”190.Alaca Şenliği; Kadırga & Sis Dağı’na İnat Muhteşem Oldu” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”190.Alaca Şenliği; Kadırga & Sis Dağı’na İnat Muhteşem Oldu”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON; Şalpazarı sınırları içerisinde bulunan ve Şalpazarı İlçe merkezine uzaklığı 39 kilometre olan Alaca yaylası il merkezine uzaklığı 98 kilometredir. Bu yıl 2130 rakımlı tepede 190. Alaca Yayla şenliği geçtiğimiz günlerde Kadırga ve Sis Dağı şenliklerinde  yağmurdan dolayı katılımcılara hüsran yaşatmıştı.Alaca Şenliği bunların aksine nispet edercesine muhteşem oldu.

Ancak Alaca Yayla şenliğine katılanlar gönüllerince doyasıya eğlendiler. 190. Alaca yala şenliğinin sunumunu yapan Erol Yanık tarafından anonslar halinde sahneye çıkan yöresel sanatçılar birbirinden güzel türkülerle şenliğin neşesine neşe kattılar.

Bayrak Direkleri Büyütüldü ve Yeni Bayraklar Takıldı

 

Şalpazarı’nın yetiştirdiği değerlerden biri olan İstanbul Tuzla Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Çabuk Yurdumuzun kurtarılmasında şehitlerimizin kanıyla kazanılan Bayrağımızın bulunduğu direğin ve bayrakların büyütülerek yerine takılmasını sağladı Çabuk kısa bir konuşmada bulundu.

 

Şalpazarı’Evladı Tuzla Belediye Başkan Yardımcısından Alacaya Yol  Beton Müjdesi

Tuzla Belediye Başkan Yrd. hemşehrimiz Ahmet Çabuk, bugün katıldığı Alaca Şenliği’nde, Alaca Pazarının içindeki yolları betonlama sözü verdi. “Buralarda büyüdük, buralarda inek otlattık” diyen Ahmet Çabuk, “Memleketimize vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz” şeklinde konuştu

 

Kadırga ve Sis Dağı Şenliği’nden sonra Alaca Şenliği’nde de sis ve çise nedeniyle vatandaşlar gönüllerince eğlenemediler. Şenliğe Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız, Sri Lanka Trabzon Fahri Konsolosu Atilla Ataman, AK Parti İlçe Başkanı Zeki Çabuk ve STK temsilcileri katıldı.

 

Şenlikte bir konuşma yapan Tuzla Belediye Başkan Yrd. Ahmet Çabuk, Alaca Yaylası’nın örnek bir yayla olması için pazar içinin asfaltlanması veya betonlanması konusunda kendisine talepte bulunulduğunu belirterek, “Ben bunu üstleniyorum. Gelecek yıl şenlikten önce Alaca Pazarını tozdan topraktan kurtaracağız” dedi,

Bu video 36.955 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa