”26. Uluslararası Şalpazarı Acısu Hıdırellez Kültür Bahar Bayramı Şenliği Yapıldı” | …ŞALPAZARI SES… SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com…
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...
...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

" RADYO AĞASAR " (Dinlemek için play tuşuna basınız)
”26. Uluslararası Şalpazarı Acısu Hıdırellez Kültür Bahar Bayramı Şenliği Yapıldı”

26. Uluslararası Şalpazarı Acısu Hıdırellez Kültür Bahar Bayramı Şenliği Yapıldı,Şalpazarı İlçesinde  Yaz aylarının başlaması ile yörede yaygın olarak yapılan yayla şenliklerin ilki olduğu belirtilen Şalpazarı Acısu Hıdrelllez Kültür ve Bahar Bayramı Şenliği 21.05.2017 Pazar Günü yapıldı.

Şalpazarı ilçesinde yaz aylarının başlaması ile yörede yaygın olarak düzenlenen yayla şenliklerin ilki olan 26. Uluslararası Acısu Hıdrellez Kültür ve Bahar Bayramı Şenliği yapıldı.

İlk defa uluslararası boyutta düzenlenen şenlik bu yıl “Uluslararası Bahar Bayramı ve Hıdrellez Şenliği” adı altında gerçekleşti. Kültürel ve yöresel boyutlarının ön plana çıkarılması için düzenlenen festivale Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Şalpazarı Kaymakamı Murat Beşikçi, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan vekili Seyfullah Kınalı, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurukız Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Şube Müdürü Adem Demirbaş, Şalpazarı İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Sami Kayar  ve mahalle muhtarları çok sayıda vatandaş katıldı.

Yöresel sanatçıların yer aldığı ve sabahın erken saatlerinde dolmaya başlayan şenlik, alanın girişinde temsili yayla göçünün canlandırılmasıyla başladı. Yaylaya çıkan ineklerin gelin gibi süslenmesi ve yöresel sanatçıların horon halkası eşliğinde protokol katılımıyla alana doğru ilerlemesiyle başlayan şenlik akşam saatlerinde sona erdi.

 

 

 

...ŞALPAZARI SES... SİZİN SESİNİZ.www.salpazari61.com...

26. Uluslararası Şalpazarı Acısu Hıdırellez Kültür Bahar Bayramı Şenliği Yapıldı,Şalpazarı İlçesinde  Yaz aylarının başlaması ile yörede yaygın olarak yapılan yayla şenliklerin ilki olduğu belirtilen Şalpazarı Acısu Hıdrelllez Kültür ve Bahar Bayramı Şenliği 21.05.2017 Pazar Günü yapıldı. Şalpazarı ilçesinde yaz aylarının başlaması ile yörede yaygın olarak düzenlenen yayla şenliklerin ilki olan 26. Uluslararası Acısu Hıdrellez Kültür […]

Bu Haber 984.774 kez Okundu
Benzer Galeriler
Yukarı Geri Ana Sayfa