...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı Şehit ve Gazileri Kıtap’ı Destek Bekliyor”

TRABZON;Şalpazarı İlçemizin Şehit ve Gazilerini  yedi yıllık bir çalışma sonucunda 15 il ve İlçelerini gezerek bir arada toplamayı başaran  araştırmacı yazar Turan Uzun tarafından bu eşsiz eser basılabilmesi için desteklerinizi bekliyor. Bu eserde cephede savaşan askerin Paşam son mermimizi de attık ne yapalım demesi üzerine süngünde’mi yok denen bir anda ayaklarından çarıkları olamayan nenelerimizn kağnısıyla mermiyi yetiştirerek bu vatanın kazanılmasında büyük eseri olan Akçirş li gazimizin ve ve diğer isimsiz kahramanlarımızın çalışması için desteğiniz gerekiyor.

Şalpazarı Tarihine ışık tutacak bu eser 1871 yılından beri savaşlarda şehit olanlar, Cumhuriyetimiz öncesi ve sonrası Trablusgarp’la Balkanlar’da 1. Dünya Savaşı’nda Yemen’de Osmanlı Rus Harbi’nde,Kurtuluş Savaşı’nda, Kore’de Kıbrıs Barış Hareketi’nde, Yurdumuz genelinde Terör Şehitlerimiz ve Gazilerimiz Trabzon Şalpazarı İlçe mahalle halkına mensup Şehit ve Gazilerimizin savaştıkları cephede ibretlik hikayelerin unutulmaya   yüz tutmuş metruk mezarların kısacası kahramanlarımızın bir var oluş savaşının öyküsüdür bu kitap.

 

 

Osmanlı’nın Son Demlerinde Vatanını korumak isteyen cesur askerlerimiz Mustafa Kemal önderliğinde başlatılan İstiklal Harbi sırasında dıştan ve içten düşmanlarla savaşarak canlarını kanlarını feda etmişlerdir.

 

 

Kim olduğumuz hatırlayalım ki ancak geçmişini iyi bilenin bir geleceği olur.Bu vatan uğruna can veren sayısız kahramanlarımızın ruhu şad olsun. Bu yorucu çalıma  için  Erzurum, Trabzon, Ankara, Sivas, Zonguldak, Giresun, Edirne, Rize, Düzce, Bolu, Samsun, Bayburt, İstanbul, Sakarya, Gümüşhane arasında mekik dokudum ve çalışmayı basabilmek için desteğinize ihtiyacım var.

Turan Uzun Kimdir?

Turan Uzun: Trabzon Beşikdüzü ilçesi Ambarlı köyünden Ektaroğlu Tevfik ve Saadet Uzun’un dokuz evladının birincisi. 02.02.1958 Vakfıkebir doğumlu.

 

Trabzon Ticaret Lisesi mezunu olup üniversiteden terktir. Yirmi yıl amatör ve Profesyonel futbol oynadı. Uzun’un; oynadığı kulüpler Trabzon genç karma, Trabzon İdmanyurduspor, İstanbul Altınmızrakspor, DSİ Spor, Netaşspor, Tophane  Tayfunspor, Yavuz Sultan Selimspor , Uzunköprüspor ( prof)  kaleci olarak oynadı.1979 yılında girdiği İstanbul Devlet Su İşlerinden 2008 yılında emekli oldu. İstanbul Futbol Saha Komiserleri Derneğinde saha komiserliği yapmakta.

 

Trabzon Şalpazarı Dernekler Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Komisyonu üyeliği yaptı. Ağasar dergisinin 11 sayısı için özel olarak fotoğraflar çekti ve saha araştırmaları yaptı. Yöresiyle alakalı özel araştırmalarına devam etmektedir evli ve bir erkek çocuk babasıdır.

 

 

Bu çalışmayla ilgili irtibat kurulucak kişi;TURAN UZUN/0532 327 29 47

 

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

”Şalpazarı Şehit ve Gazileri Kıtap’ı Destek Bekliyor”http://salpazari61.com/?p=25383&preview=true

Bu Haber 2.866 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa