...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Yeni Asgari Ücret 1603 tl Oldu”

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu, asgari ücretin yüzde 14,2’lik artışla brüt 2029 TL, net olarak ise 1603 TL olduğunu açıkladı. Sarıeroğlu, “Asgari ücret desteğimizi 2018 yılında da sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum” dedi.

sgari Ücret Tespit Komisyonu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu başkanlığında, Bakanlığın Reşat Moralı Salonu’nda toplandı. Toplantıda, işçi kesimini temsil eden Türk-İş heyetine Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, TİSK heyetine ise Genel Sekreter Akansel Koç başkanlık yaptı.

Bakan Sarıeroğlu, yeni asgari ücret rakamını uzun süren müzakere sürecinin ardından belirlendiğini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Milyonlarca çalışanımızı ilgilendiren böylesi önemli bir konuda görüşmelerimizi büyük bir hassasiyet ve titizlikle yaptığımızı da buradan belirtmek istiyorum. 1 Ocak 2018 tarihi itibariyle geçerli olacak asgari ücret brüt 2 bin 29 lira, net bin 603 lira olarak belirlendi. Yaptığımız artışla yüzde 14,2 gibi mevcut enflasyon üzerinde bir ücret seviyesi belirlemiş durumdayız. Ben bu rakamın tüm emekçilerimize, tüm işçilerimize, işverenlerimize, çalışma hayatımızın ilgili taraflarına hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu belirlediğimiz yüzde 14,2’lik artışla birlikte son üç yıldır asgari ücrette kümülatif, reel olarak toplam yüzde 52 oranında da bir artış yapmış olduğumuzun da altını çizmek istiyorum.”

 KAYNAK;https://www.yenisafak.com
GÖRSEL/İNTERNET
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yeni Asgari Ücret 1603 tl Olduhttp://salpazari61.com/?p=25237&preview=true

Bu Haber 833 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa