”SON SAVAŞ ZARRAP ÜZERİNDEN “WAR”  ( 2 )” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”SON SAVAŞ ZARRAP ÜZERİNDEN “WAR”  ( 2 )”
”SON SAVAŞ ZARRAP ÜZERİNDEN “WAR”  ( 2 )”
SON SAVAŞ ZARRAP ÜZERİNDEN “WAR”  ( 2 )   ABD’de görülen Zarrap davası  Terör örgütü Fetö’nün 17-25 Aralık 2013’te başlattığı emniyet- yargı darbe girişiminin devamıdır. Fetö’nün kumpas delil ve kurgu...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

SON SAVAŞ ZARRAP ÜZERİNDEN “WAR”  ( 2 )

 

ABD’de görülen Zarrap davası  Terör örgütü Fetö’nün 17-25 Aralık 2013’te başlattığı emniyet- yargı darbe girişiminin devamıdır. Fetö’nün kumpas delil ve kurgu iddialarla  oluşturduğu bu davada  mahkeme heyetine ve bilirkişisine bakılırsa bunların Fetö ile ilişkisi açıkça göze çarpar.

2013 sürecinde ABD’de kırka yakın yahudi senatör, Halkbank’ın bu ticaretinden şikayetçi olup Amerika nezdinde girişimlerde bulunmuştu. Ve o girişimin ardından Türkiye’ye tehditler savrulmuş ama Türkiye bunları önemsememişti. Çünkü ortada yüz milyar dolarlık bir ticaret hacmi vardı. Üstelik Hindistan ve Pakistan’ın da içinde olduğu bu ticaret ağıyla Halkbank Ortadoğu’dan Balkanlar’a kadar bölgenin en büyük bankası haline gelmişti.

Gelin işin perde arkasına bir bakalım ve olayı daha iyi anlayalım…

2010 yılında Abd, nükleer çalışmalarından dolayı İran’a ambargo kararı aldı. 2012 Mart’ından itibaren de İran’a uluslararası döviz transferini yasakladı.(Çünkü,  ABD’nin onayı olmadan 1 doları bile bir şubeden bir şubeye transfer edemiyorsunuz. )

Türkiye ihtiyacı olan doğalgazın büyük bir bölümünü İran’dan tedarik etmek ve İran ile ticaret yapıp ticaret hacmini arttırmak için kendince bir yol bulmak zorundaydı.

Bunun için Halkbank’ta İran adına bir TL hesabı açıldıancak İran TL’yi Uluslarararası dolaşıma sokamadığı için bu mebla karşılığınca Türkiye’den külçe altın almaya başladı.

ABD, 2013 Temmuz’unda ambargo kararını daha da sertleştirerek  İran ile yapılan külçe altın transferini de yasakladı.

Türkiye ile İran arasındaki ticaretin Türkiye ayağındaki şirket Zarrap’ın şirketiydi ve Halkbank bu ticarette sadece aracılık görevi üstleniyordu. Ve uluslararası ticaret hukukuna aykırı hiçbir işlemin içinde de değildi.

Üstelik bu yöntemi uygulayarak Alman, Fransız ve Amerikan şirketleri de  İran içinde dev projeleri gerçekleştiriyordu.

( Amerikan firmaları Bunge ve Cargill ambargoya rağmen yıllarca el altından İran ile büyük meblalarda ticaret yapıp İran parasını oluk oluk ABD’ye akıtıyordu. )

Halkbank’ın devasa bir büyüklüğe ulaşmış olması ve daha da büyüyecek oluşu ABD ve İsrail finansal çevreleri için büyük bir tehditti ve Halkbank bir şekilde durdurulmalıydı.

Çünkü para demek güç demekti ve güç demek de büyük bir devlet olmak anlamına geliyordu.

Ve 17- 25 Aralık sürecinde düğmeye basıldı. Ayakkabı kutusundaki paralar ( AKP: Ayakkabı Kutusundaki Paralar ) denilerek, para sayma makinaları ve onlarca klasör dosya ile Fetöcü emniyet ve yargı unsurları devasa bir algı operasyonuna imza atarak en nihayetinde bütün bu sürece  Erdoğan’ı da katarak büyük bir darbeye kalkıştılar.

Hedef, Gezi ayaklanmalarında olduğu gibi ( daha doğrusu Gezi’de başaramadıkları için )  Erdoğan üstünden  yine Türkiye idi.

Çünkü Türkiye, 150 yıllık rüyasından uyanmaya başlamış, ,TANAP-Türk akımı, Nükleer santral, Kanal İstanbul gibi vs vs… gibi büyük projelere soyunmuşTİKA ile bütün gönül coğrafyasında tekrar filizlenmiş, bütün bunlar neticesinde ABD ve İSRAİL’İn bindiği dalı keser bir hüviyete bürünür olmuştu.

Kısacası Erbakan’ın ne kadar hayali varsa, bayrağı devralan öğrencisi bu hayalleri gerçekleştirmeye başlamıştı.

D8 hayali; 28 Şubat postmodern darbesiyle biten Erbakan’ın, öğrencisi de bu yoldan gitmeyi tercih ettiyse bir şekilde o da devrilecekti.

(Sen kalk rezerv para olan doları bitirecek antlaşmaları imzala… Libya’ya, Endonazya’ya, Pakistan’a, Mısır’a geziler düzenle. D8’i kur ve ortak bir para biriminden bahset. Yaşatır mı seni Coni’nin içimizdeki satılmışları. Önce kolalisyon hükümetinden çekilirler, onlardan olan Cumhurbaşkanı ile seni al aşağı ederler, sonra yargıdaki satılmışlarıyla partini kapatırlar,  o da olmazsa en son olarak da  süpürge hareketıyla NATO andı içen askerlerini üstüne sürerler. )

Dikkat ederseniz, D8’i imzalayan devlet başkanlarının tamamı ya askeri darbeyle devrildi ya da bir şekilde suikaste uğrayarak kaza sosuyla öldürüldü.

(Tıpkı Menderes’in, Özal’ın, Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Adnan Kahveci’nin, Recep Yazcıoğlu’nun öldürülüşü gibi… )

Tıpkı Erdoğan’ın sol kolu Mısır’da Mursi’nin; sağ kolu Pakistan’da Navaz Şerif’in( Türk Rus gerginliğinde Türkiye’nin nükleer silahı yoksa gardaşı Pakistan’ın var, Türkiye Katar’a asker gönderirse Tütkiye’yi destekleriz diyen Navaz )  devrildiği gibi…

Ve tıpkı Arap Baharı sosu gibi…Katledilen Kaddafi, Saddam gibi…

Bütün bunlar ABD – İsrail siyonist düzeni için elzemdi. Onların yaşaması ve büyümesi için bizim sömürülmemiz ve gerekirse ölmemiz lazımdı.

Bunun için de yapıyı taaa en başından muhteşem icra ettiler. Aslında bu, onların İngilizlerden öğrendikleri bir şeydi. Ama İngilizlerden bizi Yalta’da devraltıktan sonra NATO  / Gladyo formatıyla formatladılar.

Bizim içimize altmış yıldır FETÖ’yü ve kırk yıldır PKK’yı nasıl yerleştirdilerse  bu ülkelere de bu minvalde  hizmetkarlarını, hainlerini, köpeklerini aynı yöntemlerle yerleştirdiler.

İşte bu Fetöcü hainler  Halkbank’a baskın yaparak bankanın bütün data verilerine el koyup bütün verileri bugünlere beşiklik etmesi için taaa o günden CIA’e teslim ettiler.

( İstanbul’daki TİB binasını inceleyen uzmanlar, ucu nereye vardığı bilinmeyen kablolar olduğu gerekçesiyle bina iletişim şemasını çözemedikleri için binanın  yıkılmasının en doğru iş olacağını söylemişlerdi. Çünkü devletin kılcal damarlarına sızmış Fetöcüler gerek askeriyede, gerek hukukta, gerekse emniyette  ve gerekse de bürokrasinin diğer alanlarındaki tüm mahrem yazışmaları, bilgileri bu TİB binasından izleyerek, yasa sosuyla yasa dışı dinleyerek, kayıt altına alarak CIA’e servis ediyordu. )

Devlet, bizimdi ama bizi yöneten bizden gözüken onlardı.

Ah, onlar…

17-25 Aralık sürecinde; ülkenin dünya çapında ses getirecek en büyük projelerine ( üçüncü havaalanı, üçüncü köprü vs… )  imza atan iş adamlarını da bu sürece dahil ederek Erdoğan üzerinden Türkiye’yi durdurmak, eskiden olduğu gibi yine  fabrika ayarlarına döndürmek isteyenler de onlardı.

Hatırlayın 17- 25 Aralık’tan hemen önce ABD Büyükelçisi Rİcardone, diğer ülkelerin elçileriyle yaptığı bir konuşma esnasında Erdoğan’a atfen, aynen şunları söylüyordu:

Yakındabüyük  bir imparatorluğun çöküşüne şahit olacaksınız.

Siyaset de bu işin tam merkezindeydi.

Bu süreç başlamadan sadece on gün önce malumunuz olan muhalefet lideri, resmi programda gösterilmeyen  bir geziye çıkıyor ve ABD’de kritik isimlerle görüşüyordu.

Fetöcü üst düzey isimlerle bir araya gelip, kendisine söylenen, biz harekete geçsek tavrınız ne olur sorusuna, siyaseten gereğini yaparız diye cevap vererek bir şekilde diyetini ödüyordu.

17- 25 Aralık;

“Fetö- iç siyaset ve CIA” saç ayağında gerçekleştirilen ve bir nevi 15Temmuz’un provası ya da fragmanı sayılabilecek bir ihanet girişimiydi.

ABD’de Razzap itiraflarıyla, yalanlarıyla görülen ve ülkeyi büyük bir ekonomik darboğaza sokmayı hedefleyen bir girişim olarak halan daha devam eden bir darbenin adıydı.

Bu süreçte tabii ki birtakım mide bulandıran işler, şahıslar nezdinde vuku bulmuştur. Ucu balkanlara varana kadar uzanan yolsuzluk ve rüşvet iddialarının gerçeklik payının olduğu kanısı birçok kişide hala var. Ama bu bahane edilerek devletin dibine dinamit döşemek, devleti yıkmak ya da müstemleke bir zihniyete teslim etmek hukuk aramak değil; hukuk sosuyla , sahte delilleri ve kumpasları ve algı çalışmalarını da işin içine katarak yeni Kenan Evrenleri işin başına getirmektir.

Maalesef ;

FETÖ eliyle TSK’yı çökerten ve Fetö’nün kendi satılmış köpeklerinin önünü açan Ergenekon ve Balyoz davalarını AK PARTİ;

17-25 ARALIK hukuk soslu devleti çökertme davasını MHP ve CHP;

15 Temmuz’u da farklı yönüyle ve yönleriyle CHP sahiplendiği için ( Tıpkı Gezi’yi, MİT tırlarını, Kobani olaylarını vs …sahiplendiği gibi ) FETÖ üstünden  ABD; Erdoğan’ı deviremese de  Türkiye’ye askeri, siyasi,ekonomik,kültürel ve dini  anlamda çok büyük bir darbe indirmeyi başarabildi.

Bütün bunların gerçekleşmesinde NATO ve gladyo ve hatta yeşil kuşak projesi kapsamında 60 yıldır süregelen ve devletin en kritik noktalarına yerleşen bürokratların payı çok büyüktü.

Ve maalesef 17-25 Aralık sürecinde dahil AK Parti iktidardı ama muktedir değildi.

Buradan hareketle;

Devlet içinde hala çok etkin olan kripto Fetöcü unsurlar Zarrap davasında da etkili oldular. Gerek Zarrap’ın ABD’ye bilinçli olarak gönderilmesinde gerekse de HALKBANK Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hakan Atilla’nın ABD’de tutuklatılmasında etkin rol aldılar.

Halbuki MİT bu süreci baştan okuyup bu iki kritik isimle ilgili strateji oluşturmalıydı. Gerekirse Zarrap sorgulanmalıydı ve Atilla da ABD’ye gönderilmemeliydi.

Gelin görün ki Pers aklı bu süreci taaa başından okumuş ve adı Zarrap ile anılan ve Zarrap’ın ortağı olan kendi vatandaşını güya yargılamış, güya idama mahkum etmiş gibi yaparak koruma altına almayı bile düşünebilmişken biz yine büyük bir örümcek ağına düşmeyi kendi çabamızla, beceriksizliğimizle ve içteki satılmışların tesiriyle başarabilmiştik.

 

( Devam edeceğiz )

 

 

 

 

 

Bu Haber 964 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Halkımız Yayla Şenliklerine Doyacak””Halkımız Yayla Şenliklerine Doyacak”TRABZON;Şalpazarı halkımızın büyük bir çoğunlu...
”Gurbet’ten Şehitler Kupası Geldi””Gurbet’ten Şehitler Kupası Geldi”TRABZON; Şalpazarı’lı hemşehrilerimizin yoğun olduğu...
” 3’Üncü Kitap Okuma Yarışması Pazar Günü Gerçekleşecek”” 3’Üncü Kitap Okuma Yarışması Pazar Günü Gerçekleşecek”Trabzon Büyükşehir Belediyesinin geleneksel hale...
”Çabuk; Bu Sefer Kaybetmeyelim””Çabuk; Bu Sefer Kaybetmeyelim”TRABZON;Şalpazarı AK Parti İlçe Başkanı...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Halkımız Yayla Şenliklerine Doyacak””Halkımız Yayla Şenliklerine Doyacak”TRABZON;Şalpazarı halkımızın büyük bir çoğunlu İlçe dışı Yurt...
”TEŞEKKÜR EDERİZ””TEŞEKKÜR EDERİZ”Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş köyü sakinlerinden olan Merhum...
”Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti”;Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
”Şalpazarı Nereye Koşuyor””Şalpazarı Nereye Koşuyor”Şalpazarı Nereye Koşuyor derler ya bir tüten bacası bile...
”Şalpazar’nın Yeri Bende Başkadır ‘”Şalpazar’nın Yeri Bende Başkadır ‘”Maçka da Bulunan Dostlarımızı Ziyaret Ettik” Şalpazarı Orman...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
”Fatih Yılmaz Aday Adaylığını Açıkladı””Fatih Yılmaz Aday Adaylığını Açıkladı”TRABZON;Şalpazarı AK Parti Belediye Başkan aday adaylığına 2014...
”Gurbet’ten Şehitler Kupası Geldi””Gurbet’ten Şehitler Kupası Geldi”TRABZON; Şalpazarı’lı hemşehrilerimizin yoğun olduğu Şehzadeler şehri İstanbul’un...
”Kemal Türkmen Aday Adaylığını Açıkladı””Kemal Türkmen Aday Adaylığını Açıkladı”Aziz dostlar; çok kıymetli kardeşlerim, değerli basın mensupları...
”Dereköy Derneği Olağan Genel Kurul Çağrısı Yaptı””Dereköy Derneği Olağan Genel Kurul Çağrısı Yaptı”Merkezi İstanbul da bulunan Trabzon Şalpazarı Dereköy’lüleri Kültür...
”Mehmet Muhcu Aday Adaylığını Açıkladı””Mehmet Muhcu Aday Adaylığını Açıkladı”Mehmet Muhcu aday adaylığını açıkladı. Ak Parti Şalpazarı...
” Pelitçik Derneği’nden,Örnek Davranış “Geleceğe Bir Işık Tut” Kampanyası”” Pelitçik Derneği’nden,Örnek Davranış “Geleceğe Bir Işık Tut” Kampanyası”'' Pelitçik Derneği’nden,Örnek Davranış “Geleceğe Bir Işık Tut”...
”Aydın ve Ekibi Güven Tazeledi””Aydın ve Ekibi Güven Tazeledi”Diyanet Sen Trabzon Şubesinin 6.Olağan Genel Kurul Toplantısında...
”TSSF Başkan’lığı Trabzon da Sualtı Ragbisi Düzenledi””TSSF Başkan’lığı Trabzon da Sualtı Ragbisi Düzenledi”TRABZON; Şalpazarı İlçemize bağlı Üzümözü mahallesi sakini gururumuz...
”Kurukız’dan Karaman’a Taziye Ziyareti””Kurukız’dan Karaman’a Taziye Ziyareti””Kurukız’dan Karaman’a Taziye...
‘Trabzon CHP Milletvekili Ahmet Kaya Şalpazarı’na Teşekküre Geldi”‘Trabzon CHP Milletvekili Ahmet Kaya Şalpazarı’na Teşekküre Geldi”'Trabzon CHP Milletvekili Ahmet Kaya Şalpazarı’na Teşekküre...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Sorry, there are no polls available at the moment.
  • bursa escort escort beylikdüzü escort bursa bayan escort istanbul escort istanbul escort mersin escort kayseri bayan escort bayan bursa kocaeli escort bayanlar atasehir escort bayanlar istanbul escort maç izle