...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" MERCAN FM " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”TSSF Başkan’lığı Trabzon da Sualtı Ragbisi Düzenledi”
TRABZON; Şalpazarı İlçemize bağlı Üzümözü mahallesi sakini gururumuz hemşehrimiz TSSF Başkanı Şahin Özen memleketi Trabzon’da düzenlenen Dünyanın en zor spor branşlarından birisi olarak kabul edilen ”Sualtı Ragbis” turnuvasına ev sahipliği yaptı.

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün destek verdiği Federasyon Kupası maçları 3-4 Şubat’ta Trabzon Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek. Kupa maçları, 7 spor kulübünden 7 erkek ve 6 bayan takımının mücadelelerine sahne olacak. Geçen yıl gençlerde Avrupa Şampiyonluğu kazandığımız, dünyadaki en zor spor branşlarından biri olarak kabul gören sualtı ragbisindeki kupa mücadelesi, Sualtı Ragbisi A Milli Takım aday kadrosunun da belirlenmesini sağlandı.

 

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu (TSSF) tarafından düzenlenen, ‘Sualtı Ragbisi Büyükler Federasyon Kupası’nın sahipleri, erkeklerde Kocaeli Deniz Yıldızları Spor Kulübü, kadınlar kategorisinde de İzmir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü oldu.

 

A MİLLİ TAKIM BELİRLENDİ

Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteğiyle Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleşen Sualtı Ragbisi Büyükler Federasyon Kupasına kızlar kategorisinde 6, erkeklerde de 7 olmak üzere toplam 13 takım katıldı. Son derece çekişmeli geçen maçlara sahne olan turnuvada  aynı zamanda Sualtı Ragbisi A Milli Takım aday kadrosu da belirlendi

 

.

KADINLARDA İZMİR, ERKEKLERDE KOCAELİ

 

Büyük ilgi gören turnuvada kadınların verdiği mücadeleler ayakta alkışlandı. İzmir Büyükşehir Belediye Spor Kulübü zirveye kurulurken, ikinci Oğuzhan Özkaya Spor Kulübü, üçüncü de Buz Yüzme ve Sualtı Spor Kulubü oldu. Erkeklerde ise zirveye Kocaeli Deniz Yıldızları SK kurulurken ikincilik kürsüsüne Ege Sualtı Ragbisi SK, üçüncülük kürsüsüne ise Oğuzhan Özkaya SK çıkmayı başardı.

 

MÜKEMMEL MÜCADELELER

 

Ödül töreninde TSSF Başkanı Şalpazarılı hemşehrimiz Doç. Dr. Şahin Özen, Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk ile Ortahisar İlçe Müdürü Ecvet Kurt ve Şube Müdürleri Ali Sağıroğlu ve Yusuf Çebi hazır bulundu. Müdür Öztürk, “Son derece zor bir spor branşı. Ama gençlerimiz mükemmel mücadeleler çıkardı. Bu önemli turnuvanın Trabzon’da düzenlenmesinden dolayı çok mutlu olduk” dedi.

 

POTANSİYEL BÜYÜK

 

Başkan Şahin Özen de, “Türkiye olarak bu zorlu spor dalında geçen yıl Avrupa Şampiyonu olmayı başardık. Daha büyük başarılara imza atacak potansiyelimiz, çok yetenekli sporcu grubumuz var” dedi.  Başkan Özen ayrıca, başta Spor Genel Müdürlüğü olmak üzere Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü’ne ve Trabzonlu sporseverlere organizasyona verdikleri destek için teşekkür etti.

 

TSSF BAŞKANI ŞAHİN ÖZEN KİMDİR?
Şalpazarı İlçesine bağlı Üzümözü mahallesi Cüruğun değirmen yanı sakinlerinden merhum Ziya & Şükriye Özen çiftinin 3 çocuklarından en küçüğü olan Şahin Özen  öğrenimini tamamladıktan sonra  1985 Yılında Deniz ASTB Çavuş olarak Gölcük Donanma komutanlığına ilk görevine TCG Başaran Gemisinde başladı Editörümüz de o yıllarda Donanma Komutanlığında ASker olduğundan kendisiyle yakından görüşüyordu.
 
 
Sualtı dünyası ile 1986 ile 1998 yılları arasında görev yaptığı SAT’ta tanışan ve bu birimde dalış eğitmenliği yapan Doç. Dr. Şahin ÖZEN, Marmara Üniversitesi’nde açılan sualtı spor branşları bölümünün 1995’teki ilk mezunlarından.
 
 
1998’den itibaren Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda tam zamanlı öğretim elemanı ve sonrasında öğretim üyesi olan Doç. Dr. Şahin ÖZEN, bu görevi kapsamında sualtı dünyası ve sualtı sporlarına yönelik bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.
 
 
Üniversitede yetiştirdiği öğrencileriyle TSSF yarışmalarında birçok şampiyonluk ve rekora imza atan, bin 500’den fazla öğrencisini scuba ile tanıştıran Doç. Dr. Şahin ÖZEN, 2005 yılında TSSF Yönetim Kurulu’nda aktif olarak görev aldı. Bu kapsamda yürüttüğü başkan yardımcılığı ve asbaşkanlık görevleri sırasında ilklerin ve uluslararası başarıların gerçekleştirilmesinde büyük katkısı olan Doç. Dr. Şahin ÖZEN, halen Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda öğretim üyeliği görevini sürdürmektedir.
 
 
Doç. Dr. Şahin ÖZEN, TSSF’nin 3 yıldız dalış eğitmeni, rehber dalıcı ve eğitmeni, gümüş cankurtaran eğitmeni, üçüncü kademede antrenör unvanlarına da sahiptir.
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRABZON; Şalpazarı İlçemize bağlı Üzümözü mahallesi sakini gururumuz hemşehrimiz TSSF Başkanı Şahin Özen memleketi Trabzon’da düzenlenen Dünyanın en zor spor branşlarından birisi olarak kabul edilen ”Sualtı Ragbis” turnuvasına ev sahipliği yaptı. Trabzon Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün destek verdiği Federasyon Kupası maçları 3-4 Şubat’ta Trabzon Mehmet Akif Ersoy Kapalı Yüzme Havuzu’nda gerçekleştirilecek. Kupa maçları, 7 spor kulübünden […]

Bu Haber 987.700 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa