ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri
ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Jandarma Şapkaları da Şapkapazarı’ndan”

TRABZON;Şalpazarı İlçesine bağlı Dorukkiriş mahallesi sakini Emriye & Mustafa Özdemir çiftinin 1980 doğumlu 38 yaşındaki 2 çocuk Babası  genç girişimci Ömer Özdemir doğup büyüdüğü yere 2017 Nisan ayı içerisinde 120 kişinin istihdam ettiği Şapka atölyesiyle adeta 18 aylık çalışma azmiyle bir anda İlçenin can suyu oldu ve bu hızlı yükselişine istihdamdaki işçi sayısını da artırarak 3o kişi daha almasıyla beraber toplam 150 işçiyle  Türkiye’nin şapkasını üretmeye başladı.

Kısa zamanda bu istikrarlı çalışması meyvelerini vermeye başladı önce ‘’Genel hizmet,Çevik Kuvvet, ve koruma hizmetleri sınıfı dahil 5 birimin kıyafetlerinde değişiklik yapılan emniyet teşkilatı personelinin şapkalarının 500 bin adedi Trabzon’un Şalpazarı İlçesinde bulunan Ömer Özdemir’in atölyesinde hazırlanarak Haziran 2018’de teslim olmanın gururu içerisinde olan ‘’Anadolu Şapka’’ sahibi bir başka gurur verici bir Şapka dikimi daha aldı.

Jandarma’nın 100 Bin Şapkası Şalpazarı’nda Dikiliyor.

 

Şalpazarı’nda faaliyet gösteren Anadolu Şapka kısa zamanda yakaladığı başarılara bir yenisini daha kattı. Emniyet teşkilatının 500 bin Şapkasını titiz bir çalışmanın ardından teslim etmesinin ardından. Bu gün itibariyle Jandarma Genel Komutanlığına ait olan 100 bin adet şapkaların dikimine başlandı. Bu 100 bin şapka dikimi bir ay içerisinde teslim olacak.Önümüzdeki günlerde Türkiye’nin gözde firmalarının da hazır bulunacağı İstanbul da bir promosyon fuarına katılacağız. Ben burada şuna inanıyorum daha güzel işlere imza atacağız dedi.

 

Afrika ve Irak’a Ağasar Şapkaparından Şapka

 

Yurdumuz dahil olmak üzere Afrika ve Irak’a Seçim Şapkaları Şalpazarı atölyesinde yapılarak teslimi yapıldı.Yurdumuz genelinde faaliyet gösteren bütün siyasi partilerin yaklaşan mahalli idareler seçim şapkaları da Şalpazarı’nda dikiliyor. Bunlara ilave olarak Irak ve Afrika Ülkelerindeki seçim kampanyasının Şapkaları da Şalpazarı’nda dikilerek teslim edildiğini belirten  Özdemir Yunanistan, Gürcistan ve Azerbaycan Ülkeleriyle de görüşme halinde olduklarının altını çizdi.

Başarıya Giden Yolda Hızlı İlerledik

 

Bir anda Anadolu Şapka demek Yurdumuz kucaklamak demek gibi bir şey biz başarıya giden bu yolda çok hızlı ilerledik.Firma ortaklarından olan Özdemir  bu hızlı ilerlememizin amacı ben zaman geliyor patron oluyorum zaman geliyor arkadaş oluyorum, zaman oluyor işçi eleman oluyorum bu çalışmaya sevgide katılınca 120 kişiyle başladığımız iş yerimizde 30 eleman daha alarak işçi sayımızı 150 yaptık. Önümüzde bir kriz gözüküyor ancak biz bu krizi bazı tedbirlerimizle beraber etkilenmemek istiyoruz.

 

Personellerimiz İşlerini Severek Yapıyorlar

Trabzon’un Şalpazarı İlçesinde faaliyet gösteren Anadolu Şapka firma ortaklarından olan Ömer Özdemir Şapka atölyesinde çalışanların yüzde 90’ı  yeni eleman olmasına rağmen bunun altından kalkıyoruz. Türk Polisimizin kullanacağı Şapkalar su itici bazlı kumaşlardan üretildiğinden işimizi severek yaptığımızdan çalışmalarımıza sevgimizin gücünü de katarak Polisimizin şapkasını Şalpazarı’nda yapmak bizim için gurur verici bir olay bizler özverili bir şekilde dikiyoruz dedi.

Trabzon Şalpazarı’na Mutluluk Getirdi

Trabzon Şalpazarı İlçesinde 18 aydır faaliyet gösteren ‘’Anadolu Şapka İlçenin bir anda dumansız fabrikası oldu. Evlerde mutlulukların çoğalmasını sağladı. Bir anda Şalpazarı esnafına sıcak para girdisini sağladı İlçenin her yönüyle tanınmasını sağladı. Anadolu Şapka ortaklarından Ömer Özdemir konuşmasına şöyle devam etti biz burada bir aile ortamı yaratarak çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.

 

Dağılan Yuvalar Yeniden Filizlendi

 

Anadolu Şapka İlçe ekonomisine can suyu olmakla kalmadı bir anda parasızlıktan mutlu bir yuva hayal ederek evlenen gençlerin parasızlıktan ayrılmaya karar verdikleri anda Özdemir’e yakın olan çevrelerin destekleriyle işe almasıyla dağılma üzere olan yuvalar feraha huzura kavuştu.

 

Aynı atölyede çalışan gençler bir birleriyle velenerek yine çalışmaya başladı bunlar Şalpazarı’nın dumansız fabrikası ‘’Şapkapazarı sayesinde oldu.

Personeliyle Piknik Yaptı

 

Hatırlanacağı gibi Şalpazarı İlçesi yaz dönemlerinde yöresel yayla şenlikleri ve bir o kadarda kültür şenliklerinin yapıldığı bir İlçede faaliyet gösteriyoruz. Bu sıcak yaz döneminde iki atölyede buluınan toplam 150 personel ve servis sürücüleriyle beraber bir hafta sonu yaza veda pikniği yaparak yoğun yaz çalışma tempsunu üzerimizden atmış olduk dedi.

 

Önümüzdeki Krizin Bitiminde Şalpazarı’na Bir Müjdem Olacak

Şalpazarı’nın genç girişimcisi Ömer Özdemir önümüzde bir kriz olabilir diye adımlarımızı düzenli atıyoruz. Şalpazarı’nda başka istihdamların yaratılması ve burada daha fazla gençlerimize iş vermek adına bir takım çalışmalarının olduğunu bunu da ilerleyen zaman diliminde şekillenecek olduğunu belirtti.

Polislerimizin bu karede görülen Şapkaları Şapkapazarı’nda yapıldı.

Bu haberimiz Karadeniz de Son Nokta Gazetesi 1. ve 2’ci sayfada yer aldı 

 

 

ŞALPAZARI SES, SİZİN SESİNİZ, www.salpazari61.com, şalpazarı haber, ağasar haber, şalpazarı haberleri

”Jandarma Şapkaları da Şapkapazarı’ndan”-http://salpazari61.com/arsivler/27479

Bu Haber Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa