”Evlat Önce Kore Gazisi Babası Ardından da Amcasının Cenaze Namazını Kıldırdı” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Evlat Önce Kore Gazisi Babası Ardından da Amcasının Cenaze Namazını Kıldırdı”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON,Şalpazarı İlçesine bağlı Ağırtaş mahallesinden 1934 doğumlu Kore Gazisi Ali Öztürk ve 1935 doğumlu Hüseyin Öztürk kardeşler Yurdumuzun değişik yerlerinde aynı gün vefat ettiler ve ardından ikamet ettikleri mahallelerinde aynı gün Kore Gazisi Ali Öztürk’ün Din görevlisi Oğlu Babasıyla aynı ismi taşıyan Ali Öztürk önce Babasının ardından Amcasının cenaze namazını kıldırmasının ardından iki kardeş aynı zamanda bacanak olduklarını da belirtiler ve yan yana ebediyete uğurlandılar.

Akçiriş Mahallesinde Camisinde 16 yıl görev yapan Din görevlisi Ali Öztürk doğup büyüdüğü Şalpazarı Ağırtaş mahallesindeki Camide meslek hayatının emeklilik kısmına kadar görev yaptı. Öztürk’ün Babası Kore Gazisi  1934 doğumlu Hacı Ali Öztürk  çocukların yanında rahatsızlanması üzerine kaldırıldığı Yalova da bir hastanede önceki gece vefat etti. Merhumun kardeşi olan Hacı Hüseyin Öztürk’de Trabzon da bir hastanede tedavi gördüğü sırada önceki gün akşam saatlerinde vefat etmişti.

İki Kardeşin Çok Ortak Yanları Olduğu Belirtildi

Ağırtaş mahallesinden olan Öztürk kardeşlerin aynı zamanda bacanak oldukları eski zamanlarda tahta kesmek için kullanılan bir kişi alta bir kişi tezgah üzerinde Ağaçtan tahta kesme işlemini beraber gerçekleştirdiklerini ve kazançlarının çoğunu da Hayır için harcadıklarını belirttiler cenaze merasimine katılan dostları. Kore Gazisi Hacı Ali Özürk köye döndüğünde kendinden küçüklere hep katılmış olduğu savaş anılarını anlattığını ve Kore harbine katılmak için Kore’ye 20 gün gece gündüz gemiyle gittiklerini belirtiğini söylediler.

İki Kardeşin Yaşamları da beraber oldu Cenaze Namazları da aynı anda kılındı ve ebedi istirahatinde de ikisinin kabirleri de yan yana ebediyete uğurlandı.

 

Merhumlardan Hacı Hüseyin Öztürk’ün çocuğu yok, Kore Gazisi Hacı Ali Öztürk’ün 4 erkek, 1 kız çocuğu bulunuyor.Cenaze merasimine Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız başta olmak üzere yoğun kalabalıklı katılım oldu. Öztürk Kardeşlerin cenaze merasimi sevenlerinin göz yaşları arasında Cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazın ardından ebediyete uğurlandı.

ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com Ailesi olarak merhumlara Allah’tan Rahmet yakınlarına sabırlar dileriz

 

Haberin Detayı Yayına Hazırlanıyor.

Bu video 1.628 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa