...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Sarıkamış Şehitlerimizin Anısına 2’inci Defa Sis Dağı Yerine Şıhkıranı’nda Andık”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Trabzon Valiliği’nin himayelerinde; Şalpazarı Kaymakamlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Şalpazarı Belediyesi’nin birlikte düzenlediği, “Sarıkamış Şehitlerimizi Anma Yürüyüşü” bugün hava şartlarının elverişsiz oluşu nedeniyle Şıhkıranı – Sinlice yolunda gerçekleştirildi. Vatandaşlar 200 metrelik Türk Bayrağı’nı askerlerle birlikte taşıyarak karda 2 km. yürüdüler.

Sarıkamış Şehitlerimizn 104’üncü yıl anma programının Şalpazarı Sis Dağı eteklerinde bulunan Şıhkıranına çıkmak mümkün olmadı elverişsiz hava şartlarından dolayı sabahın erken saatlerinde Sis Dağına yürüyüş için yola çıkanları daha şıhkıranına varmadan kar beyazı karşıladı geceden beri devam eden etkili kar yağışından dolayı  Şalpazarı Belediyesi, Trabzon Büyühşehir ve Karayolları yolu açık tutmaya çalışsalarda zirve olarak belirtilen Sis Dağının başlangıcı Şıhkıranına araçların çıkabilmeleri için zincirler sarılarak çıkmaları sağlandı. Burada Şalpazarı Mülki amirleri tarafından yapılan istişare toplantısı akabinde Sis Dağı eteklerine yürümenin bu şartlarda mümkün olmayacağını ve doğabilecek üzücü kazar olmaması için güzergah değiştirilerek ‘’Şıhkıranı Sinlice yoluna 2 km yürünere geriye dönülerek hazırlanan etkinlik konuşmalarla son buldu.

 

 

Bu yılki etkinliğe: Trabzon Vali Yardımcısı Ayhan Durmuş, AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora, MHP eski Milletvekili Süleyman Latif Yunusoğlu, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Tonya Belediye Başkanı Osman Beşel, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk, MHP İlçe Başkanı Ömer Özdin, İYİ Parti İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz, öğrenciler, vatandaşlar, muhtarlar ve kamu görevlileri katıldı.

 

 

Yürüyüş sonunda Kuran’ı Kerim okundu. Dualar edildi. Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız okundu. Ardından yapılan konuşmalarda şunları söylediler:

 

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız: “Biz bu şanlı ordumuzun kanlarıyla suladığı bu topraklarda rahat rahat dolaşıyor yiyor içiyoruz. Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk: “Bugün Ülkemizde bu Bayrağımız nazlı nazlı dalgalanıyorsa şehitlerimiz sayesindedir. Şehitlerimizin emanetini gençlerimizle sürdüreceğiz”

 

Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikci: “104 yıl önce bugün Sarıkamış’ta destanlar yazan, yenilgiyle büyüyen zaferlere imza atan aziz şehitlerimizi saygıyla anıyoruz”

 

AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora: “Geçmişte o askerlerimiz geri dönmemek üzere ileri atılmıştı. Bugün de o askerlerimizin hatıralarını yaşatmak İçin birlik ve beraberliğimizi koruyacağız

 

Konuşmalardan sonra vatandaşlara Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından buğday çorbası ve tatlı dağıtıldı. AK Parti Trabzon Milletvekili Av. Salih Cora da vatandaşlara çorba dağıttı.

Bu video 122.203 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa