”Çepniler Eğitim İçin Şalpazarı’nda Toplandılar;Sinan Yılmaz Katılımcılara Unutulmayacak Gece Yaşattı” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Çepniler Eğitim İçin Şalpazarı’nda Toplandılar;Sinan Yılmaz Katılımcılara Unutulmayacak Gece Yaşattı”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Trabzon Şalpazarılılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, eğitime katkı sağlamak amacıyla tertiplediği; “Birlik ve Dayanışma Günü” programı  Şalpazarı Atatürk Ortaokulu bahçesinde icra edildi.NOT FOTOYA TIKLAYINCA BÜYÜR

Şalpazarı ve çevre ilçelerden gelerek öğle saatlerinden itibaren okul bahçesini doldurmaya başlayan vatandaşlar, Necati Selvitop’un sunduğu ve Karadeniz Türk Televizyonu ve ‘’Şalpazarıses Mustafa Özcan’’ Sosyal Medya hesabından da  canlı olarak yayınlanan etkinlikte Kurban Bayramı öncesinde yöremizin ünlü sanatçılarının kemençe ve türküleri eşliğinde doyasıya eğlendiler.

 

 

Şalpazarı Ses Mustafa Özcan paylaştı: 18 Ağustos 2018 Cumartesi

Trabzon Şalpazarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği’nin Atatürk İlk ve Ortaokulu bahçesinde düzenlediği, “Birlik ve Dayanışma Şenliği” muhteşem oldu. Şalpazarı başta olmak üzere çevre İl ve  İlçelerden gelen binlerce kişi öğle saatlerinden gece 01.00  saatlerine kadar doyasıya eğlendi.

 

Sinan Yılmaz  Geçen Yıl Sürpriz Yaparak Geceye Katılmıştı

Karadeniz müziğini Ulusal televizyonlarda en iyi bir şekilde seyirciyle buluşturan sanatçımız Sinan Yılmaz sürpriz yaparak geçen yıl düzenlenen eğitime katkı gecesinde eğlence programına katılanları gece geç saate kadar coşturmuştu.

Şalpazarı Ses Mustafa Özcan paylaştı: 18 Ağustos 2018 Cumartesi

Bu yıl Şalpazarı Atatürk Okulu bahçesinde yapılacan geceye eğitime katkı gecesinde sahne alan yöresel sanatçıların akabinde sahneye çıkan Sinan Yılmaz eğitime katkı programında adeta katılımcıları çıldırttı Beni İlk Sahneye Şalpazarılı Çıkardı Şalpazarında düzenlene eğitime katkı gecesinde ilk defa konuşan ve beni Televizyon ekranlarıyla tanıştıran Şalpazarı’nın evladı  şu anki spor yorumcusu Mustafa Kahraman  bir süre önce ebediyete uğurladığımız Karadeniz müziğinin efsane ismi Erkan Ocaklı’yla yapılan programda beni sizlerele o buluşturdu. Ona çok teşekkür ederim o da aramızda bulunauyor Şalpazarı’nın yeri her zaman bende bir başkadır.

 

Şalpazarı Horonun Anavatanıdır

Şalpazarı Eğitim gecesinde sahne yalan Karadeniz müziğinin kolbastı ustası ritimleriyle sahnede adeta söylediği bir birinden güzel türkülerle katılımcıları coşturdu.

 

Halk Yoğun Sevgi Seli Gösterdi

Şalpazarı’nda eğitim gecesine ikinci defa katılan Sinan Yılmaz’a adeta sahneden halkın arasına girmesiyle beraber yediden yetmişe misali sevgi yumağını görmek gerekti. Onların her istek şarkısına  da cevap vermeye çalıştı.

Varmıdır İlk Sevdasını Alan  Türküsünü İstediler

Şalpazarı Üzümözü mahallesi sakinlerinden geçtiğimiz yıl hayat arkadaşını bediyete uğurlayan Hacı Hamit Çakır’ın bu istek türküsünü kırmayarak söyledi.

 

Katılımcılar Bol Bol Fotoğraf Çektirdiler

Sinan Yılmaz konser sahavasında geçen Şalpazarı Eğitim gecesinde adetat gençlerin derdine derman olarak onlarla beraber türkülerine eşlik etti.

 

Günler Öncesinden İlçede Eğitim Etinliği Konuşuldu

Hatırlanacağı gibi Trabzon Şalpazarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, eğitime katkı sağlamak amacıyla tertiplediği; “Birlik ve Dayanışma Günü” programı 3 yıl öncesine kadar Akçaabat İlçesi sınırlarında bulunan bir çay bahçesinde yapılıyordu.Trabzon Şalpazarılıar  Eğitim Derneği Başkanı Turgut Kahraman yaklaşık olarak bu yılla beraber 3 yıldan beri doğup büyüdüğü memleketinde bu eğitime katkı gecesini yapak istediğinde ilçe esnafı bir hayli sevindiler.

 

Başkan Kahraman Bir Ayrıntıyı Düzeltelim Dedi

Trabzon Şalpazarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği’nin, eğitime katkı sağlamak amacıyla tertiplediği; “Birlik ve Dayanışma Günü” programında söz alan Başkan Kahraman biz geçen yıl da buraa eğitime katkı gecesi için buluşmuştuk ancak ne acıdırki bu gecemizde 4500 tl para toplandı bu parayı 4,5 milyar olarak halka anlatıldı. Toplanan yardımların hepsi makbuz karşılığııdr incelemesini yapabilirler. Biz bu akşam yardım toplamayacağız bir öğrencinin bir yıllık burs parası 800 tl bunu karşılayacak olanlar isimlerini yazdırsın faturasını alsınlar.

Bu Yıl Şenlikler Yağmurlu Geçti

Hatırlanacağı gibi Mayıs ayının ilk haftasında Acısu şenliğiyle start alan yayla şenliklerimiz hep yayğmurlu havaya rastladı halkımız yeterince eğlenemedi biz bu halkımızn eksikliğini gidermek için bu gün bunu gerçekleştirdik.

 

İlçe Ekonomisine Can Suyu

Şalpazarı’nda bu yıl 3.sü düzenlene eğitim gecesinde bir ilk yaşandı Şalpazarı merkez cami arkasına yerleştirilen dev ekrandan ilçe halkı sahne görevi yapan buradan sanatçıların söylediği türküleri dinlediler çay, Kahve Lokanta gibi benzeri yerlerde ihtiyaçlarını gidererek İlçe ekonomisine de katkıda bulundular.

 

Başkan Kahramana Teşekkür Ettiler

Şalpazarı’nda eğitime katkı gecesi olarak düzenlene geceye katılan bazı izleyicilerin görüşlerini aldık ve ilk anlattıkları söz şu oldu Allah bu geceyi düzenleyenlerden razı olsun Gurbetten geldik dostlarımızı bir arada burada gördük diyenlerin yanı sıra zor geçen esnafların da bu geceden nasiplerine düşen rızık neyse onlarda ondan faydalandıklarını belirttiler.

Başkan Kurukız Uyarıda Bulundu

Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız’da günün anlam ve önemine dair kısa bir konuşmanın ardından sözü İlçe nüfusuna getirdi İlçe girişinde tabelada 11 bin yazıyor ancak gelin görünki biz yaz mevsiminde bunun 5 katına hizmet vermeye çalışıyoruz sizlere şunu hatırkatayım birinci adresiniz doğup büyüdüğünüz yer olsun diyerek konuşmalarına şöyle devam etti Önümüzde Kurban Bayramını idrak edeceğiz bu kurbabn bayramında doğamızı koruyalım ve kesim atıklarını gelişigüzel yerlere atarak çevreyi kirletmeyelim gerekirse toprağa gömelim diyerek sözlerini tamamladı.

Şalpazarı Ses Mustafa Özcan paylaştı: 18 Ağustos 2018 Cumartesi

Trabzon Şalpazarlılar Yardımlaşma Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Turgut Kahraman sahneye çıkarak Sinan Yılmaz’a ve katılımcılara teşekkür etti.

Değerli Şalpazarı ses Sizin Sesiniz takipçileri İlçemizde yapılan bu eğitim etkinliğinde ilginizi çekebilecek bazı fotoğraf karelerini yakalamaya çalıştık bir yandan da sosyal medya hesabımızdan programı canlı yayınlamaya çalıştık bu esnada bazı durumlardan dolayı özür dileriz yayın sırasında mesaj atarak mesajının okut diyerek söyleyen dostlarımızın o anlık durumdan bize saygı duyacağını umuyorum saygılarımla Şalpazarı Ses Sizin Sessinizdir.

 

Bu video 916.844 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa