...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Şalpazarı’nda Fındık Budama Kursuna Yoğun Katılım”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
  1. Sorry, there are no polls available at the moment.Trabzon’un diğer ilçelerinde muhtelif zamanlarda fındık üreticisine yönelik olarak açılan düzenli  ve bol verimli fındık budama kursu Şalpazarı İlçesinde de açıldı.

Şalpazarı İlçe Kaymakamı Murat Beşikci koordinesinde İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü  İlçe Ziraat Odası ve İlçe Tarım gıda Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘’Fındık Budama’’ kursu  Şalpazarı İlçesinde bulunan Atatürk İlkokulu konferans salonunda kursa katılan kursiyerlere  kurs eğiticisi Ziraat  Mühendisi Erdal Yığcı tarafından gerekli bilgiler anlatılıyor.

Şalpazarı Atatürk okulu konferans salonunda gerçekleşen  kursla ilgili olarak bilgi veren Şalpazarı Halk Eğitim Müdürü Temel Dural ‘’Fındık Budama ‘’Kursu’na 40’ye yakın kursiyer katıldı bu katılan kursiyerlerin içinde tek bir tane de bayan kursiyerimiz bulunuyor biz ilerleyen günlerde bu kursların devamını sağlamaya çalışacağız fındık budama kursuna katılacak olan bayan kursiyerlerin artmasını diliyorum.

3 Gün Teorik 1 Gün Uygulamalı Eğitim  

Şalpazarı Atatürk Okulu Konferans salonunda Ziraat Mühendisi Erdal Yığcı tarafından kursa kayılan katılımcılara 3 gün teorik 1 günde bahçede uygulamalı eğitim veriliyor.

 

Halk Eğitim Müdürü Dural İyi Verim İçin Bu Kurs Gerekli ilçemizde randımanı ve verimi yüksek fındık bahçeleri oluşturmak ve bu bahçelerin bölgemizde sayısının artmasına örnek olmaktır. Kursta verilen eğitim ardından çiftçilerimiz sertifikalı fındık budayıcısı olacak.   Ülkemiz ve bölgemiz ekonomisinin can damarı olan fındığın hak ettiği değeri bulması için tüm paydaşlarla fındık için ortak çalışmalar yürütmeye hazırız.  Bu kursun ilçemize üreticimize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Yardıma Muhtaç Olanların Bahçeleri Kaymakamlık Tarafından Budanacak Şalpazarı İlçe Kaymakamı Murat Beşikci İlçedeyardıma muhtaç olanların fındık bahçelerini İlçe kaymakamlığı tarafından ‘’SYDV’’ tarafından yardım yapılan aillerin budaması Kaymakamlık tarafından kursiyerlere yaptırılıcak ve ücretleri Kaymakamlık tarfından ödeneceğini İlçe Kaymakamımız Beşikci Belirtti.

 

Bu video 6.456 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa