”Yine Geldi Gazel Zamanı;Bazı Haberler Vardır Hiç Değerini Yitirmez” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Yine Geldi Gazel Zamanı;Bazı Haberler Vardır Hiç Değerini Yitirmez”

Yine Geldi Gazel Zamanı;Bazı Haberler Vardır Hiç Değerini Yitirmez”Kış Hazırlıkları Başladı”

Yurdumuz da  olduğu gibi  Trabzon Şalpazarı ilçemizde de artık kış hazırlıkları başladı sayılır köy de yaşam savaşı veren köy sakinleri kışlık hazırlıkları olan odun, ve bahçelerde yetiştirdiklerinin hasadını yaparak kurutmalarının ardından serender ve saklama yerlerine yerleştirmeye başladılar tabi kendi yiyecek içecekler ve ısınmalarının yanında süt ve besi inekleri yetiştiriciliği yapan aileler ise hayvanlarının kışın daha sıcak bir ortamda kalabilmeleri için ağaç ve fındık yaprak gazel topluyorlar bununla ilgili olarak aşağıda merhum Aile büyüğümüz  Babam Yusuf Özcan’ın haberinde bulabilirsiniz.

 

NOT: ARAMA MOTORUNA YAZILDIMI BULABİLİRSİNİZ

 

”Yaşlı Çift, Hayvanlarını Soğuktan Korumak İçin Gazel Topluyor”  Bu Haber 19 Aralık 2012 Çarşamba  -Perşembe günleri yurdumuzda yayın yapan Ulusal ve yerel yazılı basın ile internet gazetelerinin yanı sıra bütün özel ve TRT Tv’lerin de gösterilmiş bir haberdir. Burada bulunanlardan merhum Yusuf Özcan Aile Büyüğümüz Babamızdır.

yasli-cift,-hayvanlarini-soguktan-korumak-icin-gazel-topluyor-CHA-889041-3-t

 

Trabzon’un Şalpazarı ilçesine bağlı Akçiriş Köyü’nde yaşayan 7 çocuklu Yusuf Özcan (65) ve eşi Nebahat Özcan (65), kış mevsiminde ahırdaki büyükbaş hayvanlarının üşümemesi için çetin ve engebeli doğa koşullarına aldırış etmeden halk arasında…

yasli-cift,-hayvanlarini-soguktan-korumak-icin-gazel-topluyor-CHA-889041-2-t

Trabzon‘un Şalpazarı ilçesine bağlı Akçiriş Köyü’nde yaşayan 7 çocuklu Yusuf Özcan(65) ve eşi Nebahat Özcan (65), kış mevsiminde ahırdaki büyükbaş hayvanlarının üşümemesi için çetin ve engebeli doğa koşullarına aldırış etmeden halk arasında ‘Gazel’ diye bilinen kuru yaprakları süpürerek samanlıkta depoluyor.

Kış mevsiminde hayvanlarını soğuktan korumak için süpürdüklerini söyleyen Nebahat Özcan, süpürerek topladıkları yaprakları samanlıkta depoladıklarını ve soğuk havalarda hayvanlarının altına sererek daha sıcak bir ortamda yaşamalarını sağlamak amacıyla bu meşakkate katlandıklarını ifade etti. Nebahat Özcan, hayvanların da bir can taşıdığına işaret ederek, “Onları canımızın yongası olarak düşünüyorum. İnsan olarak onları da rahat ettirmek zorundayız.” dedi.

 

Hasta ve rahatsız olmasına rağmen eşini bir an olsun yalnız bırakmayan 65 yaşındaki Yusuf Özcan ise hayatın müşterek olduğunu savundu. Çalıştığı Trabzon Çocuk Esirgeme Kurumu‘ndan 2002 yılında emekli olduktan sonra köyüne dönen Yusuf Özcan, fazla bir getirisi olmamasına rağmen eşinin gözü gibi bakıp büyüttüğü hayvanlarını soğuktan korumak için gazel topladıklarını söyledi.

 

 

”Yaşlı Çift, Hayvanlarını Soğuktan Korumak İçin Gazel Topluyor”  Bu Haber 19 Aralık 2012 Çarşamba  -Perşembe günleri yurdumuzda yayın yapan Ulusal ve yerel yazılı basın ile internet gazetelerinin yanı sıra bütün özel ve TRT Tvlerinde gösterilmiş bir haberdir. Burada bulunanlardan merhum Yusuf Özcan Aile Büyüğümüz Babamızdır.

 

KAYNAK;HABER AKTÜEL.COM

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

”Yine Geldi Gazel Zamanı;Bazı Haberler Vardır Hiç Değerini Yitirmez”

Bu Haber 1.378 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa