”KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…”
”KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…”
KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK… KYK yurt sonuçlarına göre yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, yurtlara kayıt işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecekken, dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda giderek şahsen kaydını yapabilecek. Yurt kayıt işlemleri 9...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…

KYK yurt sonuçlarına göre yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, yurtlara kayıt işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecekken, dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda giderek şahsen kaydını yapabilecek. Yurt kayıt işlemleri 9 Eylül 2017 tarihine kadar alınacak.

KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…

KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…

Yukarıdaki haberle, yazının başlığında geçen KHK’nın ne gibi bir ilgisi olabilir, diye düşünüyorsunuz tabii olarak…

Bu sene bazı öğrencilerimiz il dışındaki üniversiteleri kazandı.

Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirleri kazanan ve maddi durumu da çok da iyi olmayan birkaç öğrencim, kendilerine yurt çıkmadığını söyledi.

İşte Feto,
yıllarca buralardan ve bu durumdan istifade ederek yüzbinlerce gencimizi devşirip kendi emelleri uğruna kullandı.

Maddi durumu yetersiz, şehir hayatından çok uzak, saf ve gariban ve daha 18′ inde olan kaç nesil bunların ağına itildi.

Ve hepsini hizmet büyüsüyle büyüleyip, her birini bir yerlere yerleştirdikten sonra himmet başlığı altında haraca bağladı.

Vedevletin stratejik kurumlarında görevli ( emniyet, adalet, yargı ) kendi örgüt üyelerine her türlü pisliği ve ihaneti yaptırarak, finali 15 Temmuz işgal girişimiyle taçlandırdı.(! )

“Zombileştirilen, mankurtlaştırılan gençlerimizle Fetö” kaç nesli heba etti.

Hedefe giden her yol mubahtı onlar için. Kırk yıl, ilmek ilmek din kisvesiyle işlenen yüzbinlerce genç…

Özellikle Kamuda;

Hak yiyerek, gasbederek, kumpas kurarak, kendinden olmayanı tasfiye ederek ve soru çalarak büyüdükçe büyüyen bir yapı haline geldi.

Askeriyenin içinde çok çok derinden ve gizliden örgütlenen Fetö, 1987 yılında ilk defa sorular çalmaya başladı. Askeri Okullara giriş sınav sorularını daha sonra da Kurmaylık gibi çok çok stratejik rütbeler için yapılan sınavların soruları çalınarak  “ rüya motifleriyle, sevap motivasyonuyla, hizmet hezeyanlarıyla”  akabinde örgüt üyelerine Kuran’a el bastırılarak, yeminler ettirilerek ezberletildi.

Peygamber Ocağı şiarıyla bildiğimiz Askeriyenin, darbelerden dolayı halk nezdinde olumsuz intibaını, Fetö;  sosyolojik zeminde çok iyi kullandı.

Devletin diğer alanlarına sızışları ise gerçekten çok çok daha ilginçti. Hatasızdı, kusursuzdu kılıfına çok uygundu ve çok da zekiceydi ve şeytancaydı.

Hatırlayın:

İlk defa rahmetli Ecevit döneminde başlayan DMS (Devlet Memurluğu sınavı ) toplumda Halkçı Ecevit naralarının tekrardan yükselmesine vesile olmuştu. Çünkü, devlet malı deniz yemeyen domuz parolasıyla yıllarca devleti yönetenler ve adına DAYI denilen bu bürokratik, oligarşik sünepe takımın birçoğu “ rüşvet, iltimas, ben yaptım oldu, bugün git yarın gel, hamili kart yakınımdır.” gibi jargonlarla zikrediliyordu o yıllarda bizler tarafından.

İşte Halkçı Ecevit,

herkese Devlet kapısına açan ve her bireye fırsat eşitliği veren bu kanuna imza atmasıyla Karaoğlan adını boşuna almadığını tekrardan ispatlamıştı.

(Ne gariptir Kıbrıs’ın asıl Fatihi rahmetli Erbakan’dır, ama kaymağını yiyen rahmetli Ecevit’tir. Ve yine ne tesadüftür ki 1998’de APO’yu bize paketleyip veren ve akabinde ben de anlamdım niye verdiklerini diyen Ecevit’e Başbakanlık yolunu açan da ABD’dir.

1999’da Fetullah’a Amerika’ya gitmesi için telkinde bulunan, gitmeniz hem sizin için hem de sağlığınız için daha hayırlıdır diyen de Ecevit’tir. Ecevit’in bu jestine karşılık: “Eğer Ahirette Allah bana şefaat etme imkânı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım, diyen kişi de Fetö’dür. )

Şimdiki adıyla KPSS olan sistem,Fetö için tam da biçilmiş kaftandı. Devlet, artık en basit bir kurumuna bile alacağı en rütbesiz memurunu KPSS ile alıyordu.

(KPSS öncesini hatırlayın. Torpilin varsa yani amiyane tabirle DAYI’n varsa devlete kapağı kapaklıyordun. Garibansan, dayın var ama DAYI’n yoksa OLMAYA DEVLET CİHANDA BİR NEFES SIHHAT GİBİ” mısralarıyla sağlık olsun diyordun, nasip değilmiş diyerek de dini bir mana yükleyip kendini teselli ediyordun. )

(Hatta sahte diplomalarla “bir DAYI vesilesiyle” yıllarca devlette çalışanları zikretmeye bile gerek yok. )

İşte ne olduysa bundan sonra olmaya başladı. ÖSYM tarafından yapılan bu sınavlarda soruların çalındığı iddiası kamuoyuna yansımıştı. Üniversiteye giriş sınavından tutun, adalette, emniyette, askeriyede, Millî Eğitimde kısacası her devlet kurumuna girişte yapılan sınavlar şaibeliydi, denilmeye başlanmıştı.

Biz sadece 2010 KPSSsınavının sorularının çalındığını bilsek de muhtemeldir ki on binlerce Fetöcü, yıllardan beri bu şekilde ağrısız, sızısız devlete sızdı.

( Tabii ki hepsi bu şekilde girmemiştir, içlerinde gerçekten çok temiz ve düzgün insanlar da çoktur ama kritik ve stratejik görülen her mevkii için,  savaşta her yol mubahtır, hizmet her şeyden öncedir şırıngaları şakirtlerin beyin damarlarına enjekte edilmiştir. )

Kim bilir belki de adil gözüken bu sınav sisteminin getirilişi de Şeytani bir Fetö fikridir.

İşte Fetö,  sosyal devlet ilkesinin yetersizliğinden dolayı birçok üyesini bu şekilde devşirmiştir.

Gurbete ilk defa çıkan, amiyane tabirle civciv diye tabir edilen bir nesil; üniversiteye kayıt esnasında görevlendirilen “abiler ve ablalar” tarafından yerinde avlanmıştır.

Her şekilden, her kılıktan abi ve abla bulmak mümkündü, kayıt esnasında…

Gelen genç; entel dantelse, ava giden abi;atkuyruklu saçlı, küpelidir.

Garipse, fakirse gelen, ona uygun bir abi görevlendirilir.

Durum ablalar için de böyledir.

Dün faacede paylaştığım bu minvaldeki yazıma karşılık bir arkadaşım, kuzeninin Hacettepe Hukuk Fakültesini kazandığını ama kendisine yurt çıkmadığını söyledi ve hemen şu ifadeyi de devamına ekledi:

Fetö olsaydı, kuzenimi kaçırmazdı.

Niye kaçırsın ki… Geleceğin Danıştay, Yargıtay başkanı olmaya namzet biri neden kaçırılsın.

Oya da onun gibiler  devşirilsin ki, Fetö’nün pisliklerini kapatacak, hukuk eliyle kumpas kurup devleti yıkacak Zekeriya Öz’ler yetişsin.

Bir devletin en büyük gücü olan insan gücünü, SOSYAL DEVLET ilkesini idrak edemeyişimizden ya beyin göçü vererek ya da FETÖ “mankurt”u yaparak katlettik…

Biz;

Anadolu’nun öz evlatlarını Fetö ile devşirtip hain yaptık…

Osmanlı;

gayri Müslim çocukları devşirip Barbaros, Pargalı, Sokullu yaptı

ve BATI devşirmenin rövanşını bizden 400 sene sonra FETÖ eliyle evlatlarımızı alarak, aldı.

 

Ezcümle… KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…

 

Bu Haber 722 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Çocuklarımıza Anlatacak Bayramı Yaşatamıyoruz’’”Çocuklarımıza Anlatacak Bayramı Yaşatamıyoruz’’Çocuklarımıza Anlatacak Bayramı Yaşatamıyoruz’’ Yurdumuzda ...
”Bilecik’teki Kazanın Acısı Şalpazarı’na Düştü””Bilecik’teki Kazanın Acısı Şalpazarı’na Düştü”TRABZON;Şalpazarı Dorukkiriş mahallesi sakini olan Hüseyin...
”Çoluğun Ali Çolak Hakka Yürüdü””Çoluğun Ali Çolak Hakka Yürüdü”TRABZON; Şalpazarı İlçesine bağlı Çarlaklı...
”Şalpazarı; Düzköy Bir Ulu Çınarını Ebediyete Uğurladı””Şalpazarı; Düzköy Bir Ulu Çınarını Ebediyete Uğurladı”TRABZON;Şalpazarı İlçesine bağlı Düzköy sakinlerinden...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti”;Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
”TEŞEKKÜR EDERİZ””TEŞEKKÜR EDERİZ”Şalpazarı İlçesine bağlı Akçiriş köyü sakinlerinden olan Merhum...
”Gülay Yaşlıları  Ziyaret Ediyor””Gülay Yaşlıları Ziyaret Ediyor”30 Mart 2014 Yapılacak olan mahalli idareler seçimleri...
”Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti””Şalpazarı’lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi Etti”''Şalpazarı'lı Hemşehrimiz Engin Çırakoğlu Tuğgeneralliğe Terfi...
”Şalpazar’nın Yeri Bende Başkadır ‘”Şalpazar’nın Yeri Bende Başkadır ‘”Maçka da Bulunan Dostlarımızı Ziyaret Ettik” Şalpazarı Orman...
”Başkan Ayaz’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulunduk””Başkan Ayaz’a Hayırlı Olsun Ziyaretinde Bulunduk”TRABZON; Geçtiğimiz Perşembe günü Şalpazarı Esnaf ve Sanatkarlar...
”TSSF Başkan’lığı Trabzon da Sualtı Ragbisi Düzenledi””TSSF Başkan’lığı Trabzon da Sualtı Ragbisi Düzenledi”TRABZON; Şalpazarı İlçemize bağlı Üzümözü mahallesi sakini gururumuz...
”Fatih Mehmet Yılmaz Şalpazarı’nı Ağlattı””Fatih Mehmet Yılmaz Şalpazarı’nı Ağlattı”TRABZON;Şalpazarı İlçesine bağlı Sugören mahallesi sakinlerinden Yusuf &...
”Şalpazarı Belediyesi Kurban Keserek Araç Parkına Törenle Bir Araç Daha Kattı””Şalpazarı Belediyesi Kurban Keserek Araç Parkına Törenle Bir Araç Daha Kattı”TRABZON;Şalpazarı Belediye Başkanı Sayın Refik Kurukız 30 Mart...
NİHAYET KANAT (LANDIK )NİHAYET KANAT (LANDIK )NİHAYET KANAT (LANDIK ) Son altı yılda üç...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Sitemizi haber içeriği olarak nasıl buluyorsunuz?

      Sonuçlar

      Yükleniyor ... Yükleniyor ...