”Şalpazarı Belediyesine Hibe Edilen Yükleyici ve İtfaiye Birimi İçin Tören Düzenlendi” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı Belediyesine Hibe Edilen Yükleyici ve İtfaiye Birimi İçin Tören Düzenlendi”

 

TRABZON; Şalpazarı Belediyesine Hibe Edilen Yükleyici ve İtfaiye Birimi İçin Tören Düzenlendi.Şalpazarı Belediyesine hibe edilen 1 milyon 200 bin tl değerindeki yükleyici  iş makinası Şalpazarı Belediyesi’nin  15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda  düzenlenen törende  hizmete girdi Törende ilk konuşmayı Şalpazarı AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk yaptı Başkan Çabuk yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Çabuk Konuşuyor

Şalpazarı AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk Şalpazarı’nda bu gün törenle Belediyeye teslimi yapılan kepçe için Türkiye Belediyeler Birliği tarafından ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun katkılarıyla kazandırılan kepçe teslim töreni sırasında yaptığı konuşmasına mahalle muhtarlarına, Belediye Başkanına Belediye Başkan yardımcılarına ve İtfaiye Birim Amirliğine, katılımcılara teşekkür etti.

 

Sizler orada Genel Başkanı Cumhurbaşkanını temsil ediyorsunuz

 

Akabinde de konuşmasını şöyle sürdürdü sosyal medya ve şahsi telefonlarımdan hep teşekkür amaçlı olarak arandım ve buradan şunu belirteyim ve bu böyle biline mahalle muhtarım ve değerli dava arkadaşlarım ve diğer siyasi partiye gönül vermiş arkadaşlarım bizler burada AK Parti İlçe Başkanı değiliz. Cumhurbaşkanımızın bize söylediği ben nasıl Cumhurbaşkanıysam sizlerde o partinin o İlçede Genel Başkanı Cumhurbaşkanı gibi ilçenin ne sorunları var tespit edeceksiniz ve bizler de desteklerde bulunacağız dediğini belirtti. Başkan Çabuk AK Parti İlçe Başkanlığı görevine seçilen bütün İlçe Başkanlarıyla Cumhurbaşkanının kendilerine ben burada ne isem sizlerde orada o temsil ettiğiniz partinin Genel Başkanı Cumhurbaşkanısınız beni layıkıyla temsil etmelisiniz.

 

Bilirsiniz Ben Bütün Toplantılarda Öz Eleştiri Yapmayı Severim

Başkan Çabuk; Konuşmasının devamında bilirsiniz ben bütün toplantılarımda öz eleştiri yapmayı severim hizmet gelir olmaz, hizmet gelmez olmaz, Şunu ivedilikle belirtmek istiyorum eğer Şalpazarı’na bir hizmet gelmişse şu yaptı, bu yaptı dememeliyiz kim yaptı kimin emeği varsa Allah razı olsun demeliyiz. Hizmet gelmez bu sefer Belediye Başkanı bir şey yapmıyor, İlçe Başkanı bir şey yapmıyor yok böyle bir şey ne isaya ne musaya bunu belirteyim. Burada Şalpazarı’na ne yapılmışsa bundan benim haberim vardır tüm Şalpazarılı halkı bunu kafalarına yerleştirsinler Şalpazarı’na ne yapılıyorsa bunlardan hepsinden haberim var. Buradan İçişleri Bakanımıza da teşekkür ederim onun makamı bizim evimiz gibi oldu bizler içişleri Bakanlığına gittiğimiz zaman randevu almıyoruz

Şalpazarı AK Parti İlçe Başkanı yada Maçka İlçe Başkanı geldi diyoruz direk görüşüyoruz. Şalpazarı’na şu ana kadar ne yapılmışsa bundan içişleri Bakanımızın emeği vardır. Teşekkür ediyorum şükranlarımı sunuyorum sağ olsun var olsun diyorum

 

 

 

Şalpazarı’nda Hep Bizi Eleştirdiler

Trabzon’un tüm İlçelerinde İtfaiye aracı var Şalpazarı’nda yok dediler bizleri hep eleştirdiler. Bizlerde hep bizleri eleştirenlere söz verdik İtfaiye aracı Şalpazarı’na gelecek ancak bu öyle sizin bildiğiniz su tankaeri değil bunların kadrolu elemanları tespit edilecek koşullandırılacağı yerler tespit edilecek bu öyle bir iki elemanla olmuyor bu böyle küçük bir olay değil bu koşullandırılan birimin yaklaşık olarak 10 tane personeli var bu itfaiye birimin buraya kurulmasında bize destek olan İçişleri bakanımıza tekrar teşekkür ederim. Buradan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğluna da teşekkür ederim Şalpazarı’nın bir sorununu daha hallettik. Bu arada Şalpazarı Belediye Başkanımızın da hakkının yememek gerek biliyorsunuz aşağıda Şalpazarına yeni bir Belediye binası yaptık Şalpazarına kurulan  İtfaiye biriminin Belediye binası altındaki bütün İtfaiye biriminin bütün hizmet ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için göstermiş olduğu başarılı çalışmalarında dolayı kendisine teşekkür ederim.

 

 

Şalpazarı’nda İn Cin Top Oynuyor

Şalpazarı’nda seni beni demeyeceğiz şalpazarında in cin top oynuyor  Şalpazarı’nın gelişebilmesi için sen ben kavgasını bırakmalıyız bakınız Şalpazarı 2000 yılında 24 bin nüfus var 20 bin seçmen varken  2019 yılında 11 bin nüfus 10 bin seçmen var.

 

 

Şapkamızı Önümüze Alalım

Kaybeden Şalpazarı oluyor kendi nefsi isteklerimzi bırakıp bu gelecek hizmetlerden Şalpazarı’nın en iyi faydalanması için çalışmalıyız. Şalpazarı’nda sen ben kavgasının bir işe yaramadığını gördük ne gerekiyorsa onu yapacağız Cumhurbaşkanımızın Trabzon da bulunan iki ilçede ak partiden aday çıkarmayarak Şalpazarı ve Çarşıbaşı’nda ittifak adayını destekliyoruz dedi belki de bizim yıllardır alamadığımız hizmetin alınmasıdır. Kendi aramızda yapamadığımız birlikteliği sağladı bilirsiniz ben her zaman aday aday tanıtımı içinde yapılan müracaatlarda ne dedik kim olursa olsun biz onunla çalışacağız Şalpazarı mevcut Belediye Başkanı Kurukız bize ilk defa bir fırsat oldu sizden rica ediyorum bu fırsatı tepmeyelim bizler neden Trabzon’un en yüksek oyunu neden  almayalım artık makine almak öyle kolay değil.

 

Şalpazarı’na istediğiniz sözü verebilirsiniz diyor

Bizler Şalpazarı’nın bütün sorunlarını yapacağız ve cumhurbaşkanımız Şalpazarı’ndan Başkan Kurukız’ı çağırıp konuşuyor onun bu güvenini boşa çıkarmayalım gereken, 31 martta sandıkta yapalım sizlerinde vaktini aldım.

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın Konuşması

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız söze şöyle başladı  çok kıymetli AK Parti İlçe başkanım,Milliyetçi Hareket Partisi İlçe başkanım,Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği genel sekreteri Mehmet Şentürk Bey,Ülkü Ocakları Başkanımız,mahalle muhtarlarımız,Ak Parti ve MHP kadın Kolları,gençlerimiz,kıymetli büyüklerimiz ve misafirlerimiz.Öncelikle hepinizi saygı, sevgi ve hürmetlerimle selamlıyorum.AK Parti ilçe Başkanıma çok teşekkür ediyorum,öyle şeyler anlattı ki benim hiç konuşmama gerek yok.

 

Ama diyor ki bir araç almak sıradan oldu. 9 tane araç aldık, bu onuncusu , 10 tane araç ilçeye kazandırırsan tabiî ki sıradanlaşır.Ama diyoruz ki bu hizmetler bizimle olmadı, bu hizmetler kıymetli büyüklerimizin sayesinde oldu.Sayın Cumhurbaşkanımın,sayın İçişleri bakanımın, Trabzon milletvekilimiz başta Salih Cora olmak üzere Trabzon Milletvekillerimizin, tabi ki AK Parti ilçe Başkanımızın,MHP ilçe Başkanımızın birlikte emekleriyle oldu.Araç almak kolay iş değil dedi, bence kolay iş.Hizmet yapmakta çok kolay iş.Zor olan gönüllere girmek.Onun için diyoruz ki sevgi varsa yükün önemi yok.

 

Sevgi Varsa Yükün Önemi Yok

Çünkü biz sizleri seviyoruz.Biz esnafız.Biz Belediye Başkanı değiliz.Gençlerin Refik abisi değiliz.Biz sizin kardeşiniz , evladınızız.Zaten bana 2014’te gerekli desteği verdiniz ve nasip oldu ,sizlere 5 yıl hizmet etmeye çalıştım.Hemde  elimden gelenin fazlasını yapmaya çalıştım.Ama Belediye Başkanı olmak seçimi kazanmanın ötesinde başka bir gururu yaşadım bu dönem içerisinde.Daha bundan 2 hafta önce ülkenin bir numarası gönüllerin sevgilisi Sayın Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanım Trabzon’ AK Partinin düzenlemiş olduğu aday tanıtım töreninde Şalpazarı’nda aday göstermiyorum dedi. Şalpazarı’nda Milliyetçi Hareket Partisi adayı Refik Kurukız’ı destekliyorum dedi.

 

 

Bu benim için ömrümdeki en onurlu en gururlu meseledir.

 

Bir Cumhurbaşkanı düşünün ismimle beraber telaffuz edip adayımsın diyor.Sana güveniyorum diyor.Ve orada kendisinden bir söz aldım. Dedim ki sayın Cumhurbaşkanım referandumda beni çok eleştirdiler.Trabzon’un Yomra ilçesinden batısına doğru en yüksek raferandum oyunu kazandık.Çünkü sizleri seviyoruz ,sizlere inandığımız için mücadele verdik.İnanana da inanmayana da çıktık rica ettik ev ev gezdik en yüksek referandum oyu ve ardından en yüksek cumhur ittifakı oyunu aldık.Bunu cumhurbaşkanımıza anlattık. Dedim ki söz almadan da bırakmam. Sağolsun söz dedi .

 

Şalpazarına Geleceğim Benden Selam Söyleyin Dedi

Oraya geleceğim dedi.Ve Şalpazarlılara selam söyleyin dedi.Her sözü verebilirsin dedi. Arkandayım , önceki yıllarda da geldim.Oraya yapacak çok işimiz var dedi.Buradan sayın Cumhurbaşkanımda sizlerin huzurunda teşekkürlerimi ,sevgi saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.Daha geçen hafta Ankara’da MHP’nin tertip etmiş olduğu aday tanıtım törenine gittim.Ve oradan Bakanımızın danışmanını aradım.Ankara’da olup olmadığını sordum. Ama dedi 15.45 te Genelkurmayda bir randevusu var oraya gidecek,görüşme yapacak dedi. Oraya kadar gelebilirsen iyi olur dedi.Bizde aday tanıtım törenini yaptık, ama o saate 10 dakikam var. Dedim geliyorum Bakanıma selam söyle MHP il başkanı ve Çarşıabaşı adayıyla birlikte oraya vardık.Bizi bekliyordu sağ olsun. Öncelikle sizlerin selamını ilettim.2 tane kepçem var ikisi de arızalı.Biri 30 yıllık biri 20 yıllık. Dedim bir tane kepçeye ihtiyacım var.Hiç durmadı bağlayın bana İbrahim Azak’ı dedi.Hemen aradı İbrahim beyi Şalpazarı’na bir tane araç gönder dedi.

 

 

 

Bazı büyüklerim beni eleştiriyor bizim katomuz vardı sattınız diyor.

 

Eski olduğu için sattık.Belediye eskisini satar yenisini alır.11. aracımızda burada,bunu da,Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu bir telefonla beraber İtfaiye müdürümüz Fahri Kaplan beye  telefon etti,ekibiyle birlikte yeni belediye binamızdan da yerini verdik. İtfaiyemiz de artık geldi.

 

 

Bir telefonla bu işler oluyorsa o zaman anlatmak lazım  sayın Bakanım bizim bir eski katomuz vardı yük getiriyordu bize biz de sattık dedim ve Bakanımız bana Şalpazarılara git benim için istediğin sözü ver Şalpazarlılara selam olsun dedi.

Cumhurbaşkanından sonra  en çok sevilen dağda pkk dize getiren adam söylüyor bunu  bize ne düşer bizim onu utandırmamız düşer makine ne ki  bir telefon bize yeter İbrahim bey marttan sonra katumuzda gelecek değerli arkadaşlar.

 

 

Bu İşler Gönül İşleri

Cumhurbaşkanımım Şalpazarı’nda aday göstermiyorum Şalpazarı’nda Refik Kurukı’ı destekliyorum dedi bu güvern bana değil bu güven Şalpazarının  arkadaşlar ben Belediye Başkanı olucağım diye yola çıkmadım ancak bu işler gönül işi nasip işi bakıyorsun bir yerlere geliyorsun  önce alnında yazacak birilerin tevecüğüle olacak sizlerin de takdiriyle olacak. Rabbim kısmet eeti Belediye Başkanlığı yaptık Allah  nasip eder yine Başkan seçilirsem yine sizlere hep beraber hizmetler getirmeye devam edeceğim.

 

 

Arkadaşlar ben şalpazarına yapılacak olanları anlatmayacağım

 Bu meydanı 15 Temmuz meydanı yaptık burasını da bulunan  bu iki binayı kamulaştırark burayı genişleteceğiz. Söz aldım içişleri bakanımız benim adıma her sözü verebilirsin diyorsa Cumhurbaşkanmımız sözünü aldım biz önceden halatı bir o tarafa bir bir bu tarafa çekiyorduk gelecek olan hizmet gelmiyor gecikyordu ancak ilçe Başkanlarımla halatı karşı karşıya değil aynı yana asılıyoruz Başkanımız la yana yana kola hizmet için çalışıyoruz. Ne demiştik Şalpazarında biz partileri, kaldırdık

 

 

Artık birlikte hareket ediyoruz Halatı Aynı Yöne Çekiyoruz

Artık hizmet odaklı siyaseti kaldırdık tüm partiler bizimle  hakikata inandık inanlar bizimle  muhtarım sen rahat ol Refik Başkan Şalpazarı emrinde  seninle bunu yıllar önce söylemiştik şimdi hayata geçiriyoruz Şalpazarı Partisini kurduk demiştik eğer Cumhurbaşkanımız Refik Başkan ben sana inanıyor güveniyorum diyorsa ben de sizlere inanıyor ve güveniyorum .

 

Halil İbrahim Azak’ın Konuşması

Başkan Çabuk ve Kurukız’dan sonra söz alan Türkiye Belediyeler Birliği Destek Hizmetleri Müdürü Halil İbrahim Azak da, Başkanlar kadar konuşamam ancak bende  “İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu bize, Trabzon’un tüm Belediyeleri bizim için önemli ama Şalpazarı biraz daha önemli. Belediye Başkanı Refik Kurukız’ın bir talebi var. Bunu hemen yerine getir dedi.Biz de gerekeni yaptık. Şalpazarı İlçemize hayırlı olsun” dedi. Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız törenin sonunda Türkiye Belediyeler Birliği Destek Hizmetleri Müdürü Halil İbrahim Azak’a yöresel el sanatları, Ağasar tereyağı ve Ağasar balı hediye etti.

Kur-an Okunarak Dua Yapıldı

Kur-an Okundu Dua Yapıldı Şalpazarı Belediye Meclis üyesi Ahmet Kıran tarafından Şalpazarı Belediyesine Hibe Edilen Yükleyici ve İtfaiye Birimi İçin  Kuran okunarak dua yapıldı.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

  TRABZON; Şalpazarı Belediyesine Hibe Edilen Yükleyici ve İtfaiye Birimi İçin Tören Düzenlendi.Şalpazarı Belediyesine hibe edilen 1 milyon 200 bin tl değerindeki yükleyici  iş makinası Şalpazarı Belediyesi’nin  15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda  düzenlenen törende  hizmete girdi Törende ilk konuşmayı Şalpazarı AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk yaptı Başkan Çabuk yaptığı konuşmada önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Çabuk […]

Bu Haber 92.371 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa