...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”Prf. Dr. Mehmet Okuyan Şalpazarı’nda Konferans Verdi.”
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Şalpazarı İmam Hatipliler Derneği tarafından düzenlenen Kur’an ve Gençlik sunuştayı Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın katılımı ile gerçekleşti.

Sunuştayın açılış konuşmasını Samsun 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Şalpazarılı hemşehrimiz Yrd. Doç. Dr. Mustafa Kara  gerçekleştirdi. Kara yaptığı açılış konuşmasında ülkemizin 15 Temmuz süreci yaşadığını, kendine Müslüman diyenlerin ülkeyi ve milleti zora soktuğunu dile getirerek cemaat ve tarikatların ülkeye ve millete karşı zararlı bir dönüşüme uğradıklarını belirtti. Şalpazarı İmam Hatipliler Derneği’ne sunuştayı düzenledikleri için teşekkür etti ve bu derneğe maddi ve manevi desteklerini sürdüreceklerini söyledi.

Okuyan, cemaatlerin, tarikatların ve bazı insanların İslam’da bazı ayetleri çarpıtarak insanları kendi amaçları doğrultusunda kullandığını belirtip insanların Kur’anı hakkıyla anlayabilmesinin yollarından bahsetti.

 

Şalpazarı Cinkaya düğün salonunda gerçekleşen Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın  konferansına İlçe halkı yeteri kadar ilgi göstermediği gözlere takıldı. Şalpazarı’nda yer alan bazı cemaat ve tarikat müridleri sosyal medyada Prof. Dr. Mehmet Okuyan’ın Şalpazarı’na gelmesine sert bir şekilde karşı çıkmışlardı.

Prof. Dr. Mehmet Okuyan Kimdir ?

1965 yılında Trabzon Çaykara’da doğdu. İlköğrenimini Trabzon Çaykara’da tamamladıktan sonra, orta öğrenimini Trabzon Hayrat’ta bitirdi. 1983 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ne kaydoldu. 1987 yılında mezun oldu. 1988 yılında aynı fakültede Tefsir Anabilim Dalı’nda Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1990 yılında Yüksek Lisans’ını, 1994 yılında da Doktora çalışmalarını tamamladı. Aynı yıl Yardımcı Doçentlik kadrosuna atandı. 2002 yılında Doçent, Şubat 2008’de ise Profesör unvanını aldı. Halen OMÜ İlahiyat Fakültesi Tefsir Anabilim Dalı’nda öğretim üyeliğine devam etmektedir. 3 çocuk babasıdır; Arapça ve İngilizce bilmektedir.

Haber Kaynağı ;Gündem Yazar Şalpazarı

 

Bu video 1.910 kez izlendi
Benzer Videolar
Yukarı Geri Ana Sayfa