...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…”
”KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…”
KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK… KYK yurt sonuçlarına göre yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, yurtlara kayıt işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecekken, dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda giderek şahsen kaydını yapabilecek. Yurt kayıt işlemleri 9...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…

KYK yurt sonuçlarına göre yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, yurtlara kayıt işlemlerini e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecekken, dileyen öğrenciler, kazandıkları yurda giderek şahsen kaydını yapabilecek. Yurt kayıt işlemleri 9 Eylül 2017 tarihine kadar alınacak.

KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…

KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…

Yukarıdaki haberle, yazının başlığında geçen KHK’nın ne gibi bir ilgisi olabilir, diye düşünüyorsunuz tabii olarak…

Bu sene bazı öğrencilerimiz il dışındaki üniversiteleri kazandı.

Özellikle İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirleri kazanan ve maddi durumu da çok da iyi olmayan birkaç öğrencim, kendilerine yurt çıkmadığını söyledi.

İşte Feto,
yıllarca buralardan ve bu durumdan istifade ederek yüzbinlerce gencimizi devşirip kendi emelleri uğruna kullandı.

Maddi durumu yetersiz, şehir hayatından çok uzak, saf ve gariban ve daha 18′ inde olan kaç nesil bunların ağına itildi.

Ve hepsini hizmet büyüsüyle büyüleyip, her birini bir yerlere yerleştirdikten sonra himmet başlığı altında haraca bağladı.

Vedevletin stratejik kurumlarında görevli ( emniyet, adalet, yargı ) kendi örgüt üyelerine her türlü pisliği ve ihaneti yaptırarak, finali 15 Temmuz işgal girişimiyle taçlandırdı.(! )

“Zombileştirilen, mankurtlaştırılan gençlerimizle Fetö” kaç nesli heba etti.

Hedefe giden her yol mubahtı onlar için. Kırk yıl, ilmek ilmek din kisvesiyle işlenen yüzbinlerce genç…

Özellikle Kamuda;

Hak yiyerek, gasbederek, kumpas kurarak, kendinden olmayanı tasfiye ederek ve soru çalarak büyüdükçe büyüyen bir yapı haline geldi.

Askeriyenin içinde çok çok derinden ve gizliden örgütlenen Fetö, 1987 yılında ilk defa sorular çalmaya başladı. Askeri Okullara giriş sınav sorularını daha sonra da Kurmaylık gibi çok çok stratejik rütbeler için yapılan sınavların soruları çalınarak  “ rüya motifleriyle, sevap motivasyonuyla, hizmet hezeyanlarıyla”  akabinde örgüt üyelerine Kuran’a el bastırılarak, yeminler ettirilerek ezberletildi.

Peygamber Ocağı şiarıyla bildiğimiz Askeriyenin, darbelerden dolayı halk nezdinde olumsuz intibaını, Fetö;  sosyolojik zeminde çok iyi kullandı.

Devletin diğer alanlarına sızışları ise gerçekten çok çok daha ilginçti. Hatasızdı, kusursuzdu kılıfına çok uygundu ve çok da zekiceydi ve şeytancaydı.

Hatırlayın:

İlk defa rahmetli Ecevit döneminde başlayan DMS (Devlet Memurluğu sınavı ) toplumda Halkçı Ecevit naralarının tekrardan yükselmesine vesile olmuştu. Çünkü, devlet malı deniz yemeyen domuz parolasıyla yıllarca devleti yönetenler ve adına DAYI denilen bu bürokratik, oligarşik sünepe takımın birçoğu “ rüşvet, iltimas, ben yaptım oldu, bugün git yarın gel, hamili kart yakınımdır.” gibi jargonlarla zikrediliyordu o yıllarda bizler tarafından.

İşte Halkçı Ecevit,

herkese Devlet kapısına açan ve her bireye fırsat eşitliği veren bu kanuna imza atmasıyla Karaoğlan adını boşuna almadığını tekrardan ispatlamıştı.

(Ne gariptir Kıbrıs’ın asıl Fatihi rahmetli Erbakan’dır, ama kaymağını yiyen rahmetli Ecevit’tir. Ve yine ne tesadüftür ki 1998’de APO’yu bize paketleyip veren ve akabinde ben de anlamdım niye verdiklerini diyen Ecevit’e Başbakanlık yolunu açan da ABD’dir.

1999’da Fetullah’a Amerika’ya gitmesi için telkinde bulunan, gitmeniz hem sizin için hem de sağlığınız için daha hayırlıdır diyen de Ecevit’tir. Ecevit’in bu jestine karşılık: “Eğer Ahirette Allah bana şefaat etme imkânı verirse, bunu ilk önce Ecevit için kullanırım, diyen kişi de Fetö’dür. )

Şimdiki adıyla KPSS olan sistem,Fetö için tam da biçilmiş kaftandı. Devlet, artık en basit bir kurumuna bile alacağı en rütbesiz memurunu KPSS ile alıyordu.

(KPSS öncesini hatırlayın. Torpilin varsa yani amiyane tabirle DAYI’n varsa devlete kapağı kapaklıyordun. Garibansan, dayın var ama DAYI’n yoksa OLMAYA DEVLET CİHANDA BİR NEFES SIHHAT GİBİ” mısralarıyla sağlık olsun diyordun, nasip değilmiş diyerek de dini bir mana yükleyip kendini teselli ediyordun. )

(Hatta sahte diplomalarla “bir DAYI vesilesiyle” yıllarca devlette çalışanları zikretmeye bile gerek yok. )

İşte ne olduysa bundan sonra olmaya başladı. ÖSYM tarafından yapılan bu sınavlarda soruların çalındığı iddiası kamuoyuna yansımıştı. Üniversiteye giriş sınavından tutun, adalette, emniyette, askeriyede, Millî Eğitimde kısacası her devlet kurumuna girişte yapılan sınavlar şaibeliydi, denilmeye başlanmıştı.

Biz sadece 2010 KPSSsınavının sorularının çalındığını bilsek de muhtemeldir ki on binlerce Fetöcü, yıllardan beri bu şekilde ağrısız, sızısız devlete sızdı.

( Tabii ki hepsi bu şekilde girmemiştir, içlerinde gerçekten çok temiz ve düzgün insanlar da çoktur ama kritik ve stratejik görülen her mevkii için,  savaşta her yol mubahtır, hizmet her şeyden öncedir şırıngaları şakirtlerin beyin damarlarına enjekte edilmiştir. )

Kim bilir belki de adil gözüken bu sınav sisteminin getirilişi de Şeytani bir Fetö fikridir.

İşte Fetö,  sosyal devlet ilkesinin yetersizliğinden dolayı birçok üyesini bu şekilde devşirmiştir.

Gurbete ilk defa çıkan, amiyane tabirle civciv diye tabir edilen bir nesil; üniversiteye kayıt esnasında görevlendirilen “abiler ve ablalar” tarafından yerinde avlanmıştır.

Her şekilden, her kılıktan abi ve abla bulmak mümkündü, kayıt esnasında…

Gelen genç; entel dantelse, ava giden abi;atkuyruklu saçlı, küpelidir.

Garipse, fakirse gelen, ona uygun bir abi görevlendirilir.

Durum ablalar için de böyledir.

Dün faacede paylaştığım bu minvaldeki yazıma karşılık bir arkadaşım, kuzeninin Hacettepe Hukuk Fakültesini kazandığını ama kendisine yurt çıkmadığını söyledi ve hemen şu ifadeyi de devamına ekledi:

Fetö olsaydı, kuzenimi kaçırmazdı.

Niye kaçırsın ki… Geleceğin Danıştay, Yargıtay başkanı olmaya namzet biri neden kaçırılsın.

Oya da onun gibiler  devşirilsin ki, Fetö’nün pisliklerini kapatacak, hukuk eliyle kumpas kurup devleti yıkacak Zekeriya Öz’ler yetişsin.

Bir devletin en büyük gücü olan insan gücünü, SOSYAL DEVLET ilkesini idrak edemeyişimizden ya beyin göçü vererek ya da FETÖ “mankurt”u yaparak katlettik…

Biz;

Anadolu’nun öz evlatlarını Fetö ile devşirtip hain yaptık…

Osmanlı;

gayri Müslim çocukları devşirip Barbaros, Pargalı, Sokullu yaptı

ve BATI devşirmenin rövanşını bizden 400 sene sonra FETÖ eliyle evlatlarımızı alarak, aldı.

 

Ezcümle… KYK’DAN YOLLADIK, KHK’DAN ATTIK…

 

Bu Haber 692 kez Okundu
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

Yoruma kapalı.

Benzer Haberler
Yukarı Geri Ana Sayfa

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Özkan Sümer: Kaybımızı kaybettiğimiz yerde aramalıyız””Özkan Sümer: Kaybımızı kaybettiğimiz yerde aramalıyız”Bordomavi.Net’in düzenlediği “Altyapıdan Üstyapıya Trabzon...
”GİDER KEMAL GELİR CEMAL””GİDER KEMAL GELİR CEMAL”Beş maçtır kazanamayan, on üç...
”Büyükliman Kurtuluş’u İstanbul da Coşkuyla Kutladı””Büyükliman Kurtuluş’u İstanbul da Coşkuyla Kutladı”Trabzon Büyükliman ve Çevresi Kalkındırma...
”OLMAYA DEVLET CİHANDA BAHÇELİ GİBİ ””OLMAYA DEVLET CİHANDA BAHÇELİ GİBİ ”Rusya, Gürcistan, Bulgaristan, Yunanistan ve...
”Hacı Mahmut Topkara Hakka Yürüdü””Hacı Mahmut Topkara Hakka Yürüdü”''Hacı Mahmut Topkara Hakka...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
”Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti””Bahçeli;Vakfıkebir’de Akrabalarının Kabrini Ziyaret Etti”;Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
Haberimiz Ses GetirdiHaberimiz Ses GetirdiŞalpazarı ses Haber de yayınlanan Haberimiz ses getirdi....
”Şalpazar’nın Yeri Bende Başkadır ‘”Şalpazar’nın Yeri Bende Başkadır ‘”Maçka da Bulunan Dostlarımızı Ziyaret Ettik” Şalpazarı Orman...
”Ofsayta Hiç Düşmedik””Ofsayta Hiç Düşmedik”Trabzon’un merkez İlçesiyle beraber toplam 18 İlçesinden tek...
”Geyikli’li J. Uzm. Çvş. Ali Bayraktar Askeri Törenle Uğurlandı””Geyikli’li J. Uzm. Çvş. Ali Bayraktar Askeri Törenle Uğurlandı”Bu gün Şalpazarı Geyikli mahallesi sakini emekli J. Uzm....
”GİDER KEMAL GELİR CEMAL””GİDER KEMAL GELİR CEMAL”Beş maçtır kazanamayan, on üç maçtır da yenilmeyen...
”Özkan Sümer: Kaybımızı kaybettiğimiz yerde aramalıyız””Özkan Sümer: Kaybımızı kaybettiğimiz yerde aramalıyız”Bordomavi.Net’in düzenlediği “Altyapıdan Üstyapıya Trabzon Futbolu” adlı panele...
”Geyikli’li J. Uzm. Çvş. Ali Bayraktar Askeri Törenle Uğurlandı””Geyikli’li J. Uzm. Çvş. Ali Bayraktar Askeri Törenle Uğurlandı”Bu gün Şalpazarı Geyikli mahallesi sakini emekli J. Uzm....
”AK Parti Şalpazarı Gençlik Kolları’nda Nöbet Değişimi””AK Parti Şalpazarı Gençlik Kolları’nda Nöbet Değişimi””AK Parti Şalpazarı Gençlik Kolları’nda Nöbet Değişimi”AK Parti...
”SEN ANLAT KARADENİZ DİZİSİ NEYİ AMAÇLIYOR!””SEN ANLAT KARADENİZ DİZİSİ NEYİ AMAÇLIYOR!”''SEN ANLAT KARADENİZ DİZİSİ NEYİ AMAÇLIYOR!''...
”Nereden  Geldik Nereye Gidiyoruz””Nereden  Geldik Nereye Gidiyoruz”''Nereden  Geldik Nereye...
”Torba yasadan internet yasakları çıktı””Torba yasadan internet yasakları çıktı”''Torba yasadan internet yasakları...

TRT Spor Haberler

  • Anket

    • Sitemizi haber içeriği olarak nasıl buluyorsunuz?

      Sonuçlar

      Yükleniyor ... Yükleniyor ...