”Oğlumuzun 97/4 Tertip Yemin Merasimine Katıldık” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Oğlumuzun 97/4 Tertip Yemin Merasimine Katıldık”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

”Oğlumuzun 97/4 Tertip Yemin Merasimine Katıldık”Kırkağaç 6.Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığında eğitim gören 1997/4 tertip 4 bin 600   acemi erlerden birisi olan Oğlum Hürcan Batuhan Özcan’ın  yemin merasimine katıldık. acemi erler düzenlenen törenle yemin etti.

Kırkağaç 6.Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığında 4 bin 600 acemi erin yemin ettiği törene, ben ve eşim gibi çok sayıda vatandaş da katıldı.Heyecanlı erlerin yemin töreni sonrasında aileleri ile buluşmalarında duygulu anlar yaşandı.

Ben Kendime ait güncel yayın yapan internet gazete sahibi ve bir İHA Ajan temsilcisi olarak oğlumun bu mutlu gününde Basın Meslek yasalarına göre hareket ederek yanımda bulunan kameramla oğlumun ve diğer arkadaşlarının görüntülerini ve izlenimlerini takip ettim ancak bu benim için çok kolay olmadı.

Askerler Aileleriyle Hasret Giderdiler

İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende askerler ant içti. Aileler ise çocuklarının yemin törenini telefon kameralarına kaydetti. Törende tugaya ilk katılan ve eğitim süresince başarılı olan askerlere takdir ve teşekkür belgesi verilirken, törende önceki yıllarda vatani görevlerini Kırkağaç 6.Jandarma Komando Er Eğitim Alay Komutanlığın da yapmış “Mehmetçik babalarına” katılım belgesi ve çeşitli hediyeler takdim edildi.


Aynı Birlikte babası ve dedesi de torunlarının askerlik yapanların buluşma anı duygulandırdı

Tören sonrasında askerlerin aileleri ile buluşmasında duygulu anlar yaşandı. Ailelerin çocuklarıyla buluşmasında duygulu anlar yaşanırken, askerler anne ve babasına sarılarak hasret giderdi.
Törende konuşan Garnizon Komutanı Jandarma Albay Eyüp Sabri Kirişçi, askerlerin yaptığı yemin ile vatanına, milletine canlarını, kanlarını feda etme sözü verdiklerini dile getirdi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) dünyanın en güçlü silahlı kuvvetlerinden biri olduğunu belirten Kirişçi, Türk askeri ve Mehmetçik olmanın bir onur olduğunu, yemin eden bütün askerlerin vatanı ve milleti için iyi birer asker olacaklarına inandığını söyledi.

Oğlumun yemin merasimine katılmak için gittiğim Manisa Kırkağaç’ta konaklama yerimde sabah erken saatlerde eşimin yatalak hasta olarak yaşam mücadelesini kaybettiği haberini aldım ve  bu durumu eşime belli etmeden programa devam ettim acemi askerlerin yemin merasimi sona erdi ve hiç bir şey olmamış gibi davranarak yemin sonrasında oğlumuz Hürcan Batuhan Özcan’ı 3 günlük evci izni için daha önceden planladığımız bir değerli dostumuzun yanında konaklamak için eve doğru hızlı bir şekilde adımlayarak ulaştık.

 

Teşekkür Ederiz

Oğlumun yemin merasimi için gittiğim Manisa Kırkağaç ta bulunan Kırkağaç Sarıgazi mahalle muhtarımız sayın Yusuf Özkan ve Kırkağaç’tan İzmir Adnan Menderes Hava limanına cenazeye gidecek uçağa ulaşmamızı sağlayan Kırkağaç DHA Temsilcisi Erdinç Alkan’a  gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkürler. Bu arada protolde fotografımı çekerek bana uşlaştıran Kırkağaç A.A Muhabirine de teşekkürler

Bu video 1.563.120 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa