalle sakinleri tarafından kış mevsiminde suyun debisinin yükseldiğini belirterek buradan su değirmenine gidiş gelişlerde korku yaşamamak için iki mahalle sakinlerin almış oldukları ortak karar doğrultusunda buraya yoldan önce köprü yaptılar.

Biz Köprüyü Yaptık Torunlarımız da Yolu Yapsınlar

 İki İlçenin hudutların bulunduğu sınırda dere üzerine yol yapılmadan köprü  yaptılar İmece usulüyle beraber  üzerinden araç geçebilecek şekilde kara taştan ayaklarının üzerine yaptıkları köprüyü yapan ileri gelenler biz buraya zor olan köprüyü yaptık ilerleyen zamanlarda da belki buradan araç geçmesi için torunlarımız  yol yapılmasına vesile olunur dediler ve bu hayal 51 yıl sonra Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın desteğiyle son buldu.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız 31 mart 2019 Pazar günü yapılacak mahalli idareler seçim gezilerini sürdürdüğü Üzümözü mahallesi saramatlı caddesi sakinlerinin 51 yıl önce yapılan köprüye yol yapılmasını istediler ve akabinde de Başkan Kurukız’ın girişimleriyle beraber kiralanan eskalavatör yardımıyla 51 yıllık rüya gerçek oldu.Yıllardır iki İlçe mahalle sakini bu müjdeli haber karşısında Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’a teşekkürlerini ilettiler bizler aracılıyla.

 

Üzümözü Mahallesi Saramatlı caddesi sakinlerinden Mehmet Demirbaş yaptığı konuşmada 1968 yılında Trabzon’a bağlı Şalpazarı ve Beşikdüzü sınırları içerisinde  ulaşımı sağlayacak yol yapılmadığı halde ileriyi düşünen büyüklerin 51 yıl önce köprüyü biz yaptık bizden sonra gelenlerde yolu yapsın dedi.

 

Başkan Kurukız Hizmet Bizim İşimizdir

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız çalışmaları yerinde incelemek için çalışma sahasında mikrofonlarımıza şöyle konuştu. Yol ve benzeri çalışmaları yapmak bizim işimiz takdir edersinizki 2014 seçimlerindeki Belediye Başkanlığı seçimlerinden 2019 seçim çalışmalarına daha güçlü bir çalışma ekibiyle hazırlanarak sizlerin sorunlarını bir bir çözüme kavuşturmaya gayret göstereceğiz.

 

Cumhurbaşkanım Benim Adıma İstediğin Sözü Ver Dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Şaşlpazarı Belediye Başkanlığına mevcut ilçe belediye başkanı Refik Kurkız’ı Cumhur İttifak adayı olarak gösterdiğini belirten Kurukız şimdi daha güçlü elimiz yeni bir ekiple artık Gönül Belediyeciliğiyle sorunları hallediyoruz ben her zaman şunu söylerim İlçemin Alaca Tepesinden Üzümözü Saramatlısına, İzmiş Tepesinden Ağa konağı tepesine kadar alan bizlerin hizmet etme yeridir.

 

Ben Halkımın Hizmetkarıyım

 Şimdi sizlere söz veriyorum ve bu yol tamalanmasın ardından bu yolu çakıllama işlemlerinin ardından kendi arabamla sizleri ziyaret ederek çayınızı içmeye geleceğim diyen Kurukız size bir müjde daha vermek istiyorum Üzümözü mahallesinin Saramatlı Caddesi üzerinde bulunan bu yola gerekli çalışma yapılamadı ancak yeni dönemde burada bulunan 1600 metre mesafenin betonlanması buradan başlanacaktır dedi.

Bu video 96.989 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa