...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Büyükliman’da İki İnternet Gazetesi İMOS Uluslararası Kalite Sertifikası Aldı”

Büyükliman’da İki İnternet Gazetesi İMOS Uluslararası Kalite Sertifikası Aldı.Şalpazarı ses & Vakfıkebir Haber, Uluslararası Medya Kalite Standartları (IMQS) sertifikası alarak yayıncılık kalitesini uluslararası düzeyde tescil ettirdi. Büyükliman Bölgesinde yayın yapan bu iki haber sitesi İnternet yayınları derneği tarafından iso 9001 kalite yönetim sistemi ve iso 27001 bilgi güvenliği kalite sistemi  alan haber sitelerinden Şalpazarı ses İYAD’ın 1862. üyesi ve Vakfıkebir Haber  1607.İYAD’ın üyesidir.

IMQS NEDİR?

IMQS (International Media Quality Standards, Türkçe: Uluslararası Medya Kalite Standartları) Organizasyonu; medya alanında kalite, eğitim ve yönetim standartlarını arttırmaya yönelik çalışmalar yürütmek üzerine kuruldu. Dünya genelinde başta medya kuruluşları olmak üzere şirketlere ve sektör profesyonellerine hizmet vermesi amaçlanmaktadır. IMQS aynı zamanda medya kuruluşlarına uluslararası geçerliliği olan IMQS sertifikası sunmaktadır.

TEMEL AMAÇ BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ

 

İfade özgürlüğü, basın özgürlüğü ile sansürsüz internet ve özgür internet kavramlarını benimseyen ve bu doğrultuda faaliyetlerini sürdüren İnternet Yayıncıları Derneği,  basın ve ifade özgürlüğü ile haber alma ve haber yapma özgürlüğüne karşı oluşabilecek her tür engelleme ve tehdit durumunda üyelerinin yanında kurumsal bir duruş sergilemeyi en önemli görevi olarak görüyo

 

 

İNTERNET HABERCİLERİNİN YANINDA

 

İYAD, Türkiye’de ve dünyada internet basınının önemli bir güce kavuşmasına ve bir sektör haline gelmesine rağmen Türkiye’de internet habercilerinin gazeteci sayılmaması nedeniyle çeşitli girişimlerde bulunmaktadır. İYAD 5651 sayılı internet yayınlarını düzenleyen yasayla birlikte 5187 sayılı basın kanununda yapılacak düzenlemelerle internet habercilerinin de gazeteci statüsüne sokulması gerektiğini savunmaktadı

İNTERNET YASAKLARINA KARŞI MÜCADELE

 

İYAD aynı zamanda Türkiye’de uygulanan internet sitelerinin yasaklanması ve erişimine engel koyulması gibi politikalara karşı aktif mücadelesini sürdürüyor.. Özellikle internet haberciliğinin ve yerel basının etkinlik alanının genişlemesine katkı sağlamak, üyelerinin hak ve taleplerini ön plana çıkarmak için çalışıyor. Kurulduğu günden itibaren internet yasaklarına karşı geliştirdiği söylemleri ve internet yayıncıları ile yerel medya çalışanlarının haklı taleplerini gündeme getiren İYAD, Türkiye’nin saygın basın meslek kuruluşları arasında gösteriliyor.

 

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

”Büyükliman’da İki İnternet Gazetesi İMOS Uluslararası Kalite Sertifikası Aldı”-http://salpazari61.com/arsivler/25194

Bu Haber 1.040 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa