”Seçim Geliyor O İlçeye İtfaiye de Gelecekmi ? | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Seçim Geliyor O İlçeye İtfaiye de Gelecekmi ?
”Seçim Geliyor  O İlçeye İtfaiye de Gelecekmi  ?
TRABZON; Şalpazarı Trabzon’un 18 İlçesinden birisidir.Şalpazarı Trabzon’a 69 km uzaklıkta Osmanlı Devleti yönetimin’deki Karadeniz Bölgesinde o devirde Trabzon’a bağlı olan  Görele Kazası’na dahil iken 1788 yılında Vakfıkebir Kazası’na bağlandı.Şalpazarı Nahiyesi...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
TRABZON; Şalpazarı Trabzon’un 18 İlçesinden birisidir.Şalpazarı Trabzon’a 69 km uzaklıkta Osmanlı Devleti yönetimin’deki Karadeniz Bölgesinde o devirde Trabzon’a bağlı olan  Görele Kazası’na dahil iken 1788 yılında Vakfıkebir Kazası’na bağlandı.Şalpazarı Nahiyesi Bakanlar Kurulunun 07.12.1953 tarih ve 4-1945 sayılı kararı ile tam teşekküllü Bucak haline getirilen Şalpazarı 02.06.1968 tarihinde Belediye Teşkilatına kavuşmuş ve akabinde de Türkiye Cumhuriyetinin 111 Bucağının 07.12.1987  İlçe statüsüne kavuşturulmasıyla beraber yurdumuzda bulunan 919 İlçeden birisi olan   Şalpazarı 02.08.1988 yılında İlk Kaymakam atanmasıyla beraber Şalpazarı Köprübaşı’nda şu an faaliyet gösteren Pide Salonun bulunduğu binada İlçe faaliyetlerine fiilen başlar.
Trabzon Büyükşehir Oldu Diye Sevinmiştik

 

O dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Büyükşehir yasasını onaylamasının ardından 05.12.2012 Çarşamba günü Trabzon Büyükşehir olarak duyurulan İller arasında yer almıştı. Büyükşehir olduk ancak sorunlar bir anda çığ gibi büyüdü. Şalpazarı İlçemizde faaliyet gösteren İtfaiye birimi komşu İlçemiz Beşikdüzü’ne alındı alınmasına ancak asıl sorunlar bundan sonra başladı.

 

Biz Neden İtfayesiz Yaşayalım
 Şalpazarı Beşikdüzü arası 17 km, İlçeye bağlı en yüksek mahalle  uzaklığı ise 30 km  İtfaiye Şalpazarı’ndan Beşikdüzü’ne taşınalı yıllar oldu. İtfaiyenin Şalpazarı’na Gelmesi İçin Yanmamız mı Gerekiyor Şalpazarı köylerinde her gün evler samanlıklar ve meralar da yangınlar yaşanıyor, Şalpazarı ilçe merkezinde aileyi taşıyan bir otomobil, bir fırın bir iş yeri gibi buna benzer yangınlar meydana geldi. İtfaiyenin çok uzaklarda, en az 17 km uzaklıktaki Beşikdüzü’nde olması sebebiyle yangına zamanında müdahalede bulunması için zaman geçiyor.
Şalpazarı Ha Geldi Gelecek İtfaiye Birimi Bekler
 
Şalpazarı’nda o dönem bulunan İlçe Teşkilatı Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Şalpazarı’na İtfaiye birimi kuracağını söyledi.Tarih 11.01.2017 Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu‘nun Belediye Meclisi’nin Ocak ayı ilk toplantısında, insan hayatının her şeyden önemli olduğunun altını çizerek, itfaiye teşkilatının il genelinde yayılması için çalışma başlattıklarını söylediğini ve İtfaiye teşkilatı kurulacak ilçeleri tek tek sıraladığını ifade etmişti.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu konuşmasında, hazırladıkları plan dahilinde yeni itfaiye üniteleri kuracaklarını ve bu çerçevede başta Şalpazarı olmak üzere Düzköy, Tonya ve diğer bazı ilçelerin orta yerinde müfreze birimleri kuracaklarını söylemişti. Büyükşehir Belediyesince ulaşılabilirlik hesapları yapılarak geçen yıl yaptığı çalışmalar ışığında önümüzdeki aylarda müfreze birimlerinin kurulması  planlanıyor demişti ancak Trabzon’un Düzköy İlçesine İtfaiye Birimi koşullandırıldı ancak Tonya ve Şalpazarı’na bir türlü kurulmadığını  gördük.
İtfaiyeye Birimi İçin 11.02.2017 Çarşamba Günü Birime Yer Bakılmıştı
Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcısı  İbrahim Kul eski AK Partili Trabzon Büyükşehir belediye Meclis üyesi Fatih Yılmaz ile Şalpazarı’na kurulacak olan itfaiye teşkilatının kurulacağı yeri tespit etmeye çalışmışlardı. Aradan İki yıl geçti ancak Şalpazarı’na itfaiye teşkilatı bir türlü gelemedi.
Bu Haber 7.894 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”TEŞEKKÜR EDERİZ””TEŞEKKÜR EDERİZ”Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş köyü sakinlerinden olan Merhum...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
”Cumhurbaşkanımız Şalpazarı’lı Taşkın Ailesini Ağırladı””Cumhurbaşkanımız Şalpazarı’lı Taşkın Ailesini Ağırladı” Cumhurbaşkanı’ın 29 Ekim konuklarından İlçemiz Geyikli sakini Kazım...
Çıtlaklı Cami İnşaatı BaşladıÇıtlaklı Cami İnşaatı BaşladıBeşikdüzü İlçemize bağlı Çıtlaklı Mahallesi Merkez Camii inşaatı...
”Ofsayta Hiç Düşmedik””Ofsayta Hiç Düşmedik”Trabzon’un merkez İlçesiyle beraber toplam 18 İlçesinden tek...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Şuan bir anket mevcut değildir.