“SOROS”PU ÇOCUKLARI” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
“SOROS”PU ÇOCUKLARI”
“SOROS”PU ÇOCUKLARI”
“SOROS”PU ÇOCUKLARI''tı:...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

“SOROS”PU ÇOCUKLARI

Alman ve Dünya edebiyatının ünlü yazarı Goethe’nin Faust adlı eserinin ikinci cildinde geçen bir bölümle yazıya başlayalım.

Para mı lazım. Yaratalım. Herkesi mutlu etmek için birkaç imza yeterli.

 Ogece bin zanaatkâr imparatorun el yazısını ve imzasının taklit ederek küçük kâğıtların üzerine yazdılar.

Bu kâğıt 10, bu kâğıt 100, bu kâğıt bin altın eder.

Altın su gibi aktı, imparatorluk kurtuldu. Ama imparator hala daha inanamıyordu.

Neeeee..!

 Halk o kâğıtları gerçek para mı sanıyor. Askerlerim ve saray çalışanları maaşlarının bu kâğıtlarla ödenmesini mi kabul etti. Bu mucize inanılmayacak kadar güzel…

Tıpkı bu eserde anlatıldığı gibi her şey…

“SOROS”PU ÇOCUKLARI''

“SOROS”PU ÇOCUKLARI”

Kâğıt parçasıyla tüm dünyaya hükmetmek… Kanlı darbeler yapmak, savaş çıkarmak ve bir kene gibi bunlardan beslenip büyümek…

Yani Dolar demek dünyayı yönetmek demek… Doların hükmünü yitirmesi demek, birilerinin kâbusu, yok olması demek…

1944’te II. Dünya Savaşının bitmesiyle ABD’nin küçük bir kasabası olan Bretton Woods’ta toplanan Birleşmiş Milletler Para ve Finans konferansında, dolar rezerv para kabul edildiğinden beridir bu sömürü düzeni, savaş, kan, gözyaşı devam ediyor.

 

Bu konferansta “altın”a dönüştürülebilen tek para biriminin dolar olmasına, diğer para birimlerinin değerinin de dolara endekslenmesi kararı alındı.

1 ons Altın = 35 DOLAR ya da 1 dolar 0,88867 gr. Altın olarak kabul edildi.

Ancak 1971’de ABD bu oyunu bozarak karşılıksız dolar basmaya başladı. Ve zaten çökmesi için kurulan bu sistem bilinçli bir biçimde çökertilerek sömürü sistemine geçildi. Çünkü bir kere her şey dolara endekslenmişti. Bağımlılık sağlandığı için; ABD, askeri anlamda da büyük bir güç olduğu için kimse buna gık bile diyememişti.

Yani benim, senin, bizim ya da tüm dünya milletlerinin elinde ne var ne yoksa bir sahte para vesilesiyle ABD’nin eline geçti.

Kim bu düzeni bozmaya çalıştıysa askeri ve ekonomik darbelerle yerle yeksan edildi.

Çünkü para demek güç demekti.

( Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları – John Perkins, bu kitabı fırsat bulursanız okuyun. Hepsi anlatılıyor.)

Bu gücü elinde tutarak dünyayı bu sahte para vesilesiyle yöneten büyük baronların da tetikçileri vardı.

İşte Macar asıllı aslen Yahudi George Soros da bunların  en etkili tetikçisidir.

Soros, sahipleriadına paranın gücüyle onlarca ülkede ekonomik darbeler yaparak silahla dize gelmeyecek devletlere diz çöktürmeyi başaran şeytani aklın ve bu düzenin en büyük tetikçisidir.

Mesela 1993’te Avrupa Para Sistemi denilen ( APS)ve bugünkü avroya çok benzeyen bir sistem ile İngiltere’ye, İtalya’ya, İspanya’ya özellikle Fransa’ya şu an bizde yaşanan şekliyle müthiş bir operasyon çekmeyi başardı Soros…

Bizdeki oyunu daha iyi anlamak için Fransa’da yaptıklarını izah edelim:

Soros, 1993’te Fransız Frangına  el atıyor. Görünürde frangın düşmesi için hiçbir neden yok. Enflasyon düşük, iç ve dış borç sürdürülebilir seviyede… vsvs…

Sadece üç haftada Fransız Merkez Bankası bu operasyona cevap verebilmek için bütün rezervlerini boşaltıyor.

 ( Merkez Bankası dolara neden müdahale etmiyor diyenlere bir cevap… )

Hatta Alman Merkez Bankası Fransa’ya yardım etmek için 60 milyar Mark harcayarak 210 milyar frank alsa dahi APS sisteminin çöküşüne engel olamıyor.

Fransa’nın bekasına değil de APS sistemine yapılan bir operasyondu bu… Sonrasında Soros, para ve piyasaların gücü kullanılarak nasıl demokrasi dize getirilir, ülkeler ve liderleri nasıl devrilir, nasıl müstemlekeler kurulur vs…onlarca örneğini verecekti finansal darbelerle.

Soros bir ekipti. Girdiği, gireceği ülkelerde ona çalışan, onun emrinde olan adamları vardı.

Onun hizmetkârlığını yapan, ona biat eden “ iş adamı, gazeteci, medya patronu, siyasetçi, din adamıvs. “kılıklı Sorospu çocuklarını çekirdekten yetiştirirdi.

Tıpkı Türkiye’de olduğu gibi… Her finansal darbenin altında Sorus’un çocukları vardır.

Biz bu Sorospunun çocuklarını daha önce Gezi olaylarında da görmüştük.

 ( Dikkat edin İMF prangasından 2013 Şubat ayından tamamen kurtulduğumuzun hemen iki üç ay sonrasında Soros’un çocuklarından olan Fetöcüler ve diğer iş birlikçi  terörörgütleri Gezi kalkışmasını başlatmıştı. Üstelik Faizler 4.85 gibi son iki yüz yılın en dip seviyesini yakalamışken oldu bu ayaklanma.  Ve bu ayaklanmadan sonra asla dizginlenemedi faiz. Sadece gezi olaylarının ülkeye faturası ise 150-250 milyar dolar gibi uçuk bir meblağı bulacaktı. )

Dün Gezi’de, 17-25 Aralık’ta, Hendek Olaylarında, MİT tırlarında ve finalinde 15 Temmuz’da istediklerini gerçekleştiremeyenler bildikleri ve sonuç aldıkları bir yöntemle geliyorlar tekrar…

 

İşte bu Sorospunun çocukları gece yarısı saat ikide sahuru erkenden yapıp (!) 4.60 olan doları 4.80’e çıkardılar.

İçimizdeki bir dolarlık adamların ise zil takıp oynamadığı kaldı… (Çünkü Erdoğan’ı 2002’de getiren gerekçe olan ekonomi, şimdi de götüren gerekçe olacak diye hepsi avucunu ovuşturmanın sinsiliğinde. )

Türkiye’nin ekonomik verileri üretim ekonomisine dayanmıyor olabilir. Sadece İnşaat veya rant odaklı büyüme kendini 16 yıldır gösteriyor da olabilir. Tüketim ekonomisi, cari açık, sıcak paraya olan ihtiyaç, yapısal reformların istenildiği gibi olmaması, enerji ithalatı ve petrole olan bağlılık vs.vs.gibi alanlar yumuşakkarnımız da olabilir.

Ekonomi, zaten en az dört yüz yıllık bir kangrenimiz değil mi?

Açalım biraz…

Coğrafi keşifler ve Ümit Burnu’nun bulunmasıyla başlayan süreçle İpek yolu önemini kaybetti. Bu yolu elinde bulunduran Osmanlı işte bu andan itibaren önce duraklamayı sonra çöküşü ve nihayetinde de dağılmayı yaşadı.

Kanuni dönemi ile başlayan ekonomik bozukluk Duyun u Umumiye ile tavan yaptı ve nihayet para bitince Osmanlı da çöktü/ çöktürüldü. ( birçok sebep sayılabilir ama bence en önemlisi ekonomi )

 

Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti 46-50, 58, 71, 78, 82, 94, 2000, 2001 krizlerini yaşaya yaşaya bugünlere geldi. Yani yaklaşık dört yüz yıldır bu belayı başımızdan Batıcı sömürü anlayışının ve içimizdeki Sorospu çocuklarının da etkisiyle def edemedik.

Şimdi tam da yeni bir çıkış yakaladığımız bir anda, dört yüz yıllık kabuk bağlayan yaramızı yeniden kaşıyarak geliyorlar.

90 yılda bütün darbelere zemin hazırlayan yöntemle (  bütün askeri darbelerden önce ekonomiyi altüst etmişlerdir)  yeniden ve belki de son kez üstümüze geliyorlar.

Son kez diyorum çünkü ülkenin ve coğrafyanın kaderini değiştirecek ve Türkiye’yi büyük bir güç yapacak bir kuşak bir yol denilen ve Pekin’den Londra’ya uzanan yeni İpek yolu projesinin en kilit noktasındayız.

Ayrıca III. Dünya savaşına sebebiyet verecek Akdeniz’deki enerji koridorunun hemen yanı başındayız.

Dünyanın şu an için en stratejik adasında söz sahibiyiz… 1974’ten beri fiilen Kıbrıs’tayız.

( Dikkat edin bu aralar Kıbrıs’ta da büyük oyunlar dönüyor. Türkiye’nin garantörlüğünün bitirilip Kıbrıs’ın bizden koparılması, KKTC’nin Güney Kıbrıs ile birleşmesi ve uluslararası bir güç tarafından güvenliğinin sağlanması,  TL’den çıkıp Avroya geçmesi gibi söylemler ortalıkta geziyor. )

Milyarlarca metreküp doğalgaz rezervi bulunan Akdeniz hem yeni ipek yolunun hem de yeni bir savaşın tam ortasında…

Onlarca ülkenin yüzlerce savaş gemisinin Akdeniz’de olmasını başka neyle izah edebiliriz ki…

 

Ekonomik yönden diz çöktürülmek istenmemizin altında yatan sebeplerden biri de budur.

Somali’de, Katar’da, Afrika’da, Orta Doğu’da, Asya’da kısacası TİKA ile her yerde olan Türkiye,artık oyunu büyük oynamaktadır ve mutlaka bir şekilde durdurulmalıdır.

Özellikle yerel para birimi ile ticaretten söz eden ve bunu da nispeten başlatan, dünya beşten büyük diyerek mevcut düzene isyan eden, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtıyla arzı mevudun kalbine bıçak saplayan,  ABD’nin Kudüs oylamasında karizmasını çizen bir Erdoğan mutlaka devrilmelidir.

Ya suikastla ya da ekonomik darbeyle…

Son üç yılda doların TL karşısındaki değerinin %200 artması, sadece son iki ayda yüzde kırk değer kazanması da bunun içindir. (Özellikle erken seçim kararının alınmasının ardından bariz bir yükseliş göze çarpmaktadır. )

Yükselen dövizi dizginlemek için faizlerin yükseltilmesi istenilmektedir.

Ve bunun karşısında bu lobiye savaş açan Erdoğan hedeftir.

İngiliz Bloomberg TV’de Türkiye’de kriz olacak bir durum söz konusu değil, birileri Erdoğan’ı istemiyor, sorun sadece bu açıklaması da bunun bir teyitlidir.

Karşılıksız basılan dolarla yani bir kağıt parçasıyla ülkeye daha doğrusu Erdoğan’a operasyonun alakası çekilmektedir.

Doları frenlemek için faiz kartı bizdeki satılmış kalemlerin tezidir.

Faizler üzerinden Türk halkı yine sömürülecek, hükümetler kilitlenecek, üretim duracak, halkın alım gücü düşecek, kriz ve işsizlik baş gösterecek, işletmeler kapanacak, işten çıkarmalar başlayacak ve en nihayetinde bu dip dalga ile iktidar devrilecektir.

Sonrasında da siyasette söz sahibi olacak kendi adamlarını iktidara getirecek ve adına da demokrasi diyeceklerdir.

  1. Abdülhamit’i devirdiniz, koca bir imparatorluğu ve medeniyeti çökerttiniz, Mustafa Kemal’i bile bile ölüme yolladınız, Menderes’i astınız, Özal’ı zehirlediniz, Erbakan’ı boncuk boncuk terletip post –modern darbeyle tasfiye ettiniz… Milyarlarca dolar tutacak paramızı, emeğimizi çaldınız. Darbelerle, terörle kanımızı emdiniz.

Son on altı yıldır ise her türlü pisliği içerdeki satılmışlarınızla, vatan hainleriyle bizzat denediniz…

Brezilya’da, Ukrayna’da, Afganistan’da, tüm Arap coğrafyasında başardınız.

Belki bedelini çok ağır ödeyeceğiz ama bu sefer (de) başaramayacaksınız…

Ezcümle… SOROSPU ÇOCUKLARI…

 

Bu Haber 2.024 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”TEŞEKKÜR EDERİZ””TEŞEKKÜR EDERİZ”Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş köyü sakinlerinden olan Merhum...
”Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti”;Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
”Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden Aldılar””Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden Aldılar””Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
”Cumhurbaşkanımız Şalpazarı’lı Taşkın Ailesini Ağırladı””Cumhurbaşkanımız Şalpazarı’lı Taşkın Ailesini Ağırladı” Cumhurbaşkanı’ın 29 Ekim konuklarından İlçemiz Geyikli sakini Kazım...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Sorry, there are no polls available at the moment.