”Gazeteci Ahmet Saraç’ın İzlenimleri; Yönetim Proje Üretmeli” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Gazeteci Ahmet Saraç’ın İzlenimleri; Yönetim Proje Üretmeli”

YÖNETİM PROJE ÜRETMELİ;Yıllardır yazıyorum; “Trabzonspor bir pilot takım kurmalı ve bu takım İstanbul’dan olmalı. 1.amatör kümede oynayan tüm ilçe takımları da altyapı olarak kullanılmalı” diye.


Geçenlerde gazetemizde bir röportaj okudum. İstanbul Kuzey Yıldızı Trabzonsporlular Derneği Başkanı İsmail Turgut Öksüz, Spor Müdürümüz Hamza Mısır’a açıklamalarda bulundu. Çok güzel konulara değindi. Bütün ilçeler Trabzonspor’un altyapısı olmalı dedi. Ben de bu görüşte katılıyorum ancak, tek farklı düşündüğüm yön bu takımlar 1.kümede olmalı.

Ben bu yazılanları, söylenen doğru düşünceleri Trabzonspor yönetiminin hiç dikkate almadığını görüyorum ve üzülüyorum. Trabzonspor’a yararlı bir düşünceyi her kim ortaya atmışsa ona sahip çıkılmalı. Sadece kendi düşüncesi, kendi dediği doğru diye düşünen insanlardan yönetici olmaz.
Yönetici dediğin projeler üretmeli. Trabzonspor’unu ufkunu açmalı. Sadece hazır oyuncular alarak, kulübü trilyonlarca borca sokmak doğru bir yönetim şekli değildir.

Trabzon’da, Karadeniz’de futbolcu potansiyeli vardır. Yeter ki bu potansiyelle ilgilenilsin, sahip çıkılsın.
Ama ne gezer..!

Daha geçenlerde televizyonda Ofspor Kulübü Başkanını dinledim, Trabzonspor adına utandım. Sadece biz değil, Trabzonspor hiçbir Trabzon kulübüne sahip çıkmıyor dedi.

Trabzonspor, bütün ilçeleriyle birlikte Trabzon ve Trabzonspor’dur. Hiçbir Trabzon kulübünün küme düşmesine seyirci kalmamalı. Trabzon’un bir kulübünün küme düşmesi demek, Trabzon futbolunun küme düşmesi demektir. Trabzonspor yönetimi bunu böyle bilin. Biraz Trabzon’a sahip çıkın.

Trabzon bölgenin ağabeyisidir, babasıdır. Büyük olarak herkesi koruması, kollaması ve kucaklaması gerekir. Amatör küme takımlarına da bütçe ayırmalı. Sadece kendini düşünmemeli. Bir veya iki galibiyet parasını amatöre ayırsa ne kaybeder..!

Bir şey kaybetmez ama, çok şey kazanır.
Bu yeterli mi?

Asla değil. Başta ilçeler olmak üzere tüm 1. küme takımlarıyla 1. kümede oynadıkları müddetçe birlikte hareket etmeli. . Onları altyapı gibi kullanmalı. Bu kulüplerin hocalarını atamalı, hocanın maaşını vermeli ve oyuncu kadrosunu kendisi oluşturmalı. İstediği oyuncuyu da sezon sonu alabilmeli.

İkincisi İstanbul’dan Trabzonlular’ın yoğun olduğu yerden bir profesyonel kulüp satın alarak pilot takım yapılmalı. Bu takım 1.lige çıkarılmalı.
Bu kulübün tesisi yapılmalı. Trabzon İstanbul’a gittiğinde orası onun evi olmalı. Trabzon’dan pilot takım kurmasına gerek yok. Alt liglerde yeterince Trabzon takımı var zaten. Trabzon’daki pilot takımda alt lige düşürülmemeli veya kapatılmamalı. Profesyonel lige çıkmak kolay değil. Düşürme niyetiniz varsa bundan vazgeçin. O zaman kulübü satın. Eğer satmayacaksanız da süründürmeyin.

3.ligde bile zirveye oynayamıyor. Bu takımdan mı Trabzonspor’da oynayacak oyuncu çıkacak. Pilot takım ya 1.ligde olmalı, ya da olmamalı. Bizim o liglerde yeterince takımımız var. 3.ligde pilot takıma gerek yok. O liglerde oynayan oyuncular pilota yükselmeli.

Diğer yandan kulübe para getirecek işlerde yapılmalı. Kulüp borç batağından kurtarılıp kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp haline getirilmeli.

Trabzonspor enazından Trabzon’daki profesyonel kulüplerle, fırsat bulduğunda çevre il takımlarıyla hazırlık maçları yapmalı.
En önemlisi ilçe statlarına haftada bir idman koymalı. Bu takım sadece Trabzon merkezin takımı değildir.

Trabzonspor sevgisini kazandırmak, başka takımlara kaymakta olan minik taraftarları kazanmak için sevilen enaz 4 futbolcuyla okul ziyaretleri yapılmalı.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden liselerimizin ismi alınarak, belirlenen kontenjan kadar liselerimiz ücretsiz bu maçlara sırasıyla davet edilmeli. Belki gençlerimiz bu maçtan sonra ömür boyu maçlara gelir. Bu mutlaka yapılmalı. Şimdilik bunlar aklıma geldi. Ancak bunları çoğaltmak mümkün.

Kısaca yönetim proje üretmeli proje. Reklam için orada durmamalılar diyor, bütün okuyucularıma sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum.

Kaynak;Ahmet Saraç

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

”Gazeteci Ahmet Saraç’ın İzlenimleri; Yönetim Proje Üretmeli”http://salpazari61.com/?p=25062&preview=true

Bu Haber 1.089 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa