”Plakaya Değil; Yüzümüze, Ruhumuza Yazılan Hezimet…” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Plakaya Değil; Yüzümüze, Ruhumuza Yazılan Hezimet…”
”Plakaya Değil; Yüzümüze, Ruhumuza Yazılan Hezimet…”
  Sondan başlayalım. Kadir Keleş’in maçın son anında plakayı yazdırmasından… Öyle bir vuruyor ki Kadir, kadir kıymet bilmeyenlere nazire yaparcasına… Vururken de:  alın, milyonluk eşeklerinizi başınıza çalın türünden bir ruh...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

 

Sondan başlayalım.

Kadir Keleş’in maçın son anında plakayı yazdırmasından…

Öyle bir vuruyor ki Kadir, kadir kıymet bilmeyenlere nazire yaparcasına… Vururken de:  alın, milyonluk eşeklerinizi başınıza çalın türünden bir ruh haliyle… Bizi gönderdiniz, bari aldıklarınız bizim kadar oynayabilseydi dercesine…

 

Takım adeta ilistir… Hatta ilistirin de gözeneği olmayan türünden…

Hani havuz problemleri vardır. İki musluk şu saatte şu kadar dolduruyor, alttan bir musluk şu saatte boşaltırsa diye başlayan matematik hesapları…

Bu takım da aynen bu hesap… Dolduran değil boşaltan musluk sayısı o kadar fazla ki…

1 Abdulkadir doldurdu

6 musluk dipten rakiple boşalttı…

61 tersten hanemize yazıldı.

Burak’ı değil, Ronaldo’yu da alsan bu defans yapısı bu hoca zihniyetiyle 3 atarsın dört yersin, iki atarsın 3 yersin ya da ligin en az gol atan takımı karşısında averaj takımına düşersin.

Şu Drica denen şu adam… Hangi gözle görüldü alındı. Kim izledi, hangi raporu verdi. Hangi menajer bu adamı kakaladı.

Sadece bu maç değil bu sezon oynadığı tüm maçların tamamında rezaletti bu adam.  Ağır sıklet boksörü gibi. Bütün gidiyor, belini bile çeviremiyor. Nerede duracağını, nasıl topa girileceğini bilmekten bile aciz.İlk yarıda yenilen üç golün hepsinde bizzat hatası var.

Rakibin bir şey yapmasına gerek yoktu zaten, biz onlar adına da her şeyi yaptık, gol de attık kalemize. Adamlar sadece olması gerekeni yaptı. Yani, oyun disiplini, oyun düzeni ve her şeyden önce etkili savunma. Kazandığımız bütün duran toplarda bile çizgi halinde çok başarılı ofsayt taktiği uyguladılar.

Biz hiçbir şeyi yapmasak, sadece defans yapmayı becerebilsek bileinanın o bile kâfiydi… Çünkü Burak gibi bir adam eninde sonunda golü atardı zaten.

Ligin diğer maçlarını da izliyorum. Bu kadar kötü bir savunma hiçbir takımda yok. Böyle sıradan adamlar emin olun bir alt ligde de yok. Bu kadar büyük paralar verip, bu kadar adamları bir araya getirip, bu kadar muhteşem bir kadro kurup

defansı; sıradan, basit, bayağı, ağır, hantal, çapsız, duracağı yeri bilmeyen vs. adamlardan oluşturmak, uçak yapıp dauçağın ineceğini hesaplamamaktan başka bir şey değildir.

 

Ligin en az gol yiyen ekibinin defansının iki bel kemiği… Yumlu ve Caner… Birkaç yıl öncesine kadar bir kaşık suda boğduğumuz adamlardı bunlar. Bizim evlatlarımız, bizim oyuncularımız.

Soner, Henrike, Kadir, Caner, Yumlu…

Hepsinin de emin olun içleri sızladı bugün. İsyan ettiler, Sosa’nın bir parasına bir de oynadığı oyuna baktılar, boyunlarını büktüler. Drica’ya belki de içten içe ana avrat sövdüler.

Beğenmeyip yolladığımız bu oyuncular bile elli gömlek üstündür, Drica’dan, Mas’tan, Hugucan’dan, Perreria’dan…

Kızmayın ama her giden bir ah bıraktı bu takım üstünde. Üç ay maaş alamayan kulüp personeline maaş ödenemezken Sosa’nın karısı -müstakbel yengemiz özel uçaklardan inerken kulüp personelinin ahı göklere çıktı.

Geçen yıl feda değip kulübe aldığı ücretin neredeyse yarısını bırakan kaptan Onur’un bile bir yürek burukluğu vardır. Hele ki Sosa’yı, Kucka’yı görünce… Hele ki 6 tane golü kalesinde görünce…

En çok da Rizelinin ahı vardır diyeceğim, hepiniz söveceksiniz. Sövün ama doğruya doğru demekten de geri durmayacağım.

 

Acımızdan, öfkemizden kaynaklı ah edişimiz göğü tutsa da görünen o ki çok ah aldık ki böyleyiz.

Beklenen, Ersun’un istifası… Haftalardır kızdığımız, yanlışlarını saydığımız Ersun gider, kol kırılır yen de içinde kalır diyecektim…

Baktım ki alkollü bir şekilde şarampole yuvarlanan arabadan çıkan şoför gibi açıklama yapıyor yayıncı kuruluşta HOCAMIZ.

Araba gaz yemiyor, şarampole yuvarlanınca da fren tutmuyor diye suçu ve faturayı arabaya kesen alkollü şoför moduyla konuştu ve gitti.

Ersun istifa etse ne olur ( zaten üçüncü gelişi), yönetim gitse ne olur. Zihniyet değişmedikten sonra…

GaybanaZihniyet hiç değişmedi ki zaten…

Sadri Şener, İbrahim Hacıosmanoğlu ve şimdiki Muharrem Usta…

Son 8 yılda üç başkan, en az 10 hoca ve en az harcanan 500 milyon para…

Devasa paralar, bakır bile etmeyen adamlara menajerler üzerinden verilen altınlar… Ve kandırılan sen, ben biz… Yani bu taraftar…

Bir Sosa’nın bir Kuçka’nın parası kadar takım değeri olmayan Göztepe’ye, Alanyaspor’a ve de tarihi bir farkla Akhisar’a yenilmeyibaşka ne ile açıklayacaksın.

Hatta bana kalırsa Onur’un yediği 6 golün birçoğunda da Kucka – Sosa veya Burak transferindeki uçuk ücretlerin de bir izdüşümü vardı.

Sadece Onur’un takım kaptanı olarak onuru kırılmadı. Takımın da ayarı, ahengi bozuldu. Ki özellikle asist kralı Yusuf, Sosa’nın gelişiyle neredeyse dibe vurdu.

Demek ki derinlerde derin sorunlar var ki geçen yılın ikinci yarısına damga vuran bu takım ( Burak- Kucka- Sosa olmadan ) ONUR’suzlaştı.

Farkında mısınız her sene farklı bir rekor kırmaya başladık.  Bu seneki rekor,hem ligin en çok gol yiyen takımı hem de kendi tarihinin ilk sekiz hafta itibariyle yediği en yüksek gol sayısı…

Olsun, ne olacak ki… Çakırkeyfe devam…

Belli ki Katar kaynaklı katar katar paralar katılmış menajerlere, Trabzon’un malı deniz yemeyen domuz misali yürüyor işler.

Bu zihniyetle çok açık söyleyeyim ki en az on yıl daha şampiyonluk gelmez. Ya gideceğiz Abdulkadirler Yusuflar bulup kendi dokumuzla eskisi gibi şampiyonluklar kovalayacağız ya da çok cüzi oyuncular bulup ilk on içinde kalacağız.

Yoksa 32’sindeki adamlara 30 -40 milyon verip başarı gelmeyince de iflasın eşiğinde tarihe karışacağız.

Onur, zihnen bitmiş. Ersun hem ruhen hem zihnen bitmiş, yönetim ise her yönüyle bitmiş, bitirmiş…

Bütün bunlar içerisinde en acısı da tam yazıyı bitirmek üzereyken amcasıyla maçtan gelen 8 yaşındaki oğlumun yüzündeki, YÜREĞİNDEKİ hezimetle kahrolmak…

Hakkın yok buna Ersun Hoca, hakkın yok buna  Muharrem USTA…

 

Ezcümle… PLAKAYA DEĞİL; YÜZÜMÜZE, RUHUMUZA YAZILAN HEZİMET…

 

Bu Haber 3.662 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Sorry, there are no polls available at the moment.