”Sis Dağı’nda Halk Sarıkamış Yürüyüşçülerini Beklediler.” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Sis Dağı’nda Halk Sarıkamış Yürüyüşçülerini Beklediler.”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Trabzon Valiliği’nin himayelerinde; Şalpazarı Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Şalpazarı Belediyesi’nin birlikte düzenlediği, “Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü’nün 2.’incisinin yapılacağı  günler öncesinden İlçe Kaymakamlığı makamında yapılan toplantılar sonrasında bu etkinlik Şalpazarı’nda faaliyet gösteren Basın mensupları tarafından temsilciliğini yaptıkları Haber Ajanslarına duyuruda bulunarak İlçede yayın yapan Gazetelerinden de bu yıl 2.cisi yapılacak denilmişti ancak planlanan güzergaha uyulmadı.

Sis Dağı’nda Esnaf Kazanlarını Kaynattı

Günler öncesinde Şehitleri anma yürüyüş programın Sis Dağı Pazarlık merkezinde yapılacağını belirtilmesi üzerine burada bulunan işletme sahipleri ekmek teknelerini buraya gelebilecek müşterileri için yemeklerini pişirdiler ancak söylenen yerin güzergahı değiştirdi.

Karadeniz Bölgesinin Değişik İllerinden Gelenler Hayal Kırıklığı Yaşadılar

“Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü’nün 2.’incisinin Sis Dağı’nda  yapılacağı bilgisini alan ve hafta sonu olamasının fırsat bilen bazı doğa dostu halkımız Yaz mevsimlerinde Şenliklere katılmak için geldikleri Sis Dağına kar beyazı örtüsü altında da görmek ve o Sarıkamış yürüyüşü duygusunu yaşamak için Bayraklarını kaptıkları gibi Şıhkıranından yukarıya sabahın karanlığına aldırmadan öğle sularına Sis dağına ulaşmışlar.

Sarıkamış Yürüyüşçüleri Gelmiyormu Diye Sormaya Başladılar

Gazetemize WhatsApp aracılıyla görüntü ve fotoğraf ve bilgiler aktaranlar anlattıklarını duyunca kulaklarımıza inanmadık. Bazı yürüyüşe katılan halkın sabah saatleri yerine bir saat daha geç başlanarak yürüyşün yapılacağı alanın temizlenmesi sonrasında toplanma yerinde bulunan arazi tipi araçlarla beraber geçen sene başlangıcı yapılan alana taşıma yapılırdı ve bu program o zaman anlam kazanırdı.

Bizler Hayal Kırıklığı Yaşadık

Sarıkamış Şehitlerimizin 104.’üncü yıl dönümü için yapılacak olan Sis Dağı yürüyüşüne katılmak için çevre İl Ve İlçelerden gelenler hayal kırıklığı yaşadıklarını belirtiler.

 

Bu video 3.014 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa