''Mahşeri Kalabalık Hacı Seher Çakır'ı Üzümözü'nde Ebediyete Uğurladı'' - ...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com... | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
19 Ocak 2018 Cuma
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Mahşeri Kalabalık Hacı Seher Çakır’ı Üzümözü’nde Ebediyete Uğurladı”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

”Mahşeri Kalabalık Hacı Seher Çakır’ı Üzümözü’nde Ebediyete Uğurladı” Şalpazarı İlçemize bağlı üzümözü mahallesi sakinleri Çakıroğullarından Hacı Hamit  Çakır eşi Hacı Seher Çakır  evin önünde bulunan incir ağacından incir aldığı sırada dengesini kaybederek duvardan taşıt yoluna düşmesiyle kaldırıldığı Trabzon Kaş üstü eğitim ve araştırma hastanesindeki 15 günlük  yaşam mücadelesine dün sabah saatlerinde yenik düşmüştü.(1938) doğumlu (79) yaşında evli  (5) kız (5) erkek çocuk  annesi olan Hacı Seher Çakır  (1974) yılında Ağasar Deresine Kurban verdiği oğlu Oktay (12)  kabri  yanında 43 yıl sonra ebediyete uğurlandı.

Hacı Seher Çakır’ın cenaze merasimi uzun yıllar ikamet ettiği evinin bahçesinden cenaze namazı kılınmak için alınarak Kırcavu camisine götürülmeden cenazeye katılanlardan helallik alındığı video

Merhumun cenaze merasimi mahşeri bir kalabalıkla Kırcavu cami avlusunda kılındı.

Merhume Hacı Seher Çakır’ın cenaze merasimi cenazeye yoğun katılımdan dolayı 30 dakikalık gecikmeyle aile kabrsistanlığına ulaştırıldı ve burada dualarla ebediyete uğurlandı ani olarak Annelerini kaybeden merhumun çocuklarını defin sırasında Annelerinin kabrine su serpiştirerek Rahmet dileklerinde bulundular.

 

Merhum Hacı Seher Çakır’la 11.11.2014 yılındaki özel röportajımız görüntüsü ve Gazetelere verilen teşekkür yazısı ve gazeteyle aynı anda Şalpazarı ses Haberdeki”Beni Sağlığıma Kavuşturdu” haberin detayını si değerli okuyucularımıza bir defa daha yayınlıyoruz.

 

 

Beni Sağlığıma Kavuşturdu

 

Şalpazarı İlçemize bağlı üzümözü mahallesi sakinleri Çakıroğullarından Hacı Hamit  Çakır eşi Hacı Seher Çakır (1938) doğumlu (76) yaşında evli  (5) kız (5) erkek çocuk  annesi olan Hacı Seher Çakır  (1974)yılında Ağasar Deresine Kurban verdiği oğlu Oktay (12) yaşında o günden beridir çektiği strese dayalı hastalıkla mücadele başladığını belirtti Gazetemizin Şalpazarı Temsilcisine anlatan Hacı Seher Çakır Genç Yaşta Ölen Oğlu Oktay Çakır’a Çok Üzülüyor.

Oktay’ımı Ağasar Deresi Aldı

 

Çok sevdiği canının bir parçası olarak gördüğü genç yaşta arkadaşlarıyla beraber Ağasar Deresinde bulunan suya kurban vermesiyle evlat hasreti Seher Çakır’ı her geçen gün  biraz daha üzüntüye boğmasının ardından   (40) yılı aşkın bir zamandır üzüntü ve strese dayalı olarak yakalanmış olduğu Bacak Sendorumu hastalığıyla mücadelesi  zamanla Seher Çakırın yürümesini de engellemiş  tedavisini yaptırmak için çalmadık kapı gitmedik Doktor kalmadığını belirten Hacı Seher Çakır  sözlerine şöyle devam ediyor.

 

Hacı Seher Çakır yakalanmış olduğu bu hastalığın illetinden eşinin Almanya da çalıştığı zamanlar da orada  da derdine derman bulamamış.

Eşi ve Çocuklarının bir kısmı Yurtdışında bir kısmı ise Türkiye de olmasının yanında her gün doktor kapılarında dolanmaya derdine derman aramaya sürdürdüğü sırada bir aile dostu kendisini mutlu kılacak haber verir Seher Anaya.

 

Artık her kesimden Seher Ananın  Hastalığ’ını duymayan kalmamış kendisine yardım etmeye çalışılıyormuşlar  deyim yerindeyse anlatmasına göre hastalık hastası olduğunu belirtiyor.

 

Uykularım Kaçıyor Uyamıyordum

 

Kaç senelerdir bende bir can darlığı vardı o dizlerimde. Bu kollarıma  çıkıyordu   dizlerime vura vura yatağa iyice halden düştüm. Sabahlara kadar  balkonlarda evin içinde dolanıp dururdum.

Artık her şeyden medet umar hale geldim kim bana yardım yapacağını söylese ona  elimden gelen desteğe hazır olduğumu söyleme karşın bu güne kadar huzuru bulamadım.

 

Beni Yaşama Bağlayan Haber Geldi

 

Bu şekilde devam eden Hastalık Hastası olan Hacı Seher Çakır  Trabzon Akçaabat ta buluna Medicalpark  Hastanesindeki bulunan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları-Psikiyatri Doktoru : Gökhan Kandemir ismini  kendisine anlatan Aile dostunun tavsiyesi üzerine  hiç tereddüt etmeden tedavisini yaptırmaya Hastaneye koşmuş yapılan tedavi sonunda dile kolay  40 yıl mücadele ettiği hastalıktan 2 aylık tedavi sonunda büyük bir başarıyla eski sağlığına kavuşmuş.

 

Beni İyileştiren Doktoru Gazetelere Yazdıracağım

 

 

Bir dost tavsiyesiyle gittiğim Trabzon Akçaabat Medicalpark Hastanesinde görevli Ruh Sağlığı ve Hastalıkları-Psikiyatri Doktoru : Gökhan Kandemir sayesinde bir anda yeniden kendimi buldum hastalıklardan kurtuldum.

Dedim ki doktor bey ben Almanya’dan yukarı  gezdim  bir çare bulamadım, eğer sen bana bir çare bulursan seni gazeteye vereceğim dedim, ‘’Trabzon’un ünlü doktoru’’ diye. O da sözünde misin dedi. Bende sözümdeyim dedim. Eğer bende seni kurtaramazsam  tasımı tarağımı dürüp buradan giderim dedi. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları-Psikiyatri Doktoru : Gökhan Kandemir.

 

Doktor Beni İyileştirdi, Bende Sözümü Tutacağım

 

Şalpazarı İlçesine bağlı Üzümözü Mahallesi sakinlerinden Hacı Hamit Çakır Eşi Hacı Seher Çakır aniden vefat eden canının yarısı Oğlu Oktay’ın ardından yakalanmış olduğu strese dayalı olan Bacak Sendromuhastalığından doğan hastalıkla yaklaşık olarak (40) yıllık  mücadelesini Trabzon da bulunan bir özel Hastanede görevli olan Ruh Sağlığı ve Hastalıkları-Psikiyatri Doktoru : Gökhan KandemirTedavisi sonucu kendisini eski günlere dönmesini sağladığında kendisinin doktora söylediği sözü yerine getirebilmek adına ne gerekiyorsa yapmak için Temsilciliğini yaptığımız Gazetenin  Şalpazarı Temsilcisi Mustafa Özcan ve ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com ailesine

gerekli bilgileri vermiş oldu.

Hacı Seher Çakır artık yazımız yayına hazırlandığı bilgisini kendisine ulaştırdığımız anda çocuklar kadar sevinçli olduğunu artık ben sözümü tuttum Kontrolüme rahat bir şekilde gidebilirim Doktorun haberinin bulunduğu gazeteyi de kendisine sunacak olduğumdan çok mutluyum dedi.

Tabi beni hastalığımdan kurtaran Ruh Sağlığı ve Hastalıkları-Psikiyatri Doktoru : Gökhan Kandemir sonra benim sözümün karşısında duygularımı yazan siz değerli Basın Mensubu  oğlum sizlere de ne kadar teşekkür etsem azdır dedi.

Şalpazarı ses Haber ekibi olarak Hacı Seher Çakır’a geçmiş olsun der yaşamı boyunca sağlıklı günler dileriz

 

 

Bu video 3.074 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...