”Şalpazarı’nda 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini 103. Yıldönümünde Andık” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı’nda 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini 103. Yıldönümünde Andık”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

”Şalpazarı’nda 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferini 103. Yıldönümünde Andık”

TRABZON; Şalpazarı Atatürk Okulu bahçesinde 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü Şalpazarı İlçe Kaymakamı Murat Beşikci ve Belediye Başkan yardımcısı Faruk Beldüz’ün Atatürk Anıtına çelenk sunmasın ardından şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun akabinde İstiklal marşımızın okunması ve günün sunumun ardından Okul bahçesindeki program Atatürk İlkokulu konferans salonunda devam etti.NOT;FOTOĞRAFIN ÜZERİNE TIKLAYINCA BÜYÜR

Burada 18 Mart Çanakkale Zaferinin anısına günün anlamına konuşmayı Şalpazarı İlçe Komutanlığı adına Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ziya Parlak yaptı. Buradan da İlçeye bağlı Dereköy mahallesinde terör Şehit’i Osman Kurtkaya’nın kabri ziyaret edildi  burada kuranı kerim okutulmasın ardından dualar yapıldı.

 

18 Mart Şehitler Günü Anma Program Düzenlenmesi

 

27.06.2002 Tarih ve 4768 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan  18 Mart Gününün Şehitler Günü ve 19 eylül Gününün Gaziler Günü ilan edilmesi hakkında kanun.

24.08.2003 Tarih ve 2529 Sayılı Resmi Gazetede 18 Mart Gününün Şehitler Günü ve 19 eylül Gününün Gaziler Gününde Yapılacak Törenler Hakkındaki Yönetmelik.

Kanunun ve Yönetmelik çerçevesinde ilçemizde,Vatan savunmasında eşi benzeri görülmedi mücadeleler veren Kahraman Milletimizin ve Onun evlatları tüm şehitlerimizin  hatırlanması,anılması ve tüm vatandaşlara sunulması.için programlar yapıldı.

 

Atatürk Okulu Öğrencilerinin Piyesi Duygulandırdı

Çanakkale Zaferinin 103. Yıldönümü nedeniyle düzenlenen, “18 Mart Şehitler Günü Anma Etkinlikleri”nde duygu yüklü anlar yaşandı. Şalpazarı Atatürk Ortaokulu’nun hazırlayıp sunduğu programda Şehit yakınları ve bazı vatandaşların gözleri yaşardı.

Okulda Başarılı Olanlara Trabzon Gezisiyle Ödüllendirildiler

Şalpazarı genelinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında başarılı olan öğrencilerin Trabzon gezisiyle ödüllendirildiler söylediler.

 

Öğrenciler, “Çanakkale Zihinlerde” adlı tiyatro sundular. “Şehitler Ölmez Çanakkale Geçilmez” adlı Şiir ve Kompozisyon Yarışmalarında dereceye giren öğrenciler eserlerini okudular.

 

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı’na; Kaymakam Murat Beşikci, Belediye Başkan Yrd. Faruk Beldüz, İlçe J. K. Serdar Ceylan, İlçe Emniyet Amiri Sezer Turan, Türkiye Şehit Aileleri Derneği Genel Başkanı Mehmet Güner, Şehit yakınları ve Gaziler, bazı daire amirleri ve öğrencilerle vatandaşlar da katıldı.

 

Bu video 3.567 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa