”TEBRİKLER UŞAKLAR” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”TEBRİKLER UŞAKLAR”
”TEBRİKLER UŞAKLAR”
TEBRİKLER UŞAKLAR Nihayet sezonun ilk deplasman galibiyeti geldi… Geçen yıl sahamızda çok ağır bir şekilde yenildiğimiz ve genelde pek de bileğini bükemediğimiz Akhisar’ı bu sefer fethettik. Özellikle Yumlu’nun çıkması maçın...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TEBRİKLER UŞAKLAR

Nihayet sezonun ilk deplasman galibiyeti geldi… Geçen yıl sahamızda çok ağır bir şekilde yenildiğimiz ve genelde pek de bileğini bükemediğimiz Akhisar’ı bu sefer fethettik.

Özellikle Yumlu’nun çıkması maçın kırılma anıydı.  Dany’nin oyuna girişi ve ilk gol öncesi frikiğe sebebiyyet verişi defansın dengesinin bozuluşu bunun bir teyitiydi.

Bu zamana kadar çok eleştirdiğimiz hatta Alanya maçında Sosa çıktıktan sonra maç döndü dediğimiz geçenkiyazıya inat Sosa, bugünkü maçı alan adamdı.

Nihayet golünü  attı… Vuruş muhteşemdi zaten. Golden önce Rodeyaga vuracak algısı rakip defansın ve kalecisinin  dikkatini dağıtması yönüyle ayrıca güzel bir organizeydi.

İkinci golde ise maçın Sosa ile birlikte eni iyi adamı olan Abdulkadir’in rolü büyüktü.

O da çok iyiydi. Geçenki maçlar gibi gereksiz çalımlar yapmaması, topun adeta ayağına yapışması ve Sosa ile çok iyi bir uyum göstermesi galibiyetin en önemli faktörlerindendi.

Sahasında hiç yenilmeyen bir takımı deplasmanda hiç galip gelemeyen bir takımın yenmesi bize has olsa gerek. Gerçi rakip hafta içi Avrupa maçı oynamış, o maçta da yenilmiş, hocası yeni değişmiş ve Yumlu gibi defansın bel kemiği bir oyuncunun çıkması ve bizimkilerin de sistem oyununu oynaması  galibiyetin sebepleriydi.

 

Bu maç da gösterdi ki  biz artık çift forvet oynamak zorundayız. Ve sistemimiz de 4- 4 -2 olmak zorunda…

İki maçta 7 gol atmak bile bunun da bir ıspatı…

Bu sistem, defansın da oturmasını sağladı…

Eğer stoperdeki  ikilinin biri cezalı ya da sakat olursa yerlerine  Akbaş ya da başka bir oyuncu gelirse yine kronik sorunlarımız  muhtemelen başlayacaktır. Yani Burak – Rodeyaga birlikteliği kadar Toure ve Oseynibirliktliği de elzemdir. Tabi bir de olmazsa olmaz Önazi…

İki stoperin önünde ön libero oynayan Önazi, orta sahayı çok iyi organize ediyor. Ve bu alanı bu maçta Sosa bu sebepten dolayı çok iyi kullandı.

Yusuf ya da Olcay oynayacak diye sistemin bozulması emin olun ki sıkıntıya yol açar. Bu iki isim ya yedek soyunacak ya da solda oynayan Amiri’nin formasına göz dikecek. Çünkü takım bu dizilişiyle saat gibi işliyor.

Ünal’ın yokluğunda   takımı yöneten Hüseyin Hoca’yı da ayrıca tebrik etmek lazım. Maç 3-0 olana kadar sistemi hiç bozmadı. Normalde bizim eski hocalarımız maç iki farka giderse, ikinci yarıya hemen forvetten birini alıp yerine defansa adam yerleştirirdi. Ve rakip o ara bir gol bulur ve dönmeyecek maçlar aleyhimize dönerdi. Zaten Akhisar ikinci yarıya çok iyi başladı, ola ki bulacakları bir golle maçı çevirmeyi planlıyorlardı ki üçüncü gol gelince bütün gardları düştü.

Bakın, şunu asla gözardı etmemek lazım. İki sıfır galipken hücuma oyuncu almanın ödülü üçüncü gol oldu. Çünkü sistem bozulmadı.

Dikkat edin, sağ bek orta yaptı, sol bek ceza sahasının içinde kafayla gol attı. Ve bunu siz, Akhisar sizi boğarken yaptınız.

Eğer ikinci yarıya sistemi bozarak defans takviyeli çıksaydınız o sol bek orada olup o kafayı vurmak yerine defansta rakiple cebelleşecekti.

Çok şükür sistemden taviz verilmedi.

Hakemle bitirelim yazıyı…

Hakem diyorum çünkü, saç baş yoldurdular  yine… Hele ki  Halil Umut denilen zat…

Çünkü Ankaragücü deplasmanında nasıl ki üç puanımız hakemce gasbedilmişse eğer bu maç da biraz sıkıntıya girseydik aynı belaya duçar olacaktık.

Bu VAR denilen zıkkım ya da orada zıkkımlanan VAR hakemleri, Burak’ın elle müdahalesini görüp hakemi uyarıyor da ya da hakem bu uyarıya kulak verip hem de ceza sahasının dışındaki elle oynamayı ekrandan net olarak görmesine rağmen aleyhimize  penaltıyı veriyor da neden 78. Dakikada DANY tarafından ceza sahasında neredeyse nakavt edilen Abdulkadir’e penaltı vermiyor.

Hem de VAR’a bile gerek kalmayacak bir yerde hem de gözünün tam da içinde…

Çıldırmamak mümkün değil…

 

Neyse…

Hakemi de yenip ilk deplasman galibiyetini almak güzeldi. Kalecisinden forvetine kadar herkes üstüne düşeni fazlasıyla yaptı. Sosa ve Abdulkadir öne çıksa da sistem iyi işlediğinden takım halinde iyiydik.

Ezcümle… TEBRİKLER UŞAKLAR…

 

 

 

 

 

 

 

Bu Haber 1.572 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”TEŞEKKÜR EDERİZ””TEŞEKKÜR EDERİZ”Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş köyü sakinlerinden olan Merhum...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
”Cumhurbaşkanımız Şalpazarı’lı Taşkın Ailesini Ağırladı””Cumhurbaşkanımız Şalpazarı’lı Taşkın Ailesini Ağırladı” Cumhurbaşkanı’ın 29 Ekim konuklarından İlçemiz Geyikli sakini Kazım...
Çıtlaklı Cami İnşaatı BaşladıÇıtlaklı Cami İnşaatı BaşladıBeşikdüzü İlçemize bağlı Çıtlaklı Mahallesi Merkez Camii inşaatı...
”Ofsayta Hiç Düşmedik””Ofsayta Hiç Düşmedik”Trabzon’un merkez İlçesiyle beraber toplam 18 İlçesinden tek...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Sorry, there are no polls available at the moment.