”OLMAYA DEVLET CİHANDA BAHÇELİ GİBİ ” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”OLMAYA DEVLET CİHANDA BAHÇELİ GİBİ ”
”OLMAYA DEVLET CİHANDA BAHÇELİ GİBİ ”
Rusya, Gürcistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya ile Ortodoksbir halkanın; İran’ın yayılmacı politikasıyla Şii hilalinin, ABD’nin NATO prangasıyla ABD kuşatmasının, 911 km’lik Suriye sınırında oluşturulmak istenen ve Arz-ı Mevud gölgesinde yer...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Rusya, Gürcistan, Bulgaristan, Yunanistan ve Romanya ile Ortodoksbir halkanın; İran’ın yayılmacı politikasıyla Şii hilalinin, ABD’nin NATO prangasıyla ABD kuşatmasının, 911 km’lik Suriye sınırında oluşturulmak istenen ve Arz-ı Mevud gölgesinde yer alan PYD-PKK koridoruyla da Büyük Kürdistan hazırlığının ortasında olan ülkemiz, şu an bir savaşın içinde…

Ve devlet olarak topyekûn bir beka mücadelesinin destansı bir ruhla gayretindeyiz.

Afrin Şehidi Bilal Akpınar’ın dediği gibi:

Bu savaş haç ile hilalin, iman ile inkârın, küfür ile tevhidin savaşıdır.

Maalesef bu kritik süreç yaşanırken içimizden bazıları yerli ve milli duygulardan, söylemlerden ve davranışlardan yoksun bir vaziyette tutum sergiliyorlar.

Kaset komplosuyla fiilen işgal edilen ve en son kurultayla birlikte ele de geçirilen bir partinin düşman söylemleriyle bir paydada olması, aynı dili konuşması ve Milli İttifak denilen bir oluşumdan çok uzak oluşu Anıtkabir’in de kemiklerini sızlatıyordur.

Gazi’nin Gençliğe Hitabe ’sindeki kast ettiği işgal durumunun, bir parti içindeki simülasyonu bu olsa gerek…

Birliğe, yekvücut oluşa en çok ihtiyacımız olunan bu zamanlarda, söz konusu vatansa gerisi teferruattır düşüncesiyle hareket etmek zorundayız.

Haç ile Hilalin savaşı bu…

İşte bu düşünceyle Erdoğan ve Bahçeli bir paydada buluştu.

Maalesef Ana Muhalefet bu ittifakı hazmedemeyip Bahçeli üzerinden MHP’ye, “ stepne, baston” gibi ithamlarla, patron çıldırdı kapatıyoruz şeklinde mizah sınırlarını da zorlayan çirkin ifadelerde bulundu.

Önce Devlet, sonra partim sonra da ben diyen birinin bu davranışı, Küresel ölçekte birçok oyunu bozduğu için Bahçeli hedef tahtasında oldu hep.

Şunu çok açık bir dille ifade etmeliyim ki eğer ülkenin önünü Erdoğan açmışsa Erdoğan’ın da ve bu ülkenin de önünü çok çok kritik eşiklerde Bahçeli açmıştır.

Bundan sonraki satırlar, Türkmen Bey’i Devlet’in devlet refleksiyle hareket edip ülkeyi ipten aldığı tarihi hamleler üzerinedir.

Hatırlayın, yıl 2000’lerin hemen başı… Rahmetli Ecevit ilaçlarla uyutuluyor, işin perde arkasında Hüsamettin Özkan- Haberal gibi isimler var. Rahşan Ecevit dönen oyunları anlayıp Ecevit’in tedavisini yarıda kesiyor. Ve onu Başkent hastanesinden zorla da olsa taburcu ettiriyor. Sonrasında Başbakanlığa, korumalar atlatılarak arka kapıdan gizlice başka bir doktor getiriliyor ve Ecevit gelen doktora muayene ettiriliyor ve gerçek anlaşılıyor.

Malum çete Ecevit’e ve dolayısıyla ülkeye komplo kuruyormuş meğer.

Ülkede ekonomi felç…

İki üç merdiven inen Ecevit ile Borsa bir yukarı çıkıp beş aşağıya çakılıyor. Ecevit’e yazarkasalar fırlatılıyor, gecelik faizler %7500’lere varıyor, “ABD’nin sömürge valisiyaftasıyla Kemal Dervişbüyük bir kurtarıcı gibi Dünya Bankasından transfer ediliyor. Emir komuta kendisine veriliyor, en ağır koşullarda ülke aleyhine antlaşmalar imzalanıyor, devlet maaş ödeyemeyecek konuma getiriliyor, İsmail Cem öncülüğünde yeni bir oluşumla yeni bir hükümet modeli Derviş Başbakanlığında düşünülürken, kısaca ülke tam müstemleke bir rotaya yönlendirilirken Bahçeli devreye giriyor ve koalisyonu bozup erken seçim kararı alıyor.

Ve bu tarihi kararın ardından 3 Kasım 2002’de Erdoğan dönemi başlıyor…

(Eğer Bahçeli o dönem böyle bir karar almasaydı emin olun ki 15 Temmuz’un silahsız hali çoktan yaşanırdı.  )

Bahçeli’nin ikinci devlet refleksi ise 2007 yılında “sonu 27 Nisan E- Muhtırasına varacak olan Cumhurbaşkanlığı seçim süreci”ndeki tavrıydı…

Yine hatırlayın, Derin gladyo her zamanki gibi  sahnedeydi. 28 Şubat’ın baş mimarı olan ve görev süresi dolan Demirel’in ardından Anayasa Mahkemesi Başkanı Sezer her ne hikmetse Ecevit tarafından Cumhurbaşkanlığı makamına getiriliyordu.

Memlekette başka adam mı yoktu… Siyasetin ya da siyasilerin çivisi mi çıkmıştı. Mecliste vekil, Bakan ya da parti liderleri neyin nesiydi de bir bürokrat, bir hukukçu;  devletin bir numaralı adamı haline bir şekilde getiriliyordu gibi soruların  ayyuka çıktığı dönemlerdi.

Çankaya’dan dışarı çıkmayan,  çıkınca da sadece kırmızı ışıkta durmasıyla hafızalara kazınan; coğrafyayı umursamayan, dünyayı algılayamayan; akan kanı, dökülen gözyaşını görmeyen; her yasayı veto eden, Ramazan gününde kameralar önünde bilinçli olarak su içip bu milletin değerleriyle dalga geçen, Anayasa kitapçığını Ecevit’e fırlatıp ülkeyi büyük bir kaosa sokan,  laik, Kemalist ideoloji diye bize yutturulan ve adı da her ne hikmetse Ahmet olan bir zatın Cumhurbaşkanlığının da görüldüğüzamanları yaşamıştı bu ülke…

Ve bu zatın görev süresi 2007 yılında dolunca içte ve dışta büyük bir panik yaşanmıştı.

Çünkü bir kişiyle her şeyin kontroledildiği ve adına da güya demokrasi denilen bu sistemde o bir kişi gladyonun bir valisi gibi görev icra ediyordu yıllardan beri.

Kim bu misyonun dışına çıkarsa ya da çakmayaçalışırsa sonu Özal gibi oluyordu.

Bundandır ki Özal’a kadar o bir kişi nedense  hep asker patentliydi.

Özal’dan sonra “gelen / getirilen”  Demirel malumumuzdu. Asker tak der, ben şak diye yaparım, olmadı şapkamı alır giderim lafızlarıyla zihnimize kazınan bir isimdi. Ve de öyle yaptı defaten. Sezer de bu düzeni sözüm ona hukukçu kimliğiyle devam ettirdi.

Çünkü taaaa çekirdekten yetiştirilip bir yerlere getiriliyordu bu tarz isimler…

(Özellikle 1946 Yalta konferansında belirlenmişti bu ilkeler. Akıl İngiliz’in aklıydı, ABD, – NATO ile beraber bu aklı İngilizlerden (ç)aldı.)

Askerin, hukukun, siyasetin ve bürokrasinin en kilit noktasındaydı bu isimler. Ve talimat verildiğinde de sahneye çıkıyorlardı.

Yeni görev 2007’deki Cumhurbaşkanlığı seçimiydi.

Ve tezgâhlanan oyun: 367 garabet krizi…

Sabih Kanadoğlu denilen yaftası da Yargıtay onursal başkanı olan biri tarafından 367 krizi çıkartılarak sistem hukuken kilitlenmeye çalışıldı.

Diğer taraftan da siyasilere;  tıpkı 60- 80 ve 28 Şubat askeri darbeleriyle hizmet eden ve Gladyonun tetikçiliğini yapan bol pırpırlı paşalarca  (!) aba altından sopa gösterilmeye başlandı.

Ülkede milyonların katıldığı Cumhuriyet Mitingleri organize edildi, Genç Subaylar rahatsız söylemleri ve bilindik irtica ve laiklik teraneleri…

Milliyetçi –muhafazakâr, vatan sevdalısı diye bildiğimiz bazı şahıslar ve partimensupları askerlercebu süreçte tehdit edildi ve bu isimler 367 Krizinin tutması için Meclis oturumuna gir(e)mediler.

Bütün tehdit, telkin ve meydan okumalara rağmen Bahçeli, partisini bir arada firesiz tutarak Meclise girdi ve uydurulmuş 367 krizini de aşarak birilerinin oyununu yine bozarak devletin ve milletin önünü yine açan adam oluyordu.

 

 

 

 

Bahçeli’nin beş yıl arayla yaptığı bu iki hamlesi ABD’nin bu coğrafya üzerindeki tüm planlarını alt üst edince devreye 40 yıldır bu günler için hazırlanan ve yetiştirilen Fetö tetikçileri girdi.

Zaten Bahçeli Fetöcülerden hazzetmezdi, Fetöcüler de Bahçeli’den…

Bahçeli; Erbakan Hoca ile birlikte Fetö tehlikesinden en başından beri haberdar olan bir isimdi. Baykal gibi bir zaafı olmadığı için direkt hedef olmasa bile bir şekilde bir damar yolu bulunup tasfiye edilmeliydi.

 

Askerin, polisin ve adaletin kritik yerlerine sızan Fetöcüler, MHP kaseti olarak bilinen bir komployla partinin beyin takımında yer alan Bahçeli’nin sağ kollarını tasfiye etmeyi başardılar.

Bahçeli yine yılmadı. Çizgisinden ve devlet refleksinden zerre taviz vermedi.

Üstelik Türkiye, bu süreçte Fetö- PKKeliyle yine çok büyük badireler atlatıyordu.

7 Şubat Hakan Fidan Mit Krizi, Gezi Olayları, 17-25 Aralık, Mit tırları, Cumhurbaşkanlığı seçimi, 6-8 Ekim serhildanları, çok çok kritik bir seçim olan 7 Haziran Seçimi ve ardından yine Fetö’nün hainliklerinden dolayı 800’e yakın şehit verdiğimiz Sur- Cizre- Nusaybin savaşları ile hedefin Erdoğan üzerinden Türkiye olduğu aşikârdı.

Yukarıda saydığımız tarihi olayların hepsi de birbirinden önemliydi. Ancak Bahçeli özellikle 7 Haziran seçimlerinin açıklamasından saatler sonra gösterdiği tavırla üçüncü kez devletin kaderini etkileyen isim oluyordu.

O süreçte, kendi tabanı tarafından bile aşırı eleştirilen, adı “istemezükçü”ye çıkan, “bay yok” diye mizah karelerini süsleyen Bahçeli, aslında fotoğrafı çok net görüp ve siyasi ferasetini gösterip tarihi bir karara imza atıyordu.

Bahçeli;

HDP’nin ve CHP’nin gerçek niyetini bildiği için

VeErdoğan’dan çekinmeyen, özgül ağırlıklarımız bizim de Erdoğan kadar var diyen Ak Parti içindeki bazı rütbeli isimlerin de kafasında dönen tilkilere vakıf olduğu için,

Partisi içinde Demir Leydi gibi bazı isimlerin bu oluşuma yeşil ışık yaktığını ve ileride partiyi ele geçirmeye çalışacaklarını bildiği için kendisine altın tepside sunulan Başbakanlığı ülkesinin geleceği uğruna reddetmiş ve 1 Kasım seçimlerine giden süreçte yine ülkenin önünü açan isim olmuştu.

Bütün bu olaylardan sonra Bahçeli devrilmeden Erdoğan’ın devrilemeyeceğini anlayan gladyo ve tetikçileri Fetöcü kripto hukukçuların da desteğiyle Demir Leydi harekâtına soyunarak CHP nezdinde kasetle beceremedikleri işi,korsan bir kongre ile başarmaya çalıştılar.

Bahçeli, bu süreçte de dik durarak Bozkurt yuvasına talana gelen çakallara iyi bir ders verecekti.

(Ne tuhaftır ki o süreçte “ben ülkücüyüm, Asena’yım” deyip arzı endam edenler şimdi Ülkücü değiliz diyerek yeni partilerinde İYİ bir halde hemhal oluyorlar)

Bütün bu odaklar ve arkasındaki derin gladyo;  işi bu sefer topyekûn halletmeye çalışıp 15 Temmuz darbe ve akabinde de işgal girişimine soyundular.

Ve malumunuz üzere bu yüce milletten de gereken cevabı aldılar.

 

 

Ve akabinde oluşan Yenikapı ruhu ile Türk’e kefen biçene Devlet olarak mezar yeri kazma adımları geldi.

Fetöcüler bir bir tutuklandı, PKK’lı belediyeler denilen HDP’li belediyelere kayyum atanarak ülkede bir birlik ve huzur ortamı sağlandı.

Ve çok çok kritik bir hamle olan ve ABD’nin bölge üzerinde ve Türkiye içinde bütün planlarını tamamen alt üst eden Fırat Kalkanı harekâtı ile kuşatma yarılarak taarruz dönemi başladı.

Ve bu sürecin ardından Bahçeli yine tarihi bir rol üstlenerek ülkede yeni bir tartışmanın fitilini ateşliyordu.

Belki de önümüzdeki bir asra damgasını vuracak Türkiye’nin “en büyük prangası olan parlamenter sistem belası”ndan 16 Nisan referandumuyla, Devlet için Evet diyen Devlet’in desteğiyle kurtulmayı başarıyordu ülke.

Artık koalisyon hükümetleriyle kangren olan ve yönetilemeyen bir Türkiye defteri kapanmıştı.

Sistemi kilitleyen,  birilerinin atadığı vali statüsünde çalışan bir Cumhurbaşkanıda hiç olmayacaktı.

Şimdi de yine Bahçeli’nin desteğiyle başlattığımız Zeytin Dalı harekâtı ile devam eden taaruz hamlesi…

(Düşünsenize ülkenin ana muhalefeti gibi bir cephenin çoğunlukta olduğunu…)

 

İleride tarih kitapları nasıl yazar bilmiyorum ama Türk tarihinde

Vezir Tonyukuk neyse, Nizamülmülk neyse, Sokullu neyse Bahçeli de odur.

Türk’ün ak saçlısı, bilge kişisi, Dede Korkut’u, Oğuz Kağan’a yol gösteren Bozkurt’u Devlet Bahçelidir…

Ezcümle… OLMAYA DEVLET CİHANDA BAHÇELİ GİBİ

 

Bu Haber 3.999 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Halkımız Yayla Şenliklerine Doyacak””Halkımız Yayla Şenliklerine Doyacak”TRABZON;Şalpazarı halkımızın büyük bir çoğunlu...
”Üsküdar da Başkan’lar Geyikli İçin Buluştular””Üsküdar da Başkan’lar Geyikli İçin Buluştular”''Üsküdar da Başkan'lar Geyikli İçin...
”Bunları Biliyormusunuz; 2019 Yılında Uygulanacak Trafik Cezaları””Bunları Biliyormusunuz; 2019 Yılında Uygulanacak Trafik Cezaları””Bunları Biliyormusunuz; 2019 Yılında Uygulanacak...
‘’Mevlana Celaleddin-i Rümi’yi Anma Kupasında Özcan 2’inci Oldu’’‘’Mevlana Celaleddin-i Rümi’yi Anma Kupasında Özcan 2’inci Oldu’’TRABZON;Şalpazarı İlçesine bağlı merhum Yusuf...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Halkımız Yayla Şenliklerine Doyacak””Halkımız Yayla Şenliklerine Doyacak”TRABZON;Şalpazarı halkımızın büyük bir çoğunlu İlçe dışı Yurt...
”TEŞEKKÜR EDERİZ””TEŞEKKÜR EDERİZ”Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş köyü sakinlerinden olan Merhum...
”Şalpazar’nın Yeri Bende Başkadır ‘”Şalpazar’nın Yeri Bende Başkadır ‘”Maçka da Bulunan Dostlarımızı Ziyaret Ettik” Şalpazarı Orman...
”Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti”;Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
”Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden Aldılar””Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden Aldılar””Fındık Budama Kursiyerleri, Belgelerini Vali Yücel Yavuzu’un Elinden...
”Aydın ve Ekibi Güven Tazeledi””Aydın ve Ekibi Güven Tazeledi”Diyanet Sen Trabzon Şubesinin 6.Olağan Genel Kurul Toplantısında...
” Pelitçik Derneği’nden,Örnek Davranış “Geleceğe Bir Işık Tut” Kampanyası”” Pelitçik Derneği’nden,Örnek Davranış “Geleceğe Bir Işık Tut” Kampanyası”'' Pelitçik Derneği’nden,Örnek Davranış “Geleceğe Bir Işık Tut”...
”TSSF Başkan’lığı Trabzon da Sualtı Ragbisi Düzenledi””TSSF Başkan’lığı Trabzon da Sualtı Ragbisi Düzenledi”TRABZON; Şalpazarı İlçemize bağlı Üzümözü mahallesi sakini gururumuz...
”Kurukız’dan Karaman’a Taziye Ziyareti””Kurukız’dan Karaman’a Taziye Ziyareti””Kurukız’dan Karaman’a Taziye...
‘Trabzon CHP Milletvekili Ahmet Kaya Şalpazarı’na Teşekküre Geldi”‘Trabzon CHP Milletvekili Ahmet Kaya Şalpazarı’na Teşekküre Geldi”'Trabzon CHP Milletvekili Ahmet Kaya Şalpazarı’na Teşekküre...

TRT Spor Haberler

 • Anket

  • TRABZON ŞALPAZARI’NDA 31 MART 2019 SEÇİMLERNDE KİMİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI GÖRMEK İSTERSİNİZ? MÜRACAAT SIRASINA GÖRE YAYINLIYORUZ.

   • 9-MEHMET MUHCU (61%, 68 Votes)
   • 6-AHMET KIRAN (17%, 19 Votes)
   • 8-FATİH YILMAZ (6%, 7 Votes)
   • 10-KEMAL TÜRKMEN (4%, 4 Votes)
   • 1-MURAT TOPKARA (4%, 4 Votes)
   • 5-FEHMİ CENGİZ (3%, 3 Votes)
   • 7-AHMET YÜKSEL GÜLAY (3%, 3 Votes)
   • 4-METİN GÜNAY (1%, 1 Votes)
   • 3-ÖMER KARADENİZ (1%, 1 Votes)
   • 2-MUZAFFER TÜRKMEN (1%, 1 Votes)
   • 11-İBRAHİM KAHRAMAN (1%, 1 Votes)

   Oylama: 112

   Yükleniyor ... Yükleniyor ...
 • bursa escort escort beylikdüzü escort bursa bayan escort istanbul escort istanbul escort mersin escort kayseri bayan escort bayan bursa kocaeli escort bayanlar atasehir escort bayanlar istanbul escort maç izle