...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı’nda Kaç Kişi Cipli Kimlik Kartı Aldı ?”

TRABZON; Şalpazarı Nüfus Müdürü Kemal Karabayır Gazetemize yaptığı açıklamaya göre 5490 sayılı Nüfus Hizmetleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair 7039 Sayılı Kanun 03.11.2017 tarih ve 30229 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yapılan değişiklikler ile 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununun 44. Maddesinin 5. Fıkrası gereği kişiler kendileri ve alt ya da üst soylarına ait nüfus kayıt örneklerini, kendileri ve ergin olmayan çocuklarının ise yerleşim yeri belgelerini, e-Devlet kapısı üzerinden alabilecekler ve fiziki veya elektronik ortamda mercine verebileceklerdir.

 

Bu nedenle E-Devlet kapısı üzerinden alınan belgeler, nüfus müdürlüklerinden alınmış diğer belgelerle aynı hukuki değere sahip olup tüm kurum ve kuruluşlarca kabul edilmesi kanuni zorunluluktur. Vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak, bürokratik işlemleri azaltarak hizmette etkinliği arttırmak amacıyla  nüfus kayıt örnekleri ile yerleşim yeri ve diğer adres belgelerinin vatandaşlarımızdan istenmeyerek Kimlik Paylaşım Sistemi üzerinden temin edilmesi 5490 Sayılı Nüfus Hizmetleri Kanununda yapılan değişikliklerle kanuni bir zorunluluk haline getirilmiş olup, benzeri talepler Nüfus Müdürlüklerince kabul edilmeyecektir.

E-Devlet Şifresiyle Alınan Belgeler

E-Devlet sistemini kullana kişilerin nüfus müdürlükleri veya mahalle muhtarlarına gitmeden e-devlet üzerinden  aşağıda belirtilen belgelerin ilgili nüfus müdürlüğünden alınmış gibi aynı hukuki geçerliliğe  sahiptir

1- İkametgah (yerleşim yeri belgesini)

2- Nüfus kayıt örneğini (tek kendi kaydını)

3- Aile kayıt örneğini (kendi eşi ve çocukları)

4- Nüfus Aile kayıt örneği (kendisi- babası- anası- eşi ve çocuklarını)

Kapsar sekil de Nüfus kayıt örneği belgelerini alabilirler.

Şalpazarı İlçemizde cipli kimlik değişimlerinde İlçe Nüfus Müdürü Kemal Karabayır’ın 14.12.2017 itibariyle  6240 kişi kimliklerini değiştirdiğini belirtti.

Şalpazarı Nüfusunun 10.bin olduğunu düşündüğümüzde yüzde 62.4’ü kimlik kartlarını değiştirdikleri görülmektedir.

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

”Şalpazarı’nda Kaç Kişi Cipli Kimlik Kartı Aldı ?” http://salpazari61.com/?p=25083&preview=true

Bu Haber 919 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa