”Sis Dağı’na 2 Nisan 2018 Kar’ı Yağdı” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Sis Dağı’na 2 Nisan 2018 Kar’ı Yağdı”

TRABZON;Şalpazarı Sis Dağı’na 2 Nisan 2018 Kar’ı Yağdı.Tarihe bir bakmak gerekirse 5 Nisan 2004 yılında doğal afet olmuş kar fındık dallarının üzerine yağmış ve o yıl hiçbir üreticinin fındığı olmamıştı.Çiftçilerin Nisan sendromu o yüzden devam ediyordu.Yurdumuz genelinde bu kış ılık geçişler halinde olduğundan kış mevsiminde hiç bir bölgemize yeterli kar yağmadı.

Doğu Karadeniz’in sahile en yakın ve en yüksek dağı   Trabzon Giresun sınırları içerisinde bulunan  Sis Dağı’na 2 Nisan 2018 Pazartesi itibariyle meteoolojinin kendi sitesinden fırtına uyarısı yine doğru çıktı.

 

Fındık Üreticisinin Nisan Ayı Sendromu

 

Karadeniz insanın tek geçim kaynağı olan olmazsa olmazı fındık üreticileri Nisan ayının olumsuzluklarını iyi bilirler.Tarihe bir bakmak gerekirse 5 Nisan 2004 yılında doğal afet olmuş kar fındık dallarının üzerine yağmış ve o yıl hiçbir üreticinin fındığı olmamıştı.Çiftçilerin Nisan sendromu o yüzden devam ediyordu.

 

Sabah Kavurucu yaz güneşi, Öğlede Soğuk ve Kar Fırtınası

 

Yurt genelinde Metorolojimizin tahminlerinin en etkili olduğunu halk arasındaki dost sohbetlerinin de en başında geldiğini hep biliriz,2 Nisan 2018 sabah itibariyle Trabzon ve Şalpazarı genelinde sabah saatlerinde günlük güneşlik kavurucu bir Temmuz sıcaklığı termometreler 25 eeceyi gösteriyor ve etkili ve yüzde yüz yağmur fırtına uyarısını görünce halk bu nedir diye düşünerek yazlıklarını giyerek kendilerini bağ bahçe çalışmalarına attılar ancak sabahki yaz öğleden sonra saat 14 sularında yerini kuvvetli fırtına akabinde de gelen soğukların etkisiyle yerine kar’a bıraktı.

 

Bir Günde İki Mevsim Yaşandı

 

Yurdumuz genelinde İlk okuma yazmaya başlayan öğrencilere Öğretmenleri bir yılda kaç mevsim var diye say dediklerinde sayılan dört mevsim küresel ısınmanın etkisiyle iki mevsime inde hava açınca yakıcı güneş hava kapanınca dondurucu soğuk mevsimler ikiye indi. Fındık Üreticisinin de sıkıntılı Nisan bekleyişi ise bir nebze olsun dinmiş gibi gözüküyor önümüzdeki haftalık sıcaklık değerlendirmesine göre hafta sonuna kadar sıcak bir hava gözüküyor.

 

Hafta Sonu Programınızı Doğada Yaşayın

 

Havanın Isınmasıyla Halk Kendini Doğanın Koynuna Atıyor Artık

 

Aşırı mevsim geçişlerinde değişiklikler olsa bile bu yıl kışın yerine yaz mevsimin erken gelmesiyle son yıllarda doğa harikası olarakda anılan Karadenizn incisi Tonya’ya bağlı Kadiralak yaylasının eşsiz çiçek manzaralı doğa harikası yerlerini ziyaret edenler her geçen gün artıyor artık hafta sonları buralara günü birlik turlar düzenlenmeye başlandı. Sİz değerli okuyucularımız sizde proğramınuızı buna göre değerlendirebilirsiniz

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON;Şalpazarı Sis Dağı’na 2 Nisan 2018 Kar’ı Yağdı.Tarihe bir bakmak gerekirse 5 Nisan 2004 yılında doğal afet olmuş kar fındık dallarının üzerine yağmış ve o yıl hiçbir üreticinin fındığı olmamıştı.Çiftçilerin Nisan sendromu o yüzden devam ediyordu.Yurdumuz genelinde bu kış ılık geçişler halinde olduğundan kış mevsiminde hiç bir bölgemize yeterli kar yağmadı. Doğu Karadeniz’in sahile en […]

Bu Haber 1.804 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa